Punkty karne

Wpisujcie tutaj swoje problemy, sugestie, pomysły związane z forum

Punkty karne

Postautor: waldekpolkowice » 05 lis 2012, 16:29

Wpadłem na taki pomysł aby usunąć ostrzeżenia z forum i wprowadzić punkty karne. Coś podobnego jak policja stosuje do kierowców. Wytłumaczę o co chodzi :D

Były by dla moderatorów 2 grupy użytkowników- Ci którzy mają konto rok i Ci którzy mają je ponad rok i daalej. Ci co mają rok od daty założenia mogą mieć punktów 20 a Ci którzy ponad rok 24. Obowiązywał by taki taryfikator który pokazywał by ile i za co można otrzymać punkty. Jednorazowo można by było zdobyć od 1 do 10 punktów. Przykładowy taryfikator:

SPAM-3pkt karne
Kłótnie i przezwiska-5pkt karnych
Kłótnie i wulgaryzmy typu spie.... ty h@@@ 10pkt karnych
Przyznanie sie i rozpowszechnianie piractwa 5pkt karnych itd itd...

Moderator wg taryfikatora sam by oceniał na ile pkt zasługuje user. Po uzyskaniu 20 lub 24 pkt nadawany był by ban na X czasu w zalezności od moderatora. Co wy na to ?
Najlepszą niespodzianką jest brak niespodzianek
MAM NOWE GG. MOJE GG - 47676401
Facebook Waldemar Szańkowski
Awatar użytkownika
waldekpolkowice
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1958
Rejestracja: 01 lip 2011, 19:18
Lokalizacja: Polkowice
Pochwały: 65

Re: Punkty karne

Postautor: fireman » 05 lis 2012, 16:49

Co ty masz w tej głowie o.O
raczej nie przejdzie, ale mógłbym być za
GG:13334577
:)
fireman
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1157
Rejestracja: 27 sie 2007, 09:19
Lokalizacja: Legnica
Pochwały: 45

Re: Punkty karne

Postautor: COMMANDER » 05 lis 2012, 17:03

Pytanie się o date premiery moda/modelu - 20/24 punkty karne.
Żywa Legenda Tego Forum
Awatar użytkownika
COMMANDER
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 3208
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:47
Lokalizacja: BIELSKO-BIAŁA
Pochwały: 135

Re: Punkty karne

Postautor: Paulus911 » 05 lis 2012, 17:17

Ciekawy pomysł :D
Jestem za :)
To se ne vrati...
Awatar użytkownika
Paulus911
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1414
Rejestracja: 22 kwie 2012, 09:52
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 46

Re: Punkty karne

Postautor: Robert18gol » 05 lis 2012, 17:32

ja bym dał odrazu 24
Założyciel PRL MOD FOR EMERGENCY 4
Ochotnicza Straż Pożarna Szczecin
"Dla Ratownika i pacjenta... im pacjent jest spokojniejszy tym bardziej Jego stan jest niepokojący..."
Awatar użytkownika
Robert18gol
Młodszy kapitan
Młodszy kapitan
 
Posty: 1991
Rejestracja: 11 wrz 2009, 09:26
Lokalizacja: Goleniów / Szczecin / Nowogard
Pochwały: 53

Re: Punkty karne

Postautor: Rudy529 » 05 lis 2012, 17:34

Jestem przeciw, 3 ostrzeżenia = ban czyli łamanie regulaminu, jeżeli miałby wejść system punktowy każdy punkt regulaminu musiałby być osobno punktowany co by sprawiło administracji więcej roboty, wejść sprawdzić ile punktów dodać, sprawdzić czy ban czy nie a tak to daje się ostrzeżenie. Po drugie to daje możliwość jeszcze częstszego łamania regulaminu. Ktoś będzie pomagał piratowi trzykrotnie dając linki do piratów po 3 ostach dostanie bana a tak to 5 pkt za każde takie złamanie regulaminu da mu możliwość 4-5 krotnego złamania regulaminu. Co do wulgaryzmów to coraz częściej administracja stosuje albo ostrzeżenia słowne albo warny, 10 pkt za wulgaryzm to dużo ale brak uwzględnienia gdzie ten wulgaryzm na sb czy forum, na sb będzie pod cenzurą. Kłótnie są częste tak samo jak i przezwiska ale 5 pkt karnych daje możliwość 4-5 krotnego nadużycia regulaminu więc to trochę za mało. Ten pomysł byłby dobry gdyby nie to że działa tu ładnie system ostrzeżeń i banów znacząco mniej komplikujący życie administracji. To tyle ode mnie :)
Awatar użytkownika
Rudy529
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 2028
Rejestracja: 02 lip 2009, 17:36
Lokalizacja: Marki
Pochwały: 94

Re: Punkty karne

Postautor: waldekpolkowice » 05 lis 2012, 18:12

Rudy529 pisze:Jestem przeciw, 3 ostrzeżenia = ban czyli łamanie regulaminu, jeżeli miałby wejść system punktowy każdy punkt regulaminu musiałby być osobno punktowany co by sprawiło administracji więcej roboty, wejść sprawdzić ile punktów dodać, sprawdzić czy ban czy nie a tak to daje się ostrzeżenie. Po drugie to daje możliwość jeszcze częstszego łamania regulaminu. Ktoś będzie pomagał piratowi trzykrotnie dając linki do piratów po 3 ostach dostanie bana a tak to 5 pkt za każde takie złamanie regulaminu da mu możliwość 4-5 krotnego złamania regulaminu. Co do wulgaryzmów to coraz częściej administracja stosuje albo ostrzeżenia słowne albo warny, 10 pkt za wulgaryzm to dużo ale brak uwzględnienia gdzie ten wulgaryzm na sb czy forum, na sb będzie pod cenzurą. Kłótnie są częste tak samo jak i przezwiska ale 5 pkt karnych daje możliwość 4-5 krotnego nadużycia regulaminu więc to trochę za mało. Ten pomysł byłby dobry gdyby nie to że działa tu ładnie system ostrzeżeń i banów znacząco mniej komplikujący życie administracji. To tyle ode mnie :)



Taryfikatorem mogę się zająć ja dla mnie to nie problem :D Po za tym jak by było kilka pkt regulaminu i był by rozpisany krótko i treściwie tak jak zaproponowałem w 1 poście tego tematu to każdy by przeczytał regulamin nawet z ciekawości :D
Najlepszą niespodzianką jest brak niespodzianek
MAM NOWE GG. MOJE GG - 47676401
Facebook Waldemar Szańkowski
Awatar użytkownika
waldekpolkowice
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1958
Rejestracja: 01 lip 2011, 19:18
Lokalizacja: Polkowice
Pochwały: 65

Re: Punkty karne

Postautor: Radek_1 » 05 lis 2012, 18:40

Ogólnie pomysł mi się podoba, ciekawe urozmaicenie, ale ciężko byłoby to zaimplementować. Jak sądzę takich hacków do forum nie ma, a żeby samemu to zrobić to nie mam czasu/umiejętności :)
Master
Of
Discussion

Prosimy używać przycisku do raportowania postów - to ułatwi pracę moderatorom i oszczędzi nie potrzebnych kłótni.
Awatar użytkownika
Radek_1
Generał brygadier
Generał brygadier
 
Posty: 1440
Rejestracja: 07 lis 2003, 23:42
Lokalizacja: Bełchatów
Pochwały: 29

Re: Punkty karne

Postautor: waldekpolkowice » 05 lis 2012, 18:42

Radek_1 pisze:Ogólnie pomysł mi się podoba, ciekawe urozmaicenie, ale ciężko byłoby to zaimplementować. Jak sądzę takich hacków do forum nie ma, a żeby samemu to zrobić to nie mam czasu/umiejętności :)


Ogólnie przecież to nie musi być na już :D Można poszperać na innych forach czy jest coś podobnego czy coś i podpytać jak takie coś zrobić :D Jutro postaram się coś poszukać i napisze wam tutaj co i jak :D
Najlepszą niespodzianką jest brak niespodzianek
MAM NOWE GG. MOJE GG - 47676401
Facebook Waldemar Szańkowski
Awatar użytkownika
waldekpolkowice
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1958
Rejestracja: 01 lip 2011, 19:18
Lokalizacja: Polkowice
Pochwały: 65


Wróć do Forum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość