Regulamin forum

Po prostu... można gadać o wszystkim

Regulamin forum

Postautor: Radek_1 » 22 kwie 2005, 22:50

Regulamin forum, który wszyscy użytkownicy i goście udzielający się na forum powinni przeczytać i stosować się do niego :!:

1. Admini i moderatorzy mają zawszę rację, lecz gdy się mylą możesz im zwrócić kulturalnie uwagę :)

2. Każdy użytkownik i gość piszący na forum zobowiązany jest pisać poprawnie ortograficznie i gramatycznie. Oczywiście nikt nie jest doskonały i może popełniać błędy, ale bez przesady. Dyslektycy proszeni są przed napisaniem postu wkleić go uprzednio do Worda bądź sprawdzić poprawność napisanego tekstu w inny sposób (na przykład poprzez Google Toolbar lub Firefox'a, który nam automatycznie sprawdza błędy i podkreśla).

3. Wszyscy bezwzględnie muszą zachowywać się zgodnie z polskim prawem i kulturalnie na forum:
- nie obrażaj/wyzywaj innych,
- nie dokuczaj innym,
- nie nadużywaj wulgaryzmów.
- staraj się być miły i uprzejmy dla innych :)

4. Przed napisaniem jakiegokolwiek postu użyj opcji Szukaj, która znajduje się na górnej belce menu oraz zajrzyj do Faq znajdującego się na stronie. Gdy tam nie ma odpowiedzi na Twój problem, wtedy napisz post.

5. Nie nabijaj postów! Pisz sensowne i przemyślane posty, nie rób tzw. off-topic, staraj się prowadzić dyskusję zgodną z tematem. Większa liczba postów nic Ci nie da! Jeżeli nie masz nic konkretnego do napisania lepiej nie pisz (tj. nie pisz postów nie wnoszących nic nowego do tematu Np. Super!, czekam, ok, zgadam się z tobą, masz rację, ja też itp.)

6. Nie powielaj postów. Jeżeli ktoś napisał to co Ty chcesz napisać teraz, lepiej nie pisz w ogóle. Wykażesz się w innym temacie :)

7. Wszelkiego rodzaju piractwo na tym forum JEST ZABRONIONE :!: Wszystkie tematy i posty związane z crackami, serialami, adresami linków z grami i programami umożliwiającymi nielegalne nabycie gry będą usuwane!

8. Zabrania się używania w avatarach obrazków animowanych (tzn. gifów które się ruszają :P ), nie większych niż 120x120 pixeli oraz w podpisach jakichkolwiek obrazków, zwykły tekst jest wyłącznie dopuszczalny.

9. Nazwy (nicki) użytkowników nie mogą być wulgarne oraz nie mogą wyglądać jak rysunki typu ASCII (Np. |\| | [ |<, _z|o/\/\_, _-^Ktos^-_ itd.)

10. Pochwały Obrazek mogą być przydzielane tylko w sposób dobrowolny. Nie można się prosić oraz domagać tego od innych użytkowników (zabrania się pisania postów typu "daj mi pochwałę bo pomogłem" itp.). Za dawanie bezsensownych pochwał również grozi upomnienie. Należy zauważyć jednak, że jeżeli Ty przyznasz pochwałę, możesz to napisać w nowym poście. W ten sposób nowi użytkownicy będą wiedzieć, że istnieje taka opcja. W podpisach można również umieścić wzmiankę, by użytkownicy za pomoc dawali pochwałę.

11. Zamiast zwracać uwagę innym, że źle umieścili post itp. użyj przycisku "Raportuj post" Obrazek w prawym górnym rogu postu naruszającego regulamin. Ułatwi to pracę moderatorom i zaoszczędzi niepotrzebnych kłótni.

12. Nazwy tematów muszą być czytelne i dobrze opisujące temat poruszany w Twoim poście. Nie pisz również z Capslockiem, każdy temat jest tak samo widoczny i tak samo ważny.

13. Nie odkopujemy starych tematów, chyba że:
- nowy post jest na temat (zawiera rozwiązanie przedstawianego problemu lub jest od użytkownika, który tez ma taki problem)
- odkopywany temat ma charakter ogólnej dyskusji o jakimś zagadnieniu
to odkopywanie jest dopuszczalne (a wręcz lepsze od zakładania dublujących się postów).

14. Zabrania się niechcianych reklam (tj. spamu) oraz nadużywania w jednym poście wielokrotnie tych samych wyrazów lub emotikon (tj. floodu).

15. Każdy użytkownik może posiadać jedno konto na forum. Zabrania się tworzenia drugich kont podczas trwania bana na pierwszym koncie danego użytkownika.

16. Wszelkie zdjęcia i inne materiały prezentowane na forum muszą posiadać w podpisie bądź na zdjęciu informacje o prawach autorskich jego twórców.

17. Regulamin obowiązuje zarówno na forum jak i w prywatnych wiadomościach. Łamanie regulaminu na PW będzie rozpatrywane, gdy adresat wiadomości zgłosi wiadomość moderatorom.

Za niestosowanie się do wyżej wymienionego regulaminu będą stosowane kary w postaci: blokady shoutbox'a, upomnienia lub bana.
Za 3 ostrzeżenie użytkownik dostaje bana.
- za pierwszym razem 7 dni,
- za drugim razem na miesiąc,
- za trzecim razem stały.

Na shoutboxie mogą pisać użytkownicy powyżej napisanych 3 postów.

Regulamin będzie aktualizowany, gdy pojawi się coś co będziemy uważali za stosowne by tu dodać.

Rangi:
Korpus Szeregowych
Obrazek - Strażak
Obrazek - Starszy strażak

Korpus Podoficerów
Obrazek - Sekcyjny
Obrazek - Starszy sekcyjny
Obrazek - Młodszy ogniomistrz
Obrazek - Ogniomistrz
Obrazek - Starszy ogniomistrz

Korpus Aspirantów
Obrazek - Młodszy aspirant
Obrazek - Aspirant
Obrazek - Starszy aspirant
Obrazek - Aspirant sztabowy

Korpus Oficerów (moderacja forum i rangi specjalne)
Obrazek - Młodszy kapitan
Obrazek - Kapitan
Obrazek - Starszy kapitan

Obrazek - Młodszy brygadier - młodszy moderator
Obrazek - Brygadier - moderator
Obrazek - Starszy brygadier - starszy moderator
Obrazek - Nadbrygadier - młodszy administrator
Obrazek - Generał brygadier - administrator

(Rangi oraz obrazki na podstawie pl.wikipedia.org)
Ostatnia aktualizacja: 10.08.13r
Ostatnio zmieniony 14 cze 2009, 02:06 przez Radek_1, łącznie zmieniany 21 razy
Master
Of
Discussion

Prosimy używać przycisku do raportowania postów - to ułatwi pracę moderatorom i oszczędzi nie potrzebnych kłótni.
Awatar użytkownika
Radek_1
Generał brygadier
Generał brygadier
 
Posty: 1440
Rejestracja: 07 lis 2003, 23:42
Lokalizacja: Bełchatów
Pochwały: 29

Postautor: KrajeS » 10 maja 2007, 22:16

Można by było troszkę zmodyfikować ten regulamin forum nabrałoby więcej życia.
Pan władza jest uprzejmy
Pan władza ma pistolet
Może strzeli mi w plecy
Za to że tu z piwem stoje

Pan władza jest uprzejmy
Pan władza ma pistolet
Może strzeli im w plecy
Za to że stoją z gibonem
Awatar użytkownika
KrajeS
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1225
Rejestracja: 08 maja 2007, 21:29
Pochwały: 6

Postautor: sebacyw » 10 maja 2007, 22:34

KrajeS pisze:Można by było troszkę zmodyfikować ten regulamin forum nabrałoby więcej życia.

A może podał byś szczegóły tej modyfikaci, sens, jakies propozycje co do zmiany tego regulaminu?
Moje zdjecia lotnicze na
Photo-EPBY
Jp.net
>
My gg->9549624
Awatar użytkownika
sebacyw
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 784
Rejestracja: 30 gru 2005, 14:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 5

Postautor: zimbul » 11 maja 2007, 17:48

ja mam taki pomysł żeby zamykac tematu osób zbanowanych (stare nie bo to troche dużo czasu by zajeło) ale te co dopiero powstana albo chociaż te tematy w których"właściciel" tematu sie nie wypowiada bo wiadomo że kuż poroblem roziwązał albo przestało go to interesowac więc porsze aby moderacja rozpatrzyła ten pomysł
Jestem bogiem.... uświadom to sobie.....
zimbul
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1385
Rejestracja: 18 wrz 2006, 21:19
Lokalizacja: Ciechanów
Pochwały: 12

Postautor: nelo11 » 10 cze 2007, 20:54

Widzę, że zostały dodane nowe rangi np. młodszy ogniomistrz :) A te specjalne rangi do dla kogo. Kto będzie miał tytuł kapitana??
NAME: MICHAEL SCOFIELD
ID: 94941
CRIME: ARMED ROBBERY
SENTENCE: FIVE YEARS
MISSION: SAVE HIS BROTHER
Awatar użytkownika
nelo11
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 971
Rejestracja: 21 sty 2007, 09:56
Lokalizacja: Żyrardów
Pochwały: 7

Postautor: zimbul » 22 lip 2007, 13:58

powinien w regulaminie znaleść się punkt o tym żeby niemożna było odkopywać tematów bo jest wiele takich przypadków kiedy ktoś niema gdzie pisać i odkopuje temat sprzed 1 roku
Jestem bogiem.... uświadom to sobie.....
zimbul
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1385
Rejestracja: 18 wrz 2006, 21:19
Lokalizacja: Ciechanów
Pochwały: 12

Postautor: nelo11 » 22 lip 2007, 14:37

Najpierw trzeba wymyślić definicję "odkopanego tematu" tzn. ile czasu musi minąć od napisania ostatniego postu, aby temat był uznany za przestarzały :? Bo ja np nie piszę w swoim temacie już gdzieś od miesiąca, bo nic się nowego na razie nie dzieje, ale od września znowu będzie o czym pisać. Wtedy też powiecie, że odkopuję temat??
NAME: MICHAEL SCOFIELD
ID: 94941
CRIME: ARMED ROBBERY
SENTENCE: FIVE YEARS
MISSION: SAVE HIS BROTHER
Awatar użytkownika
nelo11
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 971
Rejestracja: 21 sty 2007, 09:56
Lokalizacja: Żyrardów
Pochwały: 7

Postautor: zimbul » 22 lip 2007, 14:40

nieno takie wyjatki to nie ale jak są rózne tematy stare i leżą ponad rok w zapomnieniu a tu nagle jakiś koleś pisze w nim bezsensowny post to o takie odkopy mi chodzi
Jestem bogiem.... uświadom to sobie.....
zimbul
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1385
Rejestracja: 18 wrz 2006, 21:19
Lokalizacja: Ciechanów
Pochwały: 12

Postautor: KrajeS » 22 lip 2007, 16:53

Mnie tez to denerwuje.
zgadzam się z nelo trzeba z precyzować co to jest odkopany temat.Np tematy z modelami można tam dawać posta co pół roku i lub rzadziej i wtedy wg mnie to nie będzie odkopywanie gdyz ta osoba mogła po dłuzszym okresie zrobić model.
wyjątek tez z tematami o pomocy.jeśli ktoś nie chce zakładać nowego to pisze w starym.robi wtedy dobrze i źle. Na + bo nie daje nowego bezsensownego tematu na - bo odkopuje tematy.jesli ma być taki punkt w regulaminie trzeba go bedzie z precyzować.
Pan władza jest uprzejmy
Pan władza ma pistolet
Może strzeli mi w plecy
Za to że tu z piwem stoje

Pan władza jest uprzejmy
Pan władza ma pistolet
Może strzeli im w plecy
Za to że stoją z gibonem
Awatar użytkownika
KrajeS
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1225
Rejestracja: 08 maja 2007, 21:29
Pochwały: 6

Postautor: ziomek5151 » 26 lip 2007, 09:34

A może lepiej zamykać takie tematy sprzed roku takie jakie opisał nelo
GG:9184633
ziomek5151
Aspirant
Aspirant
 
Posty: 357
Rejestracja: 27 kwie 2007, 15:00
Pochwały: 1

Postautor: KrajeS » 26 lip 2007, 16:06

W regulaminie powinna być wzmianka że zabrania się umieszczania w podpisach i postach linków do forów dyskusyjnych gdyż jest to reklama tych że stron.
Pan władza jest uprzejmy
Pan władza ma pistolet
Może strzeli mi w plecy
Za to że tu z piwem stoje

Pan władza jest uprzejmy
Pan władza ma pistolet
Może strzeli im w plecy
Za to że stoją z gibonem
Awatar użytkownika
KrajeS
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1225
Rejestracja: 08 maja 2007, 21:29
Pochwały: 6

Postautor: nelo11 » 26 lip 2007, 16:37

To raczej nie wypali, bo wszędzie obecnie umieszcza się linki do stron, for dyskusyjnych itp. Jest to popularny sposób na podpisy no i nie jest to zabronione.
NAME: MICHAEL SCOFIELD
ID: 94941
CRIME: ARMED ROBBERY
SENTENCE: FIVE YEARS
MISSION: SAVE HIS BROTHER
Awatar użytkownika
nelo11
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 971
Rejestracja: 21 sty 2007, 09:56
Lokalizacja: Żyrardów
Pochwały: 7

Postautor: KrajeS » 26 lip 2007, 18:37

Chodzi mi głównie o fora o podobnej tematyce jak to na którym dana osoba sie reklamuje.
Pan władza jest uprzejmy
Pan władza ma pistolet
Może strzeli mi w plecy
Za to że tu z piwem stoje

Pan władza jest uprzejmy
Pan władza ma pistolet
Może strzeli im w plecy
Za to że stoją z gibonem
Awatar użytkownika
KrajeS
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1225
Rejestracja: 08 maja 2007, 21:29
Pochwały: 6

Postautor: Dawideas » 07 sie 2007, 07:07

Hmm wystarczy umieścić w regulamienie

Zakaz podawania linków w podpisach lub w postach chyba, że linki mają nieść jakąś pomoc graczom.

Nie mówię, żeby od razu to robić ale przynajmniej wiedzielibyśmy kto nie czyta regulaminu :P
Wobec problemów podchodź zawsze z zimną krwią, wszystko da się rozwiązać poświęcając temu uwagę i chwilę rozwagi.
Szukaj - by ułatwić sobie i innym życie, dopiero gdy uznacie, że to daremne. Poproście o pomoc.
Dawideas
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 981
Rejestracja: 30 mar 2007, 16:14
Lokalizacja: Mikołów
Pochwały: 29

Postautor: KrajeS » 07 sie 2007, 09:26

Dawideas po co odkopujesz tematy :evil: :evil: :evil:
Dawideas pisze:Zakaz podawania linków w podpisach lub w postach chyba, że linki mają nieść jakąś pomoc graczom.

i jak ocenisz czy link pomaga czy nie ????
Pan władza jest uprzejmy
Pan władza ma pistolet
Może strzeli mi w plecy
Za to że tu z piwem stoje

Pan władza jest uprzejmy
Pan władza ma pistolet
Może strzeli im w plecy
Za to że stoją z gibonem
Awatar użytkownika
KrajeS
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1225
Rejestracja: 08 maja 2007, 21:29
Pochwały: 6

Następna

Wróć do O wszystkim

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron