Misja 5 - Zawalony most!

Solucje do Emergency 4

Misja 5 - Zawalony most!

Postautor: Michuegzeq » 04 sie 2008, 14:40

W tej misji liczy się czas, więc wszystko musimy robić bardzo szybko i sprawnie, w przeciwnym razie odnotujemy zbyt dużą liczbę zgonów.
Pierwsze co robimy to jak najszybciej wysyłamy most pontonowy w miejsce na lewo od mostu. W czasie gdy będzie on jechał, wysyłamy na most wóz techniczny z 2 strażakami i jednym nurkiem. Jak tylko most pontonowy dojedzie na miejsce, rozkładamy go (miejsce, w którym można to zrobić będzie zaznaczone czerwonymi kropkami). Wysyłamy wóż strażacki z motorówką w miejsce nieco na prawo od mostu. Ślemy tam również jedną karetkę. Teraz na moście wysadzamy jednego strażaka, bierzemy nożyce i rozcinamy pojazdy, a wozem ze strażakiem i nurkiem jedziemy obok wozu z motorówką. W międzyczasie zabieramy rannych z rozciętych pojazdów, a na pas obok wysyłamy dźwig, strażaka z nożycami (tego, który został) oraz 2 karetki. Na moście po drugiej stronie rzeki, obok pojazdu leży ranna osoba. Wysyłamy tam śmigłowiec ratowniczy i zabieramy ją. Teraz wysiadamy nurkiem i strażakiem. Nurkiem wchodzimy do wody i wyławiamy dwa pojazdy, które wyciągamy dźwigiem na most (ważne, żeby nie zablokować sobie wyjazdu, jeśli to zrobimy wysyłamy lawetę i zabieramy jeden wrak, aby móc wyjechać dźwigiem), gdzie czeka już strażak z nożycami i dwie karetki. Jak tylko wyciągniemy oba pojazdy, jedziemy dźwigiem pod most pontonowy. Wóz z motorówką powinien być już na miejscu, więc wodujemy ją (miejsce, w którym można to zrobić będzie zaznaczone czerwonymi kropkami). Do motorówki wsadzamy jednego lekarza i strażaka. Wysadzamy ich na statku. Lekarzem biegniemy do leżącego nieprzygniecionego człowieka i opatrujemy go. Strażakiem podnosimy kawałek betonu z rannego i odsuwamy go w pobliże lekarza, następnie robimy to samo z drugim kawałkiem betonu. Musimy uważać, aby nie zablokować sobie nim dojścia do rannych. W międzyczasie wyławiamy motorówką (pustą) dwóch rannych, których prąd znosi wodą w prawą stronę. Jeśli nie ma ich w wodzie, to są na najbliższych dwóch kamieniach (będziesz ich widział na minimapie). Jak już ich zabierzemy to podpływamy pod statek, strażakiem zanosimy po kolei wszystkich rannych do łodzi (lekarzem opatrujemy każdego po trochu). Jak już wszyscy ranni (3 ze statku i 2 z wody) są na łodzi, wsiadamy strażakiem i lekarzem i wywalamy wszystkich na brzegu. Rannych pakujemy w karetki (tu trzeba je podsyłać po kolei, aby nie zablokowac sobie wyjazdu). Oczywiście można tam wysłać kilka karetek, ale trzeba na to uważać. Pustą motorówką oraz nurkiem podpływamy na drugą stronę statku, lecz ustawiamy ich w pewnej odległości od mostu. Strażakiem bierzemy nożyce hydrauliczne i pakujemy go do wozu, którym podjeżdzamy pod most pontonowy. Teraz powinna zawalić się druga część mostu. Pierwsze co robimy to podjeżdzamy dźwigiem pod most (nie na most!), a wozem ze strażakiem na most, w pobliże pojazdów. Motorówką wyławiamy dwie osoby, które wpadły do wody i wywozimy je na brzeg (tam gdzie poprzednie). Nurkiem wyławiamy dwa pojazdy (należy to zrobić bardzo szybko!) i wyciągamy je dźwigiem. W międzyczasie strażakiem rozcinamy pojazdy na górze i schodzimy nim w pobliże dźwigu. Do rannych na moście i na brzegu wysyłamy karetki. Strażakiem rozcinamy pojazdy wyjęte przez dźwig. Do wydobytych osób jak najszybciej wysyłamy karetki (ich stan jest krytyczny). Odwozimy wszystkich do bazy i kończymy misję.
Michuegzeq
Strażak
Strażak
 
Posty: 1
Rejestracja: 04 sie 2008, 14:13

Postautor: LL » 15 sie 2008, 11:09

Zrobiłem tak jak napisałeś, tylko nie wszystkich rannych udało mi się uratować. Wysłałem karetki do bazy z nieżyjącymi ludźmi i misja nie została zakończona. Co trzeba w takiej sytuacji zrobić, mam powtórzyć misję i zrobić wszystko zdecydowanie szybciej, aby nikt mi nie umarł? :roll:
LL
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 8
Rejestracja: 15 sie 2008, 11:06

Postautor: zimbul » 15 sie 2008, 11:50

Może miałeś błąd w tej misji że nie chciało cię dalej przenieść. Zacznij misję od nowa ;)
Jestem bogiem.... uświadom to sobie.....
zimbul
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1385
Rejestracja: 18 wrz 2006, 21:19
Lokalizacja: Ciechanów
Pochwały: 12

Postautor: LL » 15 sie 2008, 11:51

Możliwe, a może trzeba wywieść wraki samochodów?
LL
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 8
Rejestracja: 15 sie 2008, 11:06

Postautor: zimbul » 15 sie 2008, 11:53

nie trzeba, ale można.
Jestem bogiem.... uświadom to sobie.....
zimbul
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1385
Rejestracja: 18 wrz 2006, 21:19
Lokalizacja: Ciechanów
Pochwały: 12

Postautor: LL » 15 sie 2008, 12:06

Zastanawiam się czy przypadkiem o czymś nie zapomniałem.
LL
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 8
Rejestracja: 15 sie 2008, 11:06

Postautor: LL » 15 sie 2008, 13:42

Grałem misję od nowa i jestem pewien, że uratowałem wszystkich, tych z mostu jak i ze statku i tych, którzy wpadli do wody. Za bardzo teraz nie wiem co robić, ten człowiek, który mi niby podpowiada, powiedział, że musimy się pospieszyć, bo liczba ofiar rośnie, tylko ja nie wiem co robić.
LL
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 8
Rejestracja: 15 sie 2008, 11:06

Postautor: RTx » 15 sie 2008, 14:31

ej masz tam na dole licznik ranych i jeśli wynosi on 0 to masz jakiś problem z grom ale jak np 1 czy tam 2 to znaczy że zapomniałeś o czymś!
RTx
Starszy ogniomistrz
Starszy ogniomistrz
 
Posty: 104
Rejestracja: 01 sie 2007, 10:01
Lokalizacja: kraków

Postautor: LL » 15 sie 2008, 14:40

Ok, dzieki ;)
LL
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 8
Rejestracja: 15 sie 2008, 11:06

Postautor: LL » 15 sie 2008, 15:03

Jest napisane, że mam do uratowania dwóch ludzi, tylko nie wiem, gdzie oni mogą się znajdować.
LL
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 8
Rejestracja: 15 sie 2008, 11:06

Postautor: zimbul » 15 sie 2008, 15:04

Wyciągnąłeś samochody z wody ?
Jestem bogiem.... uświadom to sobie.....
zimbul
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1385
Rejestracja: 18 wrz 2006, 21:19
Lokalizacja: Ciechanów
Pochwały: 12

Postautor: LL » 15 sie 2008, 15:17

Tak, było tam dwóch ludzi po jednym w każdym. Ale jest jeszcze takie coś, że w tych miejscach co były samochody, nurek ma opcję, aby zanurkować, ale nic z tego nie wynika, nie wyciąga on żadnych ludzi.
LL
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 8
Rejestracja: 15 sie 2008, 11:06

Postautor: zimbul » 15 sie 2008, 15:25

porozcinałeś wszystkie samochody ? Napisz co juz zrobiłeś
Jestem bogiem.... uświadom to sobie.....
zimbul
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1385
Rejestracja: 18 wrz 2006, 21:19
Lokalizacja: Ciechanów
Pochwały: 12

Postautor: LL » 15 sie 2008, 15:27

Wszystkie samochody porozcinałem, sprawdzałem kilka razy najeżdżając strażakiem z nożycami i nie ma już opcji rozcinania w żadnym z samochodów. Uratowałem dwóch ludzi, którzy na początku topią się w rzece, dwóch na statku, później dwóch ludzi, którzy wpadli do wody po zawaleniu się mostu no i dwóch ludzi z samochodów z wody.
LL
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 8
Rejestracja: 15 sie 2008, 11:06

Postautor: Pavel » 15 sie 2008, 17:46

Napisałeś, że ze statku zabierasz 2 ludzi... na statku znajduje się w sumie 3 rannych.... rozumiem, że porozcinałeś auta na tej stronie mostu, z której przyjeżdżają jednostki, a porozcinałeś auta na moście po drgiej stronie mostu? Po tej stronie co zawala się kawałek mostu? Bo tam też są ranni uwięzieni w samochodach...
Awatar użytkownika
Pavel
Młodszy aspirant
Młodszy aspirant
 
Posty: 182
Rejestracja: 08 lip 2006, 00:40
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 5

Następna

Wróć do Solucje - Em 4

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron