Obiekty, ludzie i inne

Wszystko co dotyczy modów do Emergency 3, w tym naszego - polskiego moda. :)

Obiekty, ludzie i inne

Postautor: haker01 » 29 sie 2006, 16:26

Założyłem ten temat do pomocy bo zauważyłem że np: w jednej misji kot se siedzi na balkonie w jednym z domów ale ja niewiem jak to zrobić albo np: jak zrobić aby samochód leżał bokiem. Prosze pomocy!!!!! :( :( :(
HILLARY
haker01
Sekcyjny
Sekcyjny
 
Posty: 16
Rejestracja: 26 sie 2006, 10:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: _maroko.nine.one » 29 sie 2006, 17:37

Aby samochód położyć bokiem musisz go zaznaczyc i obrócić trzymajac shift. Kot był zapene podniesiony. Aby go podnieść zanzacz go i przesuń trzymajac ctrl.
Mów mi maroko, nie Maroko.

25 osób na mojej liście zablokowanych na gg. Chcesz być następny? Pisz do mnie jakieś głupoty.

"Abyśmy nigdy nie zapukali do Twych drzwi" - SPAT
Awatar użytkownika
_maroko.nine.one
Kapitan
Kapitan
 
Posty: 1553
Rejestracja: 04 wrz 2004, 20:38
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 5

Postautor: haker01 » 29 sie 2006, 19:11

dzięki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
HILLARY
haker01
Sekcyjny
Sekcyjny
 
Posty: 16
Rejestracja: 26 sie 2006, 10:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: haker01 » 30 sie 2006, 11:26

no i chyba to wszystko co chciałem się dowiedzieć prócz jednego jak zrobić te części samochodów np: w niektórych misjach jest obok samochodu takie jego kawałki i niemoge tego nigdzie znaleźć i to co mówiłeś o podnoszeniu obiektów niedziała próbowałem podnieść kota ale on tylko leciał do przodu i do tyłu a z samochodem zadziałało, i gdzie jeszcze zrobić żeby była noc i gdzie jest ten script w którym np: zaprogramowuje się bombe i np: jak chce zrobić ścieżke w PATHS robi mi się droga a więc proszę o szybką odpowiedz i to już chyba wszystko :lol:
HILLARY
haker01
Sekcyjny
Sekcyjny
 
Posty: 16
Rejestracja: 26 sie 2006, 10:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Chudy » 30 sie 2006, 14:03

no bez takich informacji napewno nie zrobisz misji.......... wez debris z menu wyboru kategori
"Run, live to fly, fly to live"
Awatar użytkownika
Chudy
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 550
Rejestracja: 15 lut 2006, 10:49
Lokalizacja: Trzemeszno
Pochwały: 2

Postautor: _maroko.nine.one » 30 sie 2006, 14:07

Niektórych obiektów podnieść się nie da w ten sposób. Jak to zrobić to już dokładnie nie wiem, musiałbym trochę pokombinować.

Kawałki pojazdu tzn np koła? Koło jest w Obiects/Misc/Car werck wheel 00.

Co do godziny, to pobaw się okienkiem otwieranym z menu map/map propetries. Tam możesz oprucz godziny ustawić miejsca wjazdu i wyjazdu jednostek (oddzielne dla lądowych, powietrznych i wodnych), "ogrodzenie" dla kamery, aby nie uciekała za teren akcji, mapę trasy przyjazdu, przylotu i przypłynięcia jednostek na teren akcji, oraz tabelę oceniania misji po jej zakończeniu.

Skrypty misji to osobne pliki siedzące w Scripts/Game/Mission. jest ich 21 (na wszytkie misje i tutorial) + przykładowy pusty. W całą magię pisania skryptów wciągać Cię nie będę, bo sam za wiele z tego ne potrafię, a wątpię byś i Ty coś skumał, bo to jednak proste nie jest.
Mów mi maroko, nie Maroko.

25 osób na mojej liście zablokowanych na gg. Chcesz być następny? Pisz do mnie jakieś głupoty.

"Abyśmy nigdy nie zapukali do Twych drzwi" - SPAT
Awatar użytkownika
_maroko.nine.one
Kapitan
Kapitan
 
Posty: 1553
Rejestracja: 04 wrz 2004, 20:38
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 5

Postautor: McMac » 30 sie 2006, 17:09

teraz pytanie ode mnie:

Jak to zrobić, żeby po "użyciu" skrzynki z przełącznikami np otwierał się szlaban??
Lista userów, którzy mnie bardzo wkurzyli: Jur11, misiorek87, Krycha17, Oskarritos, kotek24, Fire998, kewin001, max, Kaczuszka123, grota112, ponti66, roland, lbala18...
Chcesz się dopisać?
"Nie szukajcie a nie znajdziecie"
Awatar użytkownika
McMac
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 662
Rejestracja: 11 maja 2006, 16:58
Lokalizacja: znienacka
Pochwały: 6

Postautor: _maroko.nine.one » 30 sie 2006, 17:58

Pobaw się skryptem misji.
Mów mi maroko, nie Maroko.

25 osób na mojej liście zablokowanych na gg. Chcesz być następny? Pisz do mnie jakieś głupoty.

"Abyśmy nigdy nie zapukali do Twych drzwi" - SPAT
Awatar użytkownika
_maroko.nine.one
Kapitan
Kapitan
 
Posty: 1553
Rejestracja: 04 wrz 2004, 20:38
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 5

Postautor: Chudy » 30 sie 2006, 18:48

McMac pisze:teraz pytanie ode mnie:

Jak to zrobić, żeby po "użyciu" skrzynki z przełącznikami np otwierał się szlaban??


Tutaj wymagana jest znajomosc programowania :):)
"Run, live to fly, fly to live"
Awatar użytkownika
Chudy
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 550
Rejestracja: 15 lut 2006, 10:49
Lokalizacja: Trzemeszno
Pochwały: 2

PL MOD TEAM

Postautor: haker01 » 30 sie 2006, 20:36

Chciałem się zapytać czy mógłbym wam pomóc nad robieniem moda ale proszę tylko o jedno z jakiego programu graficznego korzystacie. Zapoznał bym się z nim i mógłbym zrobić dużo rzeczy, niemusze dołanczać do waszego zespołu ale bede wam robił różne ciekawe rzeczy czyli np: ekwipunki, budynki, pojazdy, i wiele innych. Jestem nawet dobry w programach graficznych wykorzystujących Grafike 3D.
___________________________________
AHA POZDRAWIAM FORUMOWICZÓW :twisted: :evil:
Ostatnio zmieniony 31 sie 2006, 19:08 przez haker01, łącznie zmieniany 1 raz
HILLARY
haker01
Sekcyjny
Sekcyjny
 
Posty: 16
Rejestracja: 26 sie 2006, 10:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: _maroko.nine.one » 30 sie 2006, 22:02

Za pomocą notatnika otwierasz plik specs/vehicles.xml. Są tam różne dziwne rzeczy, ale jak masz dobre oko, albo wiesz co to xml'ki to zapewne dostrzeżesz tam, że są tam opisane wszystkie wozy i cały personel. Jak się przyjtrzysz jeszcze lepiej, zobaczysz, że wszystkie te pojazdy i ludzie mają "w sobie" taki parametr requires = "1 2 3...". Wynajdź pojazd, który Cię interesuje i w tym parametrze wpisz, do których misji ma się zaliczać. Pamiętaj o kolejności misji (żeby były po kolei, tzn nie "3 9 2 6 1" tylko "1 2 6 9").
Mów mi maroko, nie Maroko.

25 osób na mojej liście zablokowanych na gg. Chcesz być następny? Pisz do mnie jakieś głupoty.

"Abyśmy nigdy nie zapukali do Twych drzwi" - SPAT
Awatar użytkownika
_maroko.nine.one
Kapitan
Kapitan
 
Posty: 1553
Rejestracja: 04 wrz 2004, 20:38
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 5

Postautor: haker01 » 31 sie 2006, 13:55

Dzięki bardzo juz wszystko zkumałem :D :D :D :D :D :D

Aha i jeszcze jedno chciałbym was prosić abyście zrobili w tym waszym PL Modzie takiego czegoś że np: jak lekarz nieuratuje kogoś to będzie taka opcja żeby zwłoki owinąć w czarną folie co o tym myślicie i jeszcze jedno kiedy zakończą się prace nad waszym modem :?: :?: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Edit by MOD: lacze dwa posty, prosze o NIE pisanie postow pood rzad tylko edytowanie poprzednich lub doklejanie w nowym poprzedniego i usuwanie tamtego
HILLARY
haker01
Sekcyjny
Sekcyjny
 
Posty: 16
Rejestracja: 26 sie 2006, 10:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: _maroko.nine.one » 31 sie 2006, 14:31

haker01 pisze:kiedy zakończą się prace nad waszym modem :?:


Którym? em3 czy 4? Praktycznie nad oboma prace zostały zakończone, tyle, ze do em4 powstaje jak to ują Eddy "całkiem nowy, ale na bazie starego" :P .

Co do modu em3 to teoretycznie prace trwają, mam tam jakiś mod, ale ma wiele błędów, których narazie nie chce mi się naprawiać. Wzasadzie nie wykluczone, że niedługo się nim zajmę i coś ruszę, widzę, ze zainteresowanie em3 powoli wraca, po tym jak można grę dostać wszędzie za grosze.
Mów mi maroko, nie Maroko.

25 osób na mojej liście zablokowanych na gg. Chcesz być następny? Pisz do mnie jakieś głupoty.

"Abyśmy nigdy nie zapukali do Twych drzwi" - SPAT
Awatar użytkownika
_maroko.nine.one
Kapitan
Kapitan
 
Posty: 1553
Rejestracja: 04 wrz 2004, 20:38
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 5


Wróć do Mody

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron