Misja 18 - Koncert

Solucje do Emergency 4

Postautor: zimbul » 11 paź 2007, 21:20

daniel a nie lepiej wysłać 3 autobusy do rannych ??
Jestem bogiem.... uświadom to sobie.....
zimbul
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1385
Rejestracja: 18 wrz 2006, 21:19
Lokalizacja: Ciechanów
Pochwały: 12

Postautor: daniel2505 » 11 paź 2007, 23:14

owszem ale nie ma tylu lekarzy i musisz ich szybko wkładać do autobusów bo musisz walczyć z pożarem a tak na spokojnie ich poleczysz i zabierzesz.
Spolszczenie do Emergency 4 Deluxe
Spolszczenie do Los Angeles Mod 2.0
Spolszczenie do Winterberg 6.0
Spolszczenie do Emergency 2012
Spolszczenie do Emergency 2013 w trakcie :)
Współpraca z zespołem tłumaczy :)
Awatar użytkownika
daniel2505
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 980
Rejestracja: 30 paź 2006, 01:49
Lokalizacja: Grudziądz
Pochwały: 55

Postautor: fireman » 13 paź 2007, 09:48

jeśli macie mało kasy to wchodzimy w edytor i zwiększamy kase o dwa zera lub trzy i wyślijcie nawet 3 samoloty :mrgreen: :twisted: :mrgreen:
GG:13334577
:)
fireman
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1157
Rejestracja: 27 sie 2007, 09:19
Lokalizacja: Legnica
Pochwały: 45

Postautor: Carman » 15 paź 2007, 16:45

fireman pisze:jeśli macie mało kasy to wchodzimy w edytor i zwiększamy kase o dwa zera lub trzy i wyślijcie nawet 3 samoloty

Już się kiedyś wypowiadałem, że takie ułatwienia nie mają sensu. prawdziwą przyjemnością jest ukończenie misji tak jak to przewidzieli jej twórcy.

PS: Daniel, piszesz, że stosowanie samolotu nie ma w tym przypadku sensu. Według mnie jeśli odpowiednio wycelujemy to zgasi dużą część tego pożaru i potem dwoma wozami z armatkami dogaszamy resztę. Trzy razy grałem w tą misję i za każdym razem używałem samolotu.
Awatar użytkownika
Carman
Nadbrygadier
Nadbrygadier
 
Posty: 2041
Rejestracja: 18 paź 2006, 15:31
Lokalizacja: Kozy k. Bielska-Białej
Ostrzeżenia: -1
Pochwały: 76

Postautor: nelo11 » 15 paź 2007, 21:09

Ale jak wyślesz na początku samolot to nie zgasi nawet jednego drzewka. Dlaczego?? To proste. Ponieważ, takie rozwiązanie pozwoliło by zdusić pożar w zarodku i pożar nawet nie zdążyłby się rozprzestrzenić. Może i wygląda to na buga gry, ale moim zdaniem twórcy gry to przewidzieli i specjalnie "zablokowali" takie rozwiązanie problemu. Podzielam tu oczywiście zdanie Daniela.
NAME: MICHAEL SCOFIELD
ID: 94941
CRIME: ARMED ROBBERY
SENTENCE: FIVE YEARS
MISSION: SAVE HIS BROTHER
Awatar użytkownika
nelo11
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 971
Rejestracja: 21 sty 2007, 09:56
Lokalizacja: Żyrardów
Pochwały: 7

Postautor: Carman » 19 paź 2007, 13:59

To ciekawe, bo Mi zawsze gasi ten pożar. Jak już napisałem kilka drzewek jeszcze się pali, ale ogień na nich jest łatwy do opanowania.
Dodam jeszcze, że działało Mi to w obu wersjach gry: francuskiej od kolegi i w mojej polskiej.
Awatar użytkownika
Carman
Nadbrygadier
Nadbrygadier
 
Posty: 2041
Rejestracja: 18 paź 2006, 15:31
Lokalizacja: Kozy k. Bielska-Białej
Ostrzeżenia: -1
Pochwały: 76

Postautor: nelo11 » 19 paź 2007, 15:08

Nie, nie, nie. Taka opcja nie wchodzi w grę, bo to jest w końcu 18 misja i takie rozwiązanie czyniłoby z niej banalnie proste zadanie.
NAME: MICHAEL SCOFIELD
ID: 94941
CRIME: ARMED ROBBERY
SENTENCE: FIVE YEARS
MISSION: SAVE HIS BROTHER
Awatar użytkownika
nelo11
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 971
Rejestracja: 21 sty 2007, 09:56
Lokalizacja: Żyrardów
Pochwały: 7

Postautor: metiu199 » 14 sty 2008, 12:59

Mam problem w 5 misji,a właściwe na samym końcu tej misji bo strażak,którego umieszczam na wozie z drabina niechce mi ewakuowac tych rannych z budynku.
Poprostu niepojawia sie wogóle opcja ewakuacji tylko gaszenia chociaz tam juz dawno niema ognia.


TAK DLA PRZYPOMNIENIA TO JEST MISJA "WYBUCH NA KONFERENCJI"


Prosze was o jakies szybkie wsparcie.
metiu199
Strażak
Strażak
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 sty 2008, 12:53

Postautor: nelo11 » 14 sty 2008, 15:36

strażak ma puste ręce, jeżeli nie to odłóż sprzęt.
NAME: MICHAEL SCOFIELD
ID: 94941
CRIME: ARMED ROBBERY
SENTENCE: FIVE YEARS
MISSION: SAVE HIS BROTHER
Awatar użytkownika
nelo11
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 971
Rejestracja: 21 sty 2007, 09:56
Lokalizacja: Żyrardów
Pochwały: 7

Postautor: Regan » 25 sty 2008, 19:39

Na pewno nie działa ta opcja z samolotem. Ugaszenie pożaru sceny i lasu koło niego jest nie możliwe w początkowej fazie gry tzn (samolot gasi 2 drzewa reszta dalej się pali (fakt wygląda na buga) ale sądzę że jak mówiłeś jest to zamierzone.

Co do 5 misji to sadzę że chodzi tu o złe ulokowanie wozu... (za dalego budynku)
Awatar użytkownika
Regan
Starszy sekcyjny
Starszy sekcyjny
 
Posty: 24
Rejestracja: 30 gru 2007, 12:08
Lokalizacja: Gdańsk / Mrągowo
Pochwały: 1

Postautor: łuki13 » 26 lip 2008, 07:24

metiu199 pisze:Mam problem w 5 misji,a właściwe na samym końcu tej misji bo strażak,którego umieszczam na wozie z drabina niechce mi ewakuowac tych rannych z budynku.
Poprostu niepojawia sie wogóle opcja ewakuacji tylko gaszenia chociaz tam juz dawno niema ognia.


TAK DLA PRZYPOMNIENIA TO JEST MISJA "WYBUCH NA KONFERENCJI"


Prosze was o jakies szybkie wsparcie.
po pierwsze to jest 6 misja :) a po drugie żęby ustawic tak ten wóz musisz na niego kliknąc i kliknąc na ten budynek to wóz się sam usatwi .Jak już ten strarzak bedzie na górze drabiny to klioknij na tą ranną osobe i jokos on tam pójdzie :P
łuki13
Starszy sekcyjny
Starszy sekcyjny
 
Posty: 24
Rejestracja: 18 lip 2008, 11:00
Lokalizacja: TYCHY

Postautor: lapa65 » 26 lip 2008, 09:48

SPÓJRZ NA DATY !! :evil:
lapa65
Starszy ogniomistrz
Starszy ogniomistrz
 
Posty: 137
Rejestracja: 15 gru 2006, 19:39
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Pochwały: 1

Postautor: Radek_1 » 26 lip 2008, 12:47

lapa65 i inni użytkownicy piszący "spójrz na datę" - zajrzyjcie do regulaminu punkt 13.
Master
Of
Discussion

Prosimy używać przycisku do raportowania postów - to ułatwi pracę moderatorom i oszczędzi nie potrzebnych kłótni.
Awatar użytkownika
Radek_1
Generał brygadier
Generał brygadier
 
Posty: 1440
Rejestracja: 07 lis 2003, 23:42
Lokalizacja: Bełchatów
Pochwały: 29

Postautor: Fistach » 05 kwie 2010, 12:20

Oto moja solucja do tej misji z wynikiem na 100% i nie uwzględniająca takich bzdur jak zrzucanie wody z samolotu na scenę :) Nie wolno zrzucać wody na obszary zabudowane lub w którym mogą być ludzie.

Jednostki:

Wysyłamy autopompę z sześcioma zwykłymi strażakami, dwie armatki w każdej po 3 strażaków, wóz techniczny z 3 strażakami, 2 autobusy na rannych klientów w każdym po 3 lekarzy + sanitariusze i 5 karetek (taniej).

Pożar:

Autopompę stawiamy między dwiema ciężarówkami. 4 strażaków bierze węże i wpinają sie do wozu. Pozostałych dwóch bierze gaśnicę. 2 strażaków schładza dwie ciężarówki (po 1 strażaku z wężem na wybuchające ciężarówki). Dwóch pozostałych schładza vana który też lubi wybuchać. Jedną armatkę stawiamy po lewej a drugą po prawej stronie sceny. Strażakami wysiadamy z nich i bierzemy z auto pompy gaśnice. Łącznie mamy 8 strażaków z gaśnicami, którzy gaszą drobne elementy - takie jak skrzynie, toi toi. Armatkami uważamy aby ogień nie przeskoczył na sąsiednie drzewa i oczywiście wspomagamy gaszenie drzew za sceną.

Wóz ratownictwa technicznego (WRT):

Wóz techniczny stawiamy obok billboardu. Jeden strażak bierze skokochron (poduche dmuchaną) i stawia pod gościem na billboardzie (jak on tam wlazł?:O:)) Dwaj strażacy idą na scenę (to że się pali nie przeszkadza. Pamiętaj, żeby jednego wyposażyć w nożyce do metalu. Trzeba dwa razy kratownicę na scenie rozciąć. Jeden strażak rozcina a drugi przesuwa elementy po czym strażakiem bierzemy klienta i wynosimy przed scenę. Trzema strażakami z WRT bierzemy albo gaśnice albo pomagamy pakować ludzi do autobusów.

Ratownictwo medyczne:

Stawiamy po jednym autobusie przy wyjsciach a karetkami rozjeżdżamy się po rannych.

W międzyczasie gdy gasimy pożar badamy lekarzami delikwentów i strażakami oraz sanitariuszami pakujemy ich do środka. Leżą oni przy wyjściach i na całym placu. Najpierw zajmij się tymi przy wyjściach bo są oni ciężej ranni.

Zakończenie:
Aby ukończyć misję w krótszym czasie bierzemy więcej strażaków do noszenia rannych. Wysyłamy autobusy do bazy co kończy misję.
Fistach
Starszy sekcyjny
Starszy sekcyjny
 
Posty: 34
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:05

Re: Misja 18 - Koncert

Postautor: wgruza » 11 kwie 2012, 19:57

Witam serdecznie.
Mam problem aby tą misję przejść ze skutecznością 100%. Najlepszy wynik jaki udało mi się uzyskać to 99% - jeden punkt ujemny za zniszczenia obiektów.
Wysyłam 6 wozów ze zbiornikiem z 4 strażakami (zwykłymi).
Dwa w okolice placu z ciężarówkami, po jednym na boki sceny i po jednym na ścieżki oddzielające las pomiędzy sceną a placem z ciężarówkami a lasem po prawej i lewej stronie.
Udaje mi się nie doprowadzić do wybuchu żadnej z ciężarówek i vana (nie włącza się ani animacja eksplozji). Pożar przy takim ustawieniu jest gaszony z każdej ze stron i szybko gaśnie.
Do rannych "zamawiam" w sumie 23 karetki (1 lekarz + 1 sanitariusz w każdej), nikt nie ginie.
Wozem technicznym z jednym strażakiem najpierw ratuje człowieka na bilboardzie a potem rozcinam nożycami złom na scenie.

Nie rozumiem dlaczego mój wynik to nie 100%, może niech Ci co go uzyskali dadzą jakiegoś screen shota?
wgruza
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 4
Rejestracja: 11 kwie 2012, 19:48

PoprzedniaNastępna

Wróć do Solucje - Em 4

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości