Strażacka opowieść

Rozmowy związane Emergency 4 Global Fighters For Life.

Strażacka opowieść

Postautor: panstrazak » 31 lip 2012, 19:01

UWAGA! Wszelkie wydarzenia oraz Jednostki ratowniczo - gaśnicze są fikcyjne!

Strażacka opowieść. Na motywach EM 4...

O, witam. Nie wiedziałem że tak szybko Panowie przyjadą... Więc cóż. Moje imię tu nie ma znaczenia. Znaczenie ma to że jestem strażakiem. Chyba każdy wie kto to, tłumaczyć nie muszę. Tak w ogóle to ciężko mi mówić o sobie... Zapytajcie innych na zmianie, powiedzą wam więcej niż ja sam wiem o sobie. Dlaczego chciałem opowiedzieć o tym co robię ja, co robimy wszyscy? Chyba wszyscy którzy właśnie słuchają lub czytają moje wypociny chcą to wiedzieć. I dlatego to robię. Wiem, denny początek. Ale potem będzie ciekawiej. Obiecuję.

Przejdźmy dalej.

O to nasza jednostka.

http://zapodaj.net/9516400016552.jpg.html

Zbudowana parę lat temu, nasza JRG 3. W całym mieście znajdują się trzy jednostki plus Komenda. Mamy kilka dzielnic pod naszym nadzorem, a więc roboty jest sporo. Średnio dwa wyjazdy dziennie. Nasza JRG jest najmłodsza, to teoretycznie powinna być najlepiej wyposażona. Nic bardziej mylnego. Trafiały do nas ogryzki i niedobitki z pozostałych jednostek, ale nikt tu nie płacze z tego powodu.

Wyposażenie JRG 3:

- 303[L]21 GBA Star/Man 14.227
- 303[L]22 GBA Star 1466
- 303[L]25 GCBA Jelcz 442
- 303[L]43 Scrt MB 1120
- 303[L]91 SLop VW Passat

Szału nie ma, prawda?

Mimo wszystko bardzo cenię sobie pracę tutaj. I,po raz drugi, mimo wszystko, wierzę że będzie lepiej. Nasze warunki poprawią się. A
wszystko to wie każdy strażak w naszym mieście. Ale o tym później.

Co dziennie będę pokazywał i przedstawiał jeden z wozów w naszej JRG. Nie nie, dziś już nie, zaraz mam nadzieję skończyć zmianę, po prostu już mi sie nie chce. Słucham? Aaa, no tak. Dobrze. W sumie mogę powiedzieć, to żadna tajemnica. Dlaczego nasze warunki poprawią się? A no dlatego, że Komenda pozyskała znaczne środki z Unii na modernizację bezpieczeństwa pożarniczego w naszym mieście. Każda z JRG dostanie prawdopodobnie po 2 specjalizacje, do tego odpowiednie wozy,ekwipunek oraz zaopatrzenie. Oraz oczywiście opłacenie szkoleń. Jakie specjalizacje mają zostać rozdane? Zaraz znajdę kartkę, to Panu rozpiszę.

- ratownictwo chemiczne
"Jak dla mnie to prawdziwa bomba by była, zawsze lubiłem Chemię w Szkole Średniej. Prawdopodobnie przybył by do nas SRchem"

- ratownictwo drogowe
"Bardzo ciężka robota by była, szczerze nawet nie wiem czy zmieśćił by się nam tu SCRd, który byśmy dostali w razie przydzielenia tej specjalizacji"

- ratownictwo wysokościowe
"Jak dla mnie to nie osiągalne, nie mamy nawet SD czy SH, a z tego co wiem dostalibyśmy tylko SRwys"

- ratownictwo wodne
"To także by była ciekawa sprawa, chociaż nie mam uprawnień płetwo nurka, ale zawsze można zrobić. Na swoim terenie mamy spory akwen wodny więc... Aha, zagwarantowany jest SCrw, czy SRw... sam nie wiem."

- ratownictwo Rozpownawczo-Poszukiwawcze
"To by było fajne. Lubię psy, a z tego co wiem to mógłbym z nimi wtedy częściej pracować. No i oczywiśćie odpowiedni sprzęcik. Jakiś

SRp."

No i ostatnia.

- specjalizacja Pomoc dla Lotniskowej Służby Ratowniczo Gaśniczej
" Raczej nieosiągalne... JRG 1 ma na swoim terytorium Lotnisko."

Hmm, co by tu wam jeszcze powiedzieć? Aaa, no tak. Nie przeraźcie się stanem naszego pierwszego auta. "Starmanik" ciągle się psuje niestety... No ale zachowajmy to dla siebie. Panowie pokazał bym wam jesz...

- Uwaga, 21-ynka GBA -przygotowuje się do wyjazdu alarmowego na ulicę Kalingradzką do pożaru kontenera.



- Przepraszam Panów, ale muszę lecieć, jestem na służbie. Cholera ciężki dzień. Do następnej zmiany!


------------------
Do adminów: Chciałem utworzyć osobny temat, gdyż nie widziałem podobnego, a chciałem stworzyć coś w rodzaju strażackiej opowieści. Będę tu przedstawiał akcje gaśnicze,ćwiczenia, oczywiście wszystko utrzymane w żargonie strażackim. Jeśli coś jest nie tak, to proszę o zwrócenie uwagi.

A teraz do użytkowników: Czy chcielibyście kontynuacji? Jeśli tak to cieszę się, i proszę o wasze opinie jakie dwie specjalizacje powinna otrzymać nasza JRG ;)
panstrazak
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 6
Rejestracja: 31 lip 2012, 18:11

Re: Strażacka opowieść

Postautor: <998_marcin_998> » 31 lip 2012, 19:08

Bardzo fajnie tylko zmień jedną rzecz a dokładnie te zielone cienie. Tu masz jak to zrobić

Zielone cienie usuwam wchodząc w plik em4.cfg za pomocą notatnika.

Szukamy za pomocą ctrl+F wartości

<var name="e4_doocclusion" value="1" />

i zmieniamy 1 na 0.

<var name="e4_doocclusion" value="0" />

Zapisujemy i sie cieszymy :D
|||"Bogu na chwałę. Bliźniemu na ratunek"|||
<998_marcin_998>
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1039
Rejestracja: 11 lut 2010, 20:19
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 8

Re: Strażacka opowieść

Postautor: domcio98 » 31 lip 2012, 19:28

ja jestem za specjalizacją ratownictwa drogowego i ratownictwo chemiczne
"JRG 3 Kielce to moje życie"
domcio98
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 813
Rejestracja: 31 maja 2011, 19:30
Lokalizacja: Kielce
Pochwały: 28

Re: Strażacka opowieść

Postautor: panstrazak » 02 sie 2012, 13:44

c.d

No witam. Właśnie skończyłem służbę, nocka. Ciężko nie było, na szczęście. Mam zacząć od tego? Ok.

Godzina 23:43, dyspozytor dostał zgłoszenie o pożarze trawy. Z tego co mi się udało dowiedzieć zadzwoniła starsza Pani, twierdząc żę jakieś "skurczysyny" (oczywiście wyraziła się w sposób wulgarniejszy) podpalić chcą jej chałupę. Zadysponowano 303[L]21 GBA Man/Star.

Obrazek

Cała akcja trwała ok. 20 minut, przy czym bardzo zdenerwowana Starsza Pani ciągle dyrygowała poczynaniami strażaków. Na domiar wszystkiego "starmanik" zaczął szwankować podczas powrotu do bazy. Czyżby znowu pompa nawalała?

O 2:21 okazało się że jednak nawaliła, bo kochany GBA nie raczył wyjechać z garażu. Zadysponowano nas do wypadku na ul. Jasnej Woli.

Na 112 zadzwonił jeden z uczestników wypadku twierdząc że uderzył w zaparkowane auto. W aucie jest ciężarna żona, nie może wyjść. Sytuacja wyglądała bardzo poważnie.

Na miejsce zadysponowano 303[L]21 GBA Man/Star i 303[L]43 MB 1150, lecz awaria "starmanka" wymusiła awaryjne zadysponowanie 303[L]22 GBA Star 1466. Po dojeździe okazało się, że kobieta opuściła wóz o własnych siłach, i zespół pogotowia ratunkowego udzielał jej już pomocy. Małżeństwo wracało właśnie ze szpitala, gdyż żona źle się poczuła. Traf chciał, że niecałą godzinę po ich odjeździe wróciła do tego samego szpitala. Działania strażaków opierały się jedynie na zabezpieczeniu akumulatorów oraz zabezpieczenia wyciekających płynów eksploatacyjnych.

Obrazek

Na sam koniec służby otrzymaliśmy zgłoszenie o zadymieniu na klatce schodowej w bloku przy ul. Borowieckiej. Zadysponowano 303[L]22.

Na miejscu strażacy zastali pijanego bezdomnego, który prawdopodobnie podpalił stertę szmat niedopałkiem papierosa. Prawdopodobnie tylko dzięki czujności mieszkańców nie spalił się żywcem.

Obrazek


Co do specjalizacji to dalej nic nie wiadomo. Kompletnie nic. Nawet plotek nie słyszałem żadnych... No cóż. Dobra Panowie, ja lecę, do następnego razu!

Wykorzystano:
Prime Bbcode Spoiler Show Prime Bbcode Spoiler:
-PLMod 0.99
-MB 1120 by FlorianHeinsberg
-Sorbent i szczotka by Keano
-Stryker by NNICO, Sputnik, Stormi, Nomex
-Szlauf by Niederwallufer, THW Teufel
- moje przeróbki
panstrazak
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 6
Rejestracja: 31 lip 2012, 18:11

Re: Strażacka opowieść

Postautor: StormChaser » 02 sie 2012, 13:45

Mam takie pytanie, od czego jest temat Wirtualnie Zdarzenia? po to żeby nie zakładać tylu tematów, lepiej tam to przedstawiać ;)
http://datingsidorsingel.com/
Awatar użytkownika
StormChaser
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 2112
Rejestracja: 17 wrz 2010, 20:26
Lokalizacja: Jaslo
Pochwały: 72

Re: Strażacka opowieść

Postautor: domcio98 » 02 sie 2012, 14:06

czy mozna prosic o link do MB 1120 (by FlorianHeinsberg ) ???
Bo nigdy chyba go nie widziałem a na zdjęciu ucioles go
"JRG 3 Kielce to moje życie"
domcio98
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 813
Rejestracja: 31 maja 2011, 19:30
Lokalizacja: Kielce
Pochwały: 28

Re: Strażacka opowieść

Postautor: <998_marcin_998> » 02 sie 2012, 14:10

panstazak woli pewnie mieć swój temat gdyż nie będzie innych zdarzeń niż jego a poza tym jest bardzo ciekawie

ja jednak mam parę uwag a dokładnie chodzi mi o tekstury wozów strażackich
lepiej będą wyglądały jak je poprawisz bo to dziwnie wygląda że np. jak u ciebie wysłano gdzieś 303[L]22 a na wozie jest 489[C]37
niby są to duperele ale ważne duperele
pozdrawiam marcin
|||"Bogu na chwałę. Bliźniemu na ratunek"|||
<998_marcin_998>
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1039
Rejestracja: 11 lut 2010, 20:19
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 8

Re: Strażacka opowieść

Postautor: panstrazak » 02 sie 2012, 14:45

StormChaser pisze:Mam takie pytanie, od czego jest temat Wirtualnie Zdarzenia? po to żeby nie zakładać tylu tematów, lepiej tam to przedstawiać ;)


Temat założyłem, gdyż chciałem zrobić coś podobnego do opowieści strażaka z każdej służby w realiach Emergency 4. Z tego co wiem, czegoś takiego jeszcze nie było, opowiadanie będzie z sensem i nie odbiegające od tematu. Żaden z Adminów jak narazie nie zamknął tematu, więc mam nadzieję że przetrwa ;)

domcio98 pisze:czy mozna prosic o link do MB 1120 (by FlorianHeinsberg ) ???
Bo nigdy chyba go nie widziałem a na zdjęciu ucioles go


http://www.emergency-forum.de/index.php?page=DatabaseItem&id=689

<998_marcin_998> pisze: panstazak woli pewnie mieć swój temat gdyż nie będzie innych zdarzeń niż jego a poza tym jest bardzo ciekawie

ja jednak mam parę uwag a dokładnie chodzi mi o tekstury wozów strażackich
lepiej będą wyglądały jak je poprawisz bo to dziwnie wygląda że np. jak u ciebie wysłano gdzieś 303[L]22 a na wozie jest 489[C]37
niby są to duperele ale ważne duperele
pozdrawiam marcin


Racja,racja. Po prostu zapomniałem. Dzięki, dzięki również za wskazówkę dotyczącą wyłączenia zielonych cieni ;)
panstrazak
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 6
Rejestracja: 31 lip 2012, 18:11

Re: Strażacka opowieść

Postautor: sebek1994 » 02 sie 2012, 15:59

No mi się temat bardzo podoba jak i opowiadania :D Czekam na kolejną relację ze służby :)
sebek1994
 

Re: Strażacka opowieść

Postautor: Przypkanin98 » 02 sie 2012, 16:45

Fajnie że ktoś pomyślił o takim pomyśle nawet Fajnie to zrobiłeś i w tym 1466 fajne dałeś koła :D
Awatar użytkownika
Przypkanin98
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 728
Rejestracja: 21 mar 2012, 18:27
Lokalizacja: Przypki/Tarczyn niedaleko Piaseczna,Grójca
Pochwały: 30


Wróć do Emergency 4

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości

cron