Misja 14: Wypadek samochodowy w tunelu

Solucje do Emergency 4

Misja 14: Wypadek samochodowy w tunelu

Postautor: Ford » 15 maja 2006, 15:45

Przez nieuwagę kierowcy samochodu pomocy drogowej, duży samochód ciężarowy wypadł na przciwny pas i przewrócił się. Tym samym spowodował wypadek samochodowy i pożar niektórych pojazdów.

Wysyłamy 3 wozy starażackie, w każdym po trzech strażaków w maskach, dźwig, 2 lawety, wóz techniczny ze strażakiem w masce gazowej, szpital polowy z 3 lekarzami i sanitariuszami.
Szpital polowy ustawiamy po prawej stronie na trawie przed wejściem do tunelu. Teraz wjeżdżamy jak najszybciej wozami strażackimi do tunelu, jednego ustawiamy na jednej stronie barierki po prawej (żeby gasił ten samochód na poboczu), a dwa pozostałe na przeciwną strone, aby gasiły te samochody i ciężarówkę. Wysadzamy ludzi z pojazdów i każemy im odprowadzić tych ludzi co nie są ranni, a stoją w tunelu (musimy to zrobić szybko, ponieważ mogą się zatruć dymem i możemy mieć dwa razy więcej rannych!). Odprowadzamy ich koło szpitala polowego żeby nam nie przeszkadzali. Wysadzamy strażaka z wozu technicznego i rozkazujemy mu wziąść nożyce do rozcinania wraków, w samochodach będzie łącznie 7 rannych, jedna osoba będzie leżała obok tych palących się samochodów, a druga będzie w takim pomieszczniu w skale po prawej (wejście jest obok przewróconej przyczepy tego tira, po prawej stronie). Należy uważać bo w pewnym momencie zawali się wejście do tunelu, dlatego żadnych samochodów nie nalezy tam stawiać. Gdy się to już stanie, dźwiegiem usuwamy dwa kamienie i jeden który przygniótł samochód, lawetą zabieramy wrak i dźwigiem usuwamy głaz który przygniótł drugi samochód (możemy tego nie robić, ale gdy wybuchnie zablokuje przejazd dla wozów strażackich i trzeba bedzie dźwigiem odsunąć kamień), zabieramy go na druga lawetę i odsyłamy lawety i dźwig do bazy. Lekarzami oczywiście leczymy rannych i zanosimy do szpitala polowego. Jeżeli nie będzie dodatkowych ofiar, to powinno ich być 9. Gdy wszystkie pojazdy zostaną ugaszone i wszyscy ranni znajdą się w szpitalu polowym, odsyłamy wszystko do bazy.
Tym sposobem zdybyłem 98% :D
Awatar użytkownika
Ford
Młodszy aspirant
Młodszy aspirant
 
Posty: 152
Rejestracja: 14 maja 2006, 18:41
Lokalizacja: Knurów . . . . Posty: 16791

Postautor: GRZEHO » 15 maja 2006, 17:16

eeee wiesz co tam gdzie jest ta ranna osoba w skale to podjeżdżamy jak najbliżej wejścia wysadzamy technika i włączamy wentylatory które pozbędą się dymu 8)
Awatar użytkownika
GRZEHO
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 810
Rejestracja: 30 sie 2005, 17:16
Lokalizacja: BIELSKO BIAŁA. . . . . . .

Postautor: Parkour » 15 maja 2006, 18:49

kiepska solucja
marcin5555512@wp.pl
skiner pl mod
Awatar użytkownika
Parkour
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 970
Rejestracja: 23 kwie 2006, 17:14
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 5

Postautor: Parkour » 21 maja 2006, 17:35

a i jeszcze inzynier do wentylacji
marcin5555512@wp.pl
skiner pl mod
Awatar użytkownika
Parkour
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 970
Rejestracja: 23 kwie 2006, 17:14
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 5

Postautor: GRZEHO » 21 maja 2006, 17:47

a i jeszcze inzynier do wentylacji
przecież napisałem
Awatar użytkownika
GRZEHO
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 810
Rejestracja: 30 sie 2005, 17:16
Lokalizacja: BIELSKO BIAŁA. . . . . . .

Postautor: Parkour » 21 maja 2006, 18:41

nie zauważyłem ;P
marcin5555512@wp.pl
skiner pl mod
Awatar użytkownika
Parkour
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 970
Rejestracja: 23 kwie 2006, 17:14
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 5

Postautor: Ernest-11 » 27 sty 2007, 17:23

A jak ja gaszę wozy ciężką artylerią (10 wozów gaśniczych) i mam 8 rannych na liczniku tyle co na poczatku i co wtedy nawet zabieram tą dwójkę ludzi przy wejściu do tunelu.
Jak macie ochotę pograć po południu w multi pisczcie na gg 10662909 abo mail ernest-11@o2.pl
Ernest-11
Starszy ogniomistrz
Starszy ogniomistrz
 
Posty: 132
Rejestracja: 28 maja 2006, 18:29
Lokalizacja: Witosław
Pochwały: 2

Postautor: strażaczka » 24 cze 2008, 15:33

Hmm. Nie wiem czemu jak już ugaszę wszystkie pożary, ewakuuję wszystkich cywilów, koordynator mówi, że dobrze, że wszystko OK. Biorę technika, jadę, wysadzam, wchodzę do tej skały, włączam wentylatory i.... koniec misji za dużo ofiar. :( Wszystkich wyprowadziłam na czas, nikt nie zemdlał, nikt nie umarł, a jak włączę wiatraki to koniec misji bo zbyt wiele trupów. Czy to może być przez to, że technikowi jeden punkt zdrowia spada??? :shock:
strażaczka
Sekcyjny
Sekcyjny
 
Posty: 16
Rejestracja: 19 lip 2007, 15:53
Lokalizacja: Skotnica k.Praszki

Postautor: Carman » 24 cze 2008, 15:48

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale włączasz wentylatory dopiero po akcji?? Po co się męczyć. Wentylatory włącza się na samym początku. Wtedy możesz wejść do tunelu zwykłymi strażakami i nie musisz się tak spieszyć z wynoszeniem rannych. Możesz ich leczyć na miejscu.
Awatar użytkownika
Carman
Nadbrygadier
Nadbrygadier
 
Posty: 2041
Rejestracja: 18 paź 2006, 15:31
Lokalizacja: Kozy k. Bielska-Białej
Ostrzeżenia: -1
Pochwały: 76

Postautor: strażaczka » 24 cze 2008, 16:02

No, tak. Oddymiam po akcji. Teraz spróbuje najpierw. :? Może wreszcie się uda.

EDIT: No i nic. Oczyściłam tunel na początku, żadnych ofiar, wszyscy wyprowadzeni, pożary ugaszone, ostatnia osoba została do opatrzenia, już się zbieram do domu wszystkimi jednostkami i... zbyt wiele ofiar. :cry:
A koleś ciągle to samo w koło, że sytuacja niejasna, że duszący dym, że strażacy powinni być w maskach...
Jakiś błąd gry czy co?? :(
strażaczka
Sekcyjny
Sekcyjny
 
Posty: 16
Rejestracja: 19 lip 2007, 15:53
Lokalizacja: Skotnica k.Praszki

Postautor: ponti66 » 24 cze 2008, 16:31

a zajełaś sie rannym w pomieszczeniu gdzie jest przełącznik do wentylatora
Awatar użytkownika
ponti66
Starszy ogniomistrz
Starszy ogniomistrz
 
Posty: 120
Rejestracja: 09 cze 2008, 17:39
Lokalizacja: gorlice
Pochwały: 2

Postautor: strażaczka » 25 cze 2008, 09:06

Tak wszyscy ranni są poza tunelem, ostatniego opatruję i zawsze w tym miejscu jest koniec misji.
strażaczka
Sekcyjny
Sekcyjny
 
Posty: 16
Rejestracja: 19 lip 2007, 15:53
Lokalizacja: Skotnica k.Praszki

Postautor: Carman » 25 cze 2008, 09:41

Hmm dziwna sprawa. Spróbuj tak:
Na samym początku jedziesz technikiem i oddymiasz pomieszczenie. Strażakami gasisz pożary. Ludzi leczysz na miejscu (nie wynosisz) i wsadzasz do mobilnego szpitala. Wyprowadzasz ludzi przy wejściu żeby nie spadł na nich sufit. Potem usuwasz go dźwigiem. Po wyleczeniu wszystkich rannych zabierasz się za ewakuację tych przytomnych.
Ja to przechodziłem dokładnie w takiej kolejności i wszystko było OK. Nie gwarantuje, że to pomoże, ale próbować trzeba. Ja 17(!!!) razy próbowałem przejść misję z samolotem w Emergency 3, mimo że zawsze wszystkie cele świeciły na zielono, ale w końcu się udało :) .
Awatar użytkownika
Carman
Nadbrygadier
Nadbrygadier
 
Posty: 2041
Rejestracja: 18 paź 2006, 15:31
Lokalizacja: Kozy k. Bielska-Białej
Ostrzeżenia: -1
Pochwały: 76

Postautor: strażaczka » 25 cze 2008, 12:44

Dobra dzięki chłopaki, udało się. :wink: Teraz wielkie bum w składzie fajerwerek. :P Będzie gorąco. 8)
strażaczka
Sekcyjny
Sekcyjny
 
Posty: 16
Rejestracja: 19 lip 2007, 15:53
Lokalizacja: Skotnica k.Praszki

Postautor: łuki13 » 24 lip 2008, 11:48

Mam pytanie 8) Czy ktoś z was przeszedł tą misje na 100% bo ja próbuje i ciągle mam 95% dlatego że mam za duże zniszczenia obiektów .Nic mi nie wybucha tylko te auta co się palą od początku potem się przepalają, są całe czarne.Jak mam to ugasic i czym żeby się zmieścic w wymaganym budżecie na 100% ??? :?: :?: :?: :?: :?:
łuki13
Starszy sekcyjny
Starszy sekcyjny
 
Posty: 24
Rejestracja: 18 lip 2008, 11:00
Lokalizacja: TYCHY

Następna

Wróć do Solucje - Em 4

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość