Emergency 4 nie działa? zajrzyj tutaj

Rozmowy związane Emergency 4 Global Fighters For Life.

Emergency 4 nie działa? zajrzyj tutaj

Postautor: Dawideas » 22 lip 2008, 17:32

Natchniony ideą tylko dlatego, że powstały dziesiątki bezsensownych tematów powielające w nieskończoność te same problemy...

Możliwości braku stabilności (lub generalnego braku działania) Emergency 4 jest dziesiątki jak nie setki.

Temat nie obejmuje w całości innych wydań Emergency

Zaczerpnę pomysły z różnych tematów które szybkim nalotem obarczane są niestety zbędnymi postami. Każdy powinien od razu wziąć sobie wgląd na obowiązujące minimalne wymagania sprzętowe.

wymagania sprzętowe: Pentium 4 2.5 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128MB (GeForce 5700 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows 2000/XP


1. Najczęściej pomaga zainstalowanie starszych/nowszych sterowników do karty graficznej.

2. Nie spodziewaj się, że gra będzie działać jeśli została skopiowana (pirat) - Rusz się i zorganizuj sobie jakiś oryginał.

3. Dosyć częstym problemem są kodeki ffshow najlepiej jest je usunąć

Kod: Zaznacz cały
C: / Program Files/K-Lite/ffshow

Jeśli nie znajdziesz jednak takowego folderu to zalecane jest wejście w program files i naciśnięcie CTRL + F w celu wymuszenia szukania pliku.


4. Gdy gra zaczyna zacinać najlepiej zmień jakość kolorów na 16 bit lub rozdzielczość (odświeżanie w Windows'ie niekiedy pomaga...) zanim gra się zatnie albo wywali do pulpitu.

5. Można także usunąć filmiki Emergency 4 (w tym intro, polecam zrobić backup).

Kod: Zaznacz cały
Dysk lokalny(tam gdzie masz emergency)->Program Files->Sixteen tons entertaiment->Emergency 4->Data->Video i usuń wszystko. (Chyba z wyjątkiem tutorial)


6. Program antywirusowy może wyprawiać cuda i dokonać totalnej destrukcji Emergency 4 (najlepiej go wyłączyć na czas grania i tak nic się nie zaskoczy gdy nie psujesz oczu przed stronami internetowymi).

7. Jeśli nie masz mod installera to pogódź się z faktem, że posiadasz pirata i nikt nie będzie Ci wysyłał żadnego modinstallera.

8. Najważniejszy punkt, zawsze sprawdzaj czy masz wersję 1.3f (pl lub de).

9. Problem z odpaleniem Emergency 4 na viście
a. Odsyłam do tego tematu Kliknij, a głównie do tego cytatu.

Swistak pisze:Wiem, że to stary temat ale odkopię go trochę ,bo od czasu do czasu zagadują do mnie osoby z podobnym problemem co niegdyś mój.

Jeśli macie problem z uruchomieniem Emergency 4 pod Vistą to po pierwsze:
1) Spróbujcie uruchomić je w trybie zgodności z win XP i jako administrator.
2) jak to nie poskutkuje - to standard ,stery do karty graficznej, akualizacje windows itp. itd.
a) A teraz coś do czego niedawno się dokopałem. Emergency 4 [oraz tak na marginesie Doom 3 tylko ze w jego przypadku konsola informowała mnie ze ma problem ze sterownikami, chyba coś z Open GL] znowu odmówiło mi posłuszeństwa tzn. po włączeniu pojawiał się czarny ekran i po sekundzie wywalało do pulpitu. Próbując temu zaradzić zacząłem grzebać w panelu sterowników graficznych i wyłączac i zmieniać różne opcje. I co? Wielce się zdziwiłem kiedy znowu zobaczyłem menu gry.

Myślę że to komuś pomoże

PzdR


b. Generalnie to wszelkiego rodzaju tryby zgodności, kombinowanie wchodzi w grę.

10. Zawsze upewnij się, że masz najnoweszego DirectX jeśli nie wiesz jakiego directa masz.

Start -> Uruchom -> wpisz Dxdiag i pojawią się parametry twojego kompa. Na samym dole jest wersja DirectX (Aktualnie powinna być 9.0c a na Viście 10)

Jeśli twój problem będzie bardzo skomplikowany i nic nie pomoże to masz szansę założyć swój własny temat odpal Emergency (nawet jeśli nie działa). Dołącz do niego logfile.txt (znajdziesz w folderze z Em4).

11. Dodawanie wpisu Emergency 4 i modinstallera

Zwykle problemem jest brak wpisu przez co wyskakują błędy wszelakiej maści otóż zamieszczam poradnik jak dodać wpis do rejestru przy występowaniu błędów wynikających z braku rejestrów.

Kod: Zaznacz cały
1) Naciśnij START z paska zadań, następnie kliknij uruchom. Wpisz regedit i naciśnij Ok.

2) Wybierz 'HKEY_LOCAL_MACHINE' i naciśnij na '+' obok tego zbioru rejestrów by rozwinąć.

3) Następnie znajdź 'SOFTWARE' i zrób to samo co w punkcie 2.

4) Kliknij prawym przyciskiem na 'SOFTWARE' i wybierz 'Nowy > Klucz'
Wpisz nazwę klucza: sixteen tons entertainment

5) Naciśnij prawym przyciskiem na 'sixteen tons entertainment' (które stworzyłeś w poprzednim punkcie i naciśnij 'Nowy > Klucz'
Wpisz nazwe klucza: Emergency 4

6)Kliknij prawym przyciskiem na 'Emergency 4' i wybierz 'Nowy > Wartość ciągu'.
Wpisz nazwę klucza: Installdir

7) Naciśnij prawym przyciskiem na 'Installdir' i wybierz 'edytuj'.
W polu 'Dane wartości', Wpisz pełną ścieżkę lokalizacji swojej gry.
Domyślnie ścieżka jest taka - C:\Program Files\Sixteen Tons Entertaiment\Emergency 4


Teraz, wyjdź z edytora rejestru wybierając opcję 'Wyjdź' z menu 'Plik' w edytorze.


Napisałem to w tempie błyskawicy więc nie bluzgajcie jeśli macie jakieś rozwiązania to piszcie na PW (dodam do listy + dopiszę wasze nicki).
Ostatnio zmieniony 14 lut 2013, 01:21 przez Dawideas, łącznie zmieniany 5 razy
Wobec problemów podchodź zawsze z zimną krwią, wszystko da się rozwiązać poświęcając temu uwagę i chwilę rozwagi.
Szukaj - by ułatwić sobie i innym życie, dopiero gdy uznacie, że to daremne. Poproście o pomoc.
Dawideas
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 981
Rejestracja: 30 mar 2007, 16:14
Lokalizacja: Mikołów
Pochwały: 29

Postautor: dysiu24 » 22 lip 2008, 18:42

A ja nie wiem co mam zrobić mam Windows Vista 32 kupiłem dzisiaj KS Gry zainstalowałem wszystko dobrze szło i gdy klikam na skrót na pulpicie to robi się czarny ekran i po ok.5s wywala do Windowsa. I nigdzie nie ma takiego pliku jak K-Lite czy ffshow (wpisywałem w wyszukiwarce i nic)
Ps. Na innym komputerze zainstalowałem gdzie mam XP i wszystko działa jak najlepiej.
Komputer:
Dość słaby:(
Karta Graficzna INVIDIA GeForce 5200 (z nowymi sterami)
Procesor: AMD Athlon XP 2500+
1.5G RAM
http://bux.to/?r=dysiu <--- zarejestrujcie się :):)
Awatar użytkownika
dysiu24
Ogniomistrz
Ogniomistrz
 
Posty: 71
Rejestracja: 19 maja 2008, 20:04
Lokalizacja: Kraków

Postautor: zimbul » 22 lip 2008, 20:15

E tam, komputer nie jest słaby, raczej chodzi tutaj o Viste ;)
Jestem bogiem.... uświadom to sobie.....
zimbul
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1385
Rejestracja: 18 wrz 2006, 21:19
Lokalizacja: Ciechanów
Pochwały: 12

Postautor: dysiu24 » 23 lip 2008, 12:26

No może jedynie karta trochę zasłabła :? Czyli nie da się nic zrobić żeby poszło??
http://bux.to/?r=dysiu <--- zarejestrujcie się :):)
Awatar użytkownika
dysiu24
Ogniomistrz
Ogniomistrz
 
Posty: 71
Rejestracja: 19 maja 2008, 20:04
Lokalizacja: Kraków

karta

Postautor: fireman 7 » 23 lip 2008, 12:59

Ja mam karte graficzną RADEON 9200 i co myślicie że mi odpali? Dam rade na tej karcie? Piszczie na PW lub na forum
fireman 7
Młodszy aspirant
Młodszy aspirant
 
Posty: 230
Rejestracja: 22 lip 2008, 00:51
Pochwały: 6

Postautor: zimbul » 23 lip 2008, 13:22

Sam zobacz.... O_o
Jestem bogiem.... uświadom to sobie.....
zimbul
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1385
Rejestracja: 18 wrz 2006, 21:19
Lokalizacja: Ciechanów
Pochwały: 12

Postautor: Dawideas » 23 lip 2008, 13:29

dysiu24 przeczytaj 9 punkt i powiedz...

fireman 7 nic dodać nic ująć zobacz post zimbula...
Wobec problemów podchodź zawsze z zimną krwią, wszystko da się rozwiązać poświęcając temu uwagę i chwilę rozwagi.
Szukaj - by ułatwić sobie i innym życie, dopiero gdy uznacie, że to daremne. Poproście o pomoc.
Dawideas
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 981
Rejestracja: 30 mar 2007, 16:14
Lokalizacja: Mikołów
Pochwały: 29

Re: karta

Postautor: simon99pl » 23 lip 2008, 15:29

fireman 7 pisze:Ja mam karte graficzną RADEON 9200 i co myślicie że mi odpali? Dam rade na tej karcie? Piszczie na PW lub na forum


Ja mam teraz Radeon 9250 i śmiga normalnie, bez problemów. Także Tobie też powinna iść normalnie. :)
Pasja moim życiem !!!

W wolnych chwilach tworze filmy.
Jak coś to pisać na GG: 9000169
Chętnie pomogę :)

http://www.strazpozarnakalisz.xt.pl - Serdecznie zapraszam do oglądania
Awatar użytkownika
simon99pl
Młodszy aspirant
Młodszy aspirant
 
Posty: 271
Rejestracja: 24 maja 2008, 08:20
Lokalizacja: Kalisz
Pochwały: 4

Postautor: birek12 » 19 sie 2008, 15:16

Siema mam problem mianowicie gra wyłancza sie zaraz po minięciu dwóch pierwszych filmików niewiem co zrobić mój komputer to Asus Procesor 2,00 GHz Pamięć ram 896RAM i karta graficzna SIS M760GX. Prosze o pomoc w rozwiązaniu problemu. Zgóry dzienki
birek12
Ogniomistrz
Ogniomistrz
 
Posty: 69
Rejestracja: 19 sie 2008, 15:09

Postautor: zimbul » 19 sie 2008, 15:28

Usuń kodeki ffshow.... :roll: Ile razy trzeba to powtarzać żeby ludzie zrozumieli.... poza tym przeczytaj sobie pierwszy post...
Jestem bogiem.... uświadom to sobie.....
zimbul
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1385
Rejestracja: 18 wrz 2006, 21:19
Lokalizacja: Ciechanów
Pochwały: 12

Postautor: birek12 » 19 sie 2008, 15:33

czytałem i niemam kodeków i dalej sie niewłancza
birek12
Ogniomistrz
Ogniomistrz
 
Posty: 69
Rejestracja: 19 sie 2008, 15:09

Postautor: zimbul » 19 sie 2008, 15:37

A patrzyłeś w folderze K-Lite w C: ? Tam mogą być te kodeki.
Jestem bogiem.... uświadom to sobie.....
zimbul
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1385
Rejestracja: 18 wrz 2006, 21:19
Lokalizacja: Ciechanów
Pochwały: 12

Postautor: birek12 » 19 sie 2008, 15:38

patrzyłem nic takiego niemam nie instalowałem wogule kodeków
birek12
Ogniomistrz
Ogniomistrz
 
Posty: 69
Rejestracja: 19 sie 2008, 15:09

Postautor: rat013 » 05 lis 2008, 15:19

u mnie wszystko chodzi bez zarzutu dp momentu gdy wysyłam jelcze 004 armatki wtedy pojawia się pulpit (zapewnw wina visty) jakieś pomysł???
rat013
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 5
Rejestracja: 05 lis 2008, 14:11
Lokalizacja: warszawa

Postautor: Jeesek » 23 lut 2009, 17:52

Wiem, że to stary temat ale odkopię go trochę ,bo od czasu do czasu zagadują do mnie osoby z podobnym problemem co niegdyś mój.

Jeśli macie problem z uruchomieniem Emergency 4 pod Vistą to po pierwsze:
1) Spróbujcie uruchomić je w trybie zgodności z win XP i jako administrator.
2) jak to nie poskutkuje - to standard ,stery do karty graficznej, akualizacje windows itp. itd.
a) A teraz coś do czego niedawno się dokopałem. Emergency 4 [oraz tak na marginesie Doom 3 tylko ze w jego przypadku konsola informowała mnie ze ma problem ze sterownikami, chyba coś z Open GL] znowu odmówiło mi posłuszeństwa tzn. po włączeniu pojawiał się czarny ekran i po sekundzie wywalało do pulpitu. Próbując temu zaradzić zacząłem grzebać w panelu sterowników graficznych i wyłączac i zmieniać różne opcje. I co? Wielce się zdziwiłem kiedy znowu zobaczyłem menu gry.

Myślę że to komuś pomoże

PzdR


Zrobiłem wszystko co jest tu napisane - nadal nie działa. Pojawia się czarny ekran po czym wyłącza się i widać pulpit. Co z tym zrobić?
Jeesek
Strażak
Strażak
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2009, 17:49

Następna

Wróć do Emergency 4

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron