Multiplayer- Hosting [Problem]

Rozmowy związane Emergency 4 Global Fighters For Life.

Multiplayer- Hosting [Problem]

Postautor: Mnich » 21 sie 2008, 10:36

Witam, chciałbym hostować, lecz chyba robię cośnie tak. Biorę hosting ustawiam moj nick, nazwe servera (oczywiscie server publiczny) i biorę utwórz. Jestem w pokoju oczekiwań już około minuty i nikt na mój server nie zajrzał, mimo że na nazwe ustawiłem all of the world i pare razy only german (bo najwięcej niemcow jest). Dziwi mnie to że nikt nie wchodzi bo na inne servery ludzie się pchają! Aha, i jakby ktoś był ciekawy to na inne servery mogę wejść i grać :|
Proszę o pomoc!
Pozdrawiam
Mnich
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 6
Rejestracja: 21 sie 2008, 10:31

Postautor: KeeRIeS » 21 sie 2008, 10:42

problem tkwi z portach. Musisz je do siebie przekierować, pewnie masz rooter albo firewall. Musisz odblokować sobie porty :

- port 80
- port 58282 - TCP (port gry)
- port 12345 - UDP

(Instrukcja dołączona do gry.)

Jak coś to skorzystaj z instrukcji rootera albo firewalla.
KeeRIeS
 

Postautor: Mnich » 21 sie 2008, 10:48

Właśnie chciałem napisać kolejny post bo doszedłem do czegoś- tak mam rooter ale firewallem odblokowałem
Chciałem napisać że sprawdziłem na 2 kompach, bo na 2 mam emergency 4, że zakładam server sieci LAN, podejrzewałem ale myślałem że jak tworze serveer publiczny to w internecie.
a konkretnie to na której stronie instrukcji bo nie moge znaleźć?
Mnich
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 6
Rejestracja: 21 sie 2008, 10:31

Postautor: Zari » 21 sie 2008, 10:49

no chyba, że masz ip wewnętrzne to wtedy sprawa wygląda trochę gorzej
emerytowany MODELER
Awatar użytkownika
Zari
Starszy kapitan
Starszy kapitan
 
Posty: 2143
Rejestracja: 04 lut 2006, 14:42
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa
Pochwały: 104

Postautor: Mnich » 21 sie 2008, 10:55

Chyba mam wewnętrzne :/ Ale mi wytłumacz bo nie jestem pewnien (wytłumacz czym sie różni wewnętrzne od zewnetrznego).
Mnich
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 6
Rejestracja: 21 sie 2008, 10:31

Postautor: Mnich » 21 sie 2008, 11:13

albo i mam zewnetrzne, jak biorę strony na których wyświetla moje ip wychodzi mi takie: 77.91.49.40
I ono mi wygląda na zewnętrzne
No nie? :P

EDIT: Dobra, nie będę pisał 3 pod postem... POMÓŻCIE!! czemu nie odpowiadacie? :cry:

EDIT2: Dam plusa za każdy post który mi pomoże a ten, który rozwiąze cały problem dostanie wielkiego plusa i będę jego wielkim dłużnikiem
Mnich
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 6
Rejestracja: 21 sie 2008, 10:31

Postautor: KeeRIeS » 21 sie 2008, 11:58

Może pogrzeb trochę w instrukcji rootera i znajdź jak odblokować porty ?? w instrukcji na dysku. x:/program files/sixteen tons/emergency 4 albo prościej: strat>wszystkie programy>emergency4>instrukcja to jest plik pdf do którego odczytania potrzebny jest acrobat reader do pobrania stąd

EDIT : IP wewnętrzne wygląda tak: 192.168.x.xxx raczej. Chodzi o to, że możesz być w podsieci i wtedy musisz iść do admina sieci, żeby przekierował port z tego co wiem. wtedy on już będzie wiedział o co chodzi. Ale jak masz firewalla to po prostu te porty przekieruj (odblokuj
KeeRIeS
 

Postautor: Mnich » 21 sie 2008, 13:14

hehe keeries nie upokarzaj mnie ;D już przeczytałem ten poradnik, a tym bardziej wiem co to acrobat reader :D mam najnowszą wersje :P
firewall to zapora systemu no nie? a więc mam wziąć dodaj port i co mam wpisac ?

Nazwa: ?
Numer Portu: ?
TCP UDP ?
??

P.S. Sam montowałęm tego rootera tylko za zgoda operatora
Mnich
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 6
Rejestracja: 21 sie 2008, 10:31

Postautor: Mnich » 21 sie 2008, 13:44

Zaryzykowałem wstawiłem PORT, to co mi podał keries port gry, TCP
i nic :/
Ale mam złą wiadomość:
jak wybieram z zakladek hosting, to na dole pisze zawsze tak:
Własny adres IP 192.168.0.2
:cry: :oops: :cry: :| :|
Mnich
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 6
Rejestracja: 21 sie 2008, 10:31

Postautor: Zari » 21 sie 2008, 14:13

192.168.0.2 to jest adres twojego kompa w sieci lokalnej (po stronie routera) czyli to jest twoje IP wewnętrzne w sieci LAN
emerytowany MODELER
Awatar użytkownika
Zari
Starszy kapitan
Starszy kapitan
 
Posty: 2143
Rejestracja: 04 lut 2006, 14:42
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa
Pochwały: 104

Postautor: RODRIGEZ » 21 sie 2008, 14:41

JA proponuje sciagnąc darmowy program hamachi i przez niego grać.
___________________________________
Największa,Najnowocześniejsza Remiza w Polsce - Bielsko-Biała.Mistrzowie Polski w Ratownictwie Medycznym PSP Bielsko - Biała
___________________________________
Awatar użytkownika
RODRIGEZ
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 996
Rejestracja: 29 maja 2008, 19:44
Lokalizacja: BIELSKO-BIAŁA
Pochwały: 22

Postautor: Dawideas » 21 sie 2008, 14:50

W tym przypadku lagmachi jest najlepszym rozwiązaniem... gorzej ze znalezieniem innych ludzi.
Wobec problemów podchodź zawsze z zimną krwią, wszystko da się rozwiązać poświęcając temu uwagę i chwilę rozwagi.
Szukaj - by ułatwić sobie i innym życie, dopiero gdy uznacie, że to daremne. Poproście o pomoc.
Dawideas
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 981
Rejestracja: 30 mar 2007, 16:14
Lokalizacja: Mikołów
Pochwały: 29

Postautor: KeeRIeS » 22 sie 2008, 11:01

ale musisz wpisać wszystkie porty. Nie tylko jeden ;) ale jak tam Ci pokazuje wewnętrzne to jest gorzej... Tak jak poprzednicy pisali hamachi i już... :wink:
KeeRIeS
 

Re: Multiplayer- Hosting [Problem]

Postautor: Stallion » 08 sie 2012, 13:48

hej! :)
Nie chcę pisać oddzielnego tematu...
Mam to samo... Normalnie widzę inne hosty mogę do nich dołączyć, ale nie mogę sam stworzyć hosta i zagrać w EM4 we dwóch z moim kolegą. Porty są odblokowane chyba bo mogę się do innych tur dołączyć...

W czym może być problem?

Może ktoś pomóc?

Jak to zgrać z Hamachi? Jakie mają być ustawienia? Czy ja mam zakładać własny serwer i przyjaciel się do niego przyłącza a potem on zakłada własny i ja się do niego przyłączam i dopiero wtedy jest git? Czy ja zakładam serwer/czy on i któryś z nas się do niego przyłącza i to wystarcza?
Pozdrawiam, Stallion!
-----------------------------------
Ratownictwo Powiatu Mielec w moim obiektywie:
http://ratownictwopowiatumielec.wordpress.com
Awatar użytkownika
Stallion
Młodszy aspirant
Młodszy aspirant
 
Posty: 173
Rejestracja: 28 sie 2010, 16:13
Lokalizacja: Mielec


Wróć do Emergency 4

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości