Brak serwerów w ciągu najbliższych 2 tygodni. Kliknij, by dodać swój serwer!

Misje - Symulator oddziału chirurgicznego
Wypadek samochodowy
Na oddział nagłych wypadków trafił pacjent z lekkimi obrażeniami powstałymi na skótek wypadku samochodowego. Zaszyj ranę na ręku i opatrz otarcia na nodze za pomocą bandaża.

Appendoktomia
Appendoktomia to zabieg chirurgicznego usunięcia wyrostka robaczkowego, zwykle na skutek ostrego zapalenia. Ryzyko wystąpienia ostrzego zapalenia wyrostka robaczkowego w trakcie życia każdej osoby mieści się między 7 a 8 procent.
Tonsillektomia
Tonsillektomia to zabieg całkowitego usunięcia migdałków. To jedna najczęściej wykonywanych operacji i najczęściej wykonywana operacja z zakresu otorynolaryngologii.

Złamanie kości podudzia
Ta operacja wymaga wprowadzenia gwoździ szpikowych do złamanej kości podudzia. Zakładanie gwoździ szpikowych polega na mocowaniu metalowych prętów w jamie szpikowej kości długiej. Metalowe pręty stabilizują złamanie.
Przepuklina
Przepuklina to uwypuklenie zawartości jamy brzusznej przechodzące przez jej ścianę. Uwypuklenie wymaga jak najszybszej operacji chirurgicznej, ponieważ uwięźnięcie przepukliny może doprowadzić do obumarcia części jelita i zagrozić życiu chorego!
Cholecystektomia
Cholecystektomia, albo chirurgiczne usunięcie pęcherzyka zółciowego jest najczęściej przeprowadzana w przypadku występowania kamicy żółciowej w pęcherzyku. Jest to zwykle minimalnie inwazyjna operacja.

Choroba żylakowa
Mianem choroby żylakowej określa się obecność skręconych i poszerzonych żył. Pojawiają się one najczęściej na podudziu w wyniku starzenia i nazywane są żylakami.

Zaćma
Zaćma to zmętnienie lub zamglenie soczewki oka. Część oka za soczewką ulega poszerzaniu. Podczas tej operacji zaćmiona soczewka zostaje zastąpiona implantem.