Emergency 3.5 ?

Rozmowy związane Emergency 4 Global Fighters For Life.

czy uwazasz ze EM4 to w istocie Emergency 3.5 ?

tak, EM4 powinno w zasadzie nazywac sie EM3.5
36
23%
nie, w EM4 dokonano takich zmian w stosunku do poprzedniej czesci ze upowazniaja one do nazwy EM4
94
59%
to nawet nie EM3.5 to tylko patch do EM3
13
8%
trudno powiedziec ...
16
10%
 
Liczba głosów : 159

Emergency 3.5 ?

Postautor: bercik » 08 kwie 2006, 01:17

ukazalo sie juz demo EM4 (zawierajace misje szkoleniowa i dwie normalne) i kazdy moze na wlasne oczy przekonac co nowego wnosi kolejna czesc tej serii ...

osobiscie po przyjrzeniu sie demu EM4 jestem rozczarowany ... gra poprawia tylko kilka najwiekszych bramkow poprzednich czesci ... glownymi powodami tego rozczarowania jest (byc moze czesc z nizej wypisanych mankamentow zwiazana jest z wersja demo badz moja nieznajomoscia niemieckiego ... ale niestety watpie):

1. brak mozliwosci zlecania dzialan na obszarze (np. nie mozna wyznaczyc strazakowi z wezem obszaru ktorym ma sie zajmowac - po zakonczeniu wyznaczonego zadania gaszenia jakiegos obiektu na granicy pozaru, strazak przezuca sie na gaszenie centrum pozaru zamiast kontynuowac w poblizu poprzedniego zadania ...)

2. kiepska fizyka pozaru - m.in. brak zjawisk pozarowych zwiazanych z zadymieniem, wentylacja czy tez jej brakiem

3. brak wielu technik gasniczych - scian wodnych, zroznicowania srodkow gasniczych, ... (trudno mi ocenic ale chyba w koncu gasnica jest mniej wydajna od armatki wodnej ...)

4. nieskonczone zasoby srodkow gasniczych, itp

5. wydaje sie ze liczba nowych funkcjonalnosci jest niewielka - raczej nie ma sie co spodziewac rozbudowach funkcji policyjnych, zabezpieczania terenu i wielu innych ktore chyba sporo graczy chcialoby zobaczyc w EM4

6. wydaje sie ze podobnie jak w EM3 zaimplementowanie tych funkcji w skryptach (ze wzgledu na konstrukcje gry) bedzie bardzo trudne a w wiekszosci wypadkow niemozliwe ...

na kozysc gry przemawia poprawiona fizyka, inteligentniejszy dobor zadan domyslnych, to ze lekarz nie stoi bezczynnie kolo rannego tylko sam (bez przymusu) zaczyna sie nim zajmowac, pare nowych pojazdow, osób i funkcji ... oraz (przedeszystkim) 20 nowych misji ...

zachecam wszystkich do udzialu w ankiecie oraz dzielenia sie swoja opinia o EM4 w tym temacie ... ja biorac pod uwage powyzsze wybralem "EM4 powinno w zasadzie nazywac sie EM3.5" ... tytul postu i pomysl na ankiete zainspirowany byl podobnym (ale w mojej opinii przedwczesnym) tematem na forum 16t ...
"God, root, what is difference?"

Zapraszam do odwiedzenia mojego serwisu WWW poświęconego szeroko rozumianej "komputerologii" - http://www.opcode.eu.org/ - tam również więcej informacji o mnie.
Awatar użytkownika
bercik
Nadbrygadier
Nadbrygadier
 
Posty: 675
Rejestracja: 11 lis 2003, 20:41
Pochwały: 15

Postautor: sebacyw » 08 kwie 2006, 10:58

gra jest fajna według mnie (podoba mi się jedna żecz chyba najbardziej)
poprawiona fizyka pożaru i gaszenia pożaru(i efekt wizualny płomieni)
no i leprza realistyka i skryptów itp
ale ogulnie gra mnie rozczarowała :(
Moje zdjecia lotnicze na
Photo-EPBY
Jp.net
>
My gg->9549624
Awatar użytkownika
sebacyw
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 784
Rejestracja: 30 gru 2005, 14:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 5

Postautor: _maroko.nine.one » 08 kwie 2006, 11:29

Szczerze mówiąc spodziewałem się większej klapy :D . Ale jednak Bercik ma sporo racji. Nowością w grze jest niemal niewyobrażalna i bezsensowna fabuła gry, zmiana systemu wyciągania sprzętu z pojazdu (tu jak ktoś się przyzwyczai to nawet może będzie pomocne). Dali jeszcze wóz, który powinien być w em3, tzn beczkowóz dla straży i pare innych, jak buldożer.

Głównym błędem 16t to to, ze tak wcześnie po premierze em3 wypuścili kolejną część. Mieli nadzieję, że gra odniesie sukces jak em3, ale tak jak by nie wiedzieli, że em4 będzie niemal identyczna z em3.

Ostatnio producenci gier zaczynają załamywać graczy. Rainbow six już praktycznie nie istnieje, teraz na szczęście tylko em4 nic nie będzie warte, bo gra nie wypali ze względu braku nowości względem poprzedniej części.
Mów mi maroko, nie Maroko.

25 osób na mojej liście zablokowanych na gg. Chcesz być następny? Pisz do mnie jakieś głupoty.

"Abyśmy nigdy nie zapukali do Twych drzwi" - SPAT
Awatar użytkownika
_maroko.nine.one
Kapitan
Kapitan
 
Posty: 1553
Rejestracja: 04 wrz 2004, 20:38
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 5

Postautor: sebacyw » 08 kwie 2006, 12:01

ja bym bardzo był zachwycony gdyby w grze np:em5 albo 6 zrobili tak odjzadową grafę i fabułe
ogułem mówiąc chciałbym żeby nieco em zmienili ze strategi na grę akcjii
np siedzimy sobie w remizie(zwiedzamy ją )i nagle wrzeszczy alarm
my ubieramy się w tzw kostium strażaka,siadamy do wozu pożarniczego jako kierowca lub pasżer i jedzimy do wypadku (pożaru itp) do którego nas wezwano
np:
były by 3 kampanie
policyjna
medyczna
i strażacka i wybieramy kampanię w której chcemy grać
co wy na taką gierę ??:D
Moje zdjecia lotnicze na
Photo-EPBY
Jp.net
>
My gg->9549624
Awatar użytkownika
sebacyw
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 784
Rejestracja: 30 gru 2005, 14:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 5

Postautor: _maroko.nine.one » 08 kwie 2006, 12:18

To by już nie było emergency. Nic nawet podobnego do niego. Em to gry strategiczne, a nie akcji. Pomysł poniżej krytyki :? .
Mów mi maroko, nie Maroko.

25 osób na mojej liście zablokowanych na gg. Chcesz być następny? Pisz do mnie jakieś głupoty.

"Abyśmy nigdy nie zapukali do Twych drzwi" - SPAT
Awatar użytkownika
_maroko.nine.one
Kapitan
Kapitan
 
Posty: 1553
Rejestracja: 04 wrz 2004, 20:38
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 5

Postautor: --Krzysiek-- » 08 kwie 2006, 12:24

:twisted: :twisted: Nie tylko nie gra akcji !! Emergency to strategia a nie
_maroko.nine.one pisze:Pomysł poniżej krytyki
Zgadzam sie :D
www.112polkowice.pl
Awatar użytkownika
--Krzysiek--
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1129
Rejestracja: 20 sty 2006, 21:30
Lokalizacja: Polkowice
Pochwały: 10

Postautor: sebacyw » 08 kwie 2006, 13:05

ok :wink:
no to w tedy co myślicie o tym jak by powstała nowa gra
np siedzimy sobie w remizie(zwiedzamy ją )i nagle wrzeszczy alarm
my ubieramy się w tzw kostium strażaka,siadamy do wozu pożarniczego jako kierowca lub pasżer i jedzimy do wypadku (pożaru itp) do którego nas wezwano
np:
były by 3 kampanie
policyjna
medyczna
i strażacka i wybieramy kampanię w której chcemy grać
co wy na taką gierę ??

np pt:Emergency ultimate
co wy na taką propozycję :D
Moje zdjecia lotnicze na
Photo-EPBY
Jp.net
>
My gg->9549624
Awatar użytkownika
sebacyw
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 784
Rejestracja: 30 gru 2005, 14:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 5

Postautor: _maroko.nine.one » 08 kwie 2006, 13:13

Raczej mod do gta...

Sam pomysł nie byłby taki głupi, ale żeby przerobić em na cos takkiego, to już było by to zawalenie na całej linii.
Mów mi maroko, nie Maroko.

25 osób na mojej liście zablokowanych na gg. Chcesz być następny? Pisz do mnie jakieś głupoty.

"Abyśmy nigdy nie zapukali do Twych drzwi" - SPAT
Awatar użytkownika
_maroko.nine.one
Kapitan
Kapitan
 
Posty: 1553
Rejestracja: 04 wrz 2004, 20:38
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 5

Postautor: GRZEHO » 08 kwie 2006, 13:29

EMERGENCY 4 JEST DO BANI LEPSZE JEST EMERGENCY 3 HMM SKORO BEDZIE EMERGENCY 4 TO JUŻ NIE BEDZIE MODÓW DO EMRGENCY 3 :cry: :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
GRZEHO
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 810
Rejestracja: 30 sie 2005, 17:16
Lokalizacja: BIELSKO BIAŁA. . . . . . .

Postautor: Radek_1 » 08 kwie 2006, 19:55

Według mnie w Emergency 4 nie ma żadnych rewolucyjnych rozwiązań w porównaniu z Emergency 3. Zagłosowałem na "EM4 powinno w zasadzie nazywac sie EM3.5". Mam nadzieję, że to tylko w demie nie ma nic specjalnego. Zobaczymy jeszcze, jak będzie wyglądać opcja "Multiplayer" bo jestem niezwykle ciekaw.
Master
Of
Discussion

Prosimy używać przycisku do raportowania postów - to ułatwi pracę moderatorom i oszczędzi nie potrzebnych kłótni.
Awatar użytkownika
Radek_1
Generał brygadier
Generał brygadier
 
Posty: 1440
Rejestracja: 07 lis 2003, 23:42
Lokalizacja: Bełchatów
Pochwały: 29

Postautor: Chudy » 08 kwie 2006, 20:04

zgadzam sie chyba w 100% z bercikeim....... em4 nie jest hitem.... choc podoba mi sie rozwiazanie ze samochody mozna wyslac od razu w miejsce w którym jest wypadek...... graficznie nic lepszego... moze troche lepsza fizyka pozarow. mimo wszystko musze sobie sprawic te gierke ;) pozdraiwam
"Run, live to fly, fly to live"
Awatar użytkownika
Chudy
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 550
Rejestracja: 15 lut 2006, 10:49
Lokalizacja: Trzemeszno
Pochwały: 2

Postautor: Strażak Sam » 11 kwie 2006, 22:56

Na gorąco powiem od siebie że wg. mnie pierwszym i karygodnym błędem jest fakt problemu obsługi... trzeba sie nalatać myszką aby coś kolwiek rozkazać... A o policji to już wogóle nie chce mi się mówić ZDECYDOWANA KLAPA Z TĄ KONSOLĄ STERUJĄCĄ !!!

EM - 3.5 !
Ratownik GSP
st.mar.zaw.
"Co cię nie zabije to cię wzmocni, lecz mierz siły na zamiary a nigdy odwrotnie..."
WB7 Units FAN
Awatar użytkownika
Strażak Sam
Aspirant
Aspirant
 
Posty: 527
Rejestracja: 07 lis 2004, 17:08
Lokalizacja: Ełk

Postautor: Zari » 11 kwie 2006, 23:03

w zasadzie oprócz podłaczania węży i nowego interejsu niewiele sie zmieniło tzn reszta mogła by być spokojnie w em3 dlatego głosuje na mod
emerytowany MODELER
Awatar użytkownika
Zari
Starszy kapitan
Starszy kapitan
 
Posty: 2143
Rejestracja: 04 lut 2006, 14:42
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa
Pochwały: 104

Postautor: Gość » 13 kwie 2006, 12:08

Zdecydowanie EM 3.5.
Po przejsciu tych 2 misji wlaczylem sobie w demie EM4 misje z... EM3 (pierwsza - z wypadkiem samochodowym).. i.. dziala. Nie przegralem obiektow i prototypow, wiec czesci obiektow nie bylo na mapie.. ale poza tym to misje mozna bylo wykonac.
Dla mnie to dobitnie swiadczy o tym, ze EM4 to tak naprawde EM3.5.. i mysle, ze (biorac pod uwage zmiany jakie mozna zauwazyc w demie, a nie marketing) powinno wyjsc jako "Misje dodatkowe do EM3".
Gość
 

...

Postautor: darkos100 » 06 wrz 2006, 20:08

Jak dla mnie minusem duzym jest brak mozliwosci laczenia wezy, mialem pewna sytuacje w reeplay, a mianowicie; palil sie las, samochody nie mogly wjechac glebiej aby ugasic, a ludzie z wezami nie siegali plomieni... Drugim minusem jest dla mnie nie wyczerpalne zasoby wody w samochodach... Trzecim minusem uwazam za mala liczbe samochodow strażackich, gdzie sie podzialy cysterny, lekkie i ciezkie samochody gasnicze??... Czwarta rzecza (ale tego nie uwazam za minusa) powinna byc mozliwosc wyboru freeplay, a mianowicie wybor z jakimi interwencjami chcielibysmy walczyc, czy dzialac tylko straza, czy policja, czy pogotowiem i oczywiscie trym mieszany ktory jest juz... Pozdro... Mam nadzieje ze Em5 bedzie juz dobrze przemyslany...
darkos100
Strażak
Strażak
 
Posty: 2
Rejestracja: 06 wrz 2006, 15:12

Następna

Wróć do Emergency 4

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron