Poradnik tworzenia misji i moddingu

Rozmowy na tematy związane z modami do Emergency 4.

Postautor: zielas32 » 19 lut 2010, 19:42

Obiekty takie jak budynki drzewa krzewy itp maja juz przypisana opcje palenia sie jest ona w properties i masz zaznaczone "x" fire object i tam masz szerokosc ognia i rozprzestrzenianie jest ono
widoczne na czerwono.
Bogu na Chwałe !
Ludziom na ratunek!
Awatar użytkownika
zielas32
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 751
Rejestracja: 21 gru 2008, 13:12
Pochwały: 33

Postautor: strazakcspsp » 20 lut 2010, 01:29

Myślę że to odpowiedni temat jeżeli nie to proszę o przeniesienie mojego posta ale do rzeczy:

Kombinując w edytorze pomyślałem że fajnie by było aby strażacy mogli udzielać pierwszej pomocy oraz zatrzymywać ruch okazało się że się udało to zrobić:

http://www.youtube.com/watch?v=EM7NwO0xqIo

lecz pytanie jest takie: Ładnie wszystko śmiga lecz jak wezwę wóz wszyscy strażacy są wyposażeni w apteczki czy dało by rade to zmienić?
Mam swoja pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej! Włókniarz Częstochowa!
Awatar użytkownika
strazakcspsp
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 984
Rejestracja: 30 cze 2007, 10:17
Lokalizacja: Częstochowa
Pochwały: 58

Postautor: Rudy529 » 20 lut 2010, 08:41

Fajnie to wygląda,ale jest chyba coś takiego że strażak może sprawdzić stan poszkodowanego,i to bez walizki,ale jeżeli chodzi o to czy da się usunąć walizkę a strażak mógł ustabilizować stan poszkodowanego można usunąć z jego sprzętu walizkę.Tak mi się zdaje że dodając skrypt na leczenie można by nie przypisywać wszystkiego co posiada lekarz.Nie wiem jak mam to normalnie wytłumaczyć,trochę to niezbyt skomplikowane ale potrafi wkurzyć.
Awatar użytkownika
Rudy529
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 2028
Rejestracja: 02 lip 2009, 17:36
Lokalizacja: Marki
Pochwały: 94

Postautor: T.K. » 20 lut 2010, 09:57

Tak jak pisze rudy da się ustabilizować stan bez walizki jak to jest w saarland modzie albo w LA, a co do tego że wszyscy mają te torby to widziałem coś podobnego w Hongkong modzie, po prostu trzeba by było zrobić tą walizkę jako dodatkowe wyposażenie i wpakować ją do wozu, a u lekarza ustawić jako domyślne
Awatar użytkownika
T.K.
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 845
Rejestracja: 23 paź 2008, 17:41
Lokalizacja: SLU
Pochwały: 43

Postautor: JRGSwidnik » 20 lut 2010, 10:02

Wiecie panowie, nie żebym wiedział wszystko, ale cały czas się kręcę w jednostce JRG Świdnik i torba z lekarska duża jest tylko na jednym samochodzie technicznym małym... Także po mojemu nie byłoby realnie jakby wszyscy strażacy ze wszystkich samochodów mogli leczyć, a stan zdrowia się poprawiał...
JRGSwidnik
Ogniomistrz
Ogniomistrz
 
Posty: 69
Rejestracja: 15 lut 2010, 15:47
Lokalizacja: Siedliszcze
Pochwały: 4

Postautor: T.K. » 20 lut 2010, 10:05

Dlatego napisałem że była by dodatkowym wyposażeniem, poza tym do GBA albo GCBA się zmieści ;)
Awatar użytkownika
T.K.
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 845
Rejestracja: 23 paź 2008, 17:41
Lokalizacja: SLU
Pochwały: 43

Postautor: Kamzik » 20 lut 2010, 10:35

A nie wiecie może jak zrobić, aby pomoc poszkodowanemu mogły udzielać dwie osoby naraz? Bo w którymś modzie (chyba w Saarlandzie) była taka możliwość.
Awatar użytkownika
Kamzik
Starszy brygadier
Starszy brygadier
 
Posty: 953
Rejestracja: 21 kwie 2009, 18:58
Lokalizacja: Zakopane
Pochwały: 115

Postautor: strazakcspsp » 20 lut 2010, 11:19

JRGSwidnik przeważnie torba PSP R-1,2 powinna być na wyposażeniu każdego wozu mam na myśli GBA,GCBA,SLRt,SRt,SCRt co do tego żeby strażak mógł wziąć tą torbe z wozu: na to potrzebny jest skrypt a ja ich pisać nie potrafię więc nic po za edytorem nie zrobię.
Mam swoja pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej! Włókniarz Częstochowa!
Awatar użytkownika
strazakcspsp
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 984
Rejestracja: 30 cze 2007, 10:17
Lokalizacja: Częstochowa
Pochwały: 58

Postautor: JRGSwidnik » 20 lut 2010, 11:46

torba PSP R-1,2 powinna być na wyposażeniu każdego wozu mam na myśli GBA,GCBA,SLRt,SRt,SCRt


Tak masz racje kolego, po prostu mi się wogóle sprawy pomyliły :roll: Torba R-1 jest na każdym samochodzie :mrgreen:
JRGSwidnik
Ogniomistrz
Ogniomistrz
 
Posty: 69
Rejestracja: 15 lut 2010, 15:47
Lokalizacja: Siedliszcze
Pochwały: 4

Postautor: PSP Tarnobrzeg » 20 lut 2010, 13:22

strazakcspsp mam pytanie jak nazywa się komenda żeby przekierowywać ruch??
Awatar użytkownika
PSP Tarnobrzeg
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 974
Rejestracja: 30 kwie 2009, 13:00
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Pochwały: 37

Postautor: Kamzik » 20 lut 2010, 13:27

Redirect :wink:
Awatar użytkownika
Kamzik
Starszy brygadier
Starszy brygadier
 
Posty: 953
Rejestracja: 21 kwie 2009, 18:58
Lokalizacja: Zakopane
Pochwały: 115

Postautor: PSP Tarnobrzeg » 20 lut 2010, 16:18

Kamzik dzieki :wink:
P.S porsze o przyznanie pochwały użytkownikowi Kamzik
Awatar użytkownika
PSP Tarnobrzeg
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 974
Rejestracja: 30 kwie 2009, 13:00
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Pochwały: 37

Postautor: kuxxx » 20 lut 2010, 22:07

Mam pytanie, mianowicie stworzyłem we freeplay kilka wypadków ale działa tylko jeden (jest ich 12-cie) ale jak usunę wszystkie i zostawię inny (niż ten co się włącza) to inne śmigają czy to tylko zbieg okoliczności czy jakiś błąd?
Jeżeli ktoś miał coś takiego albo wie co jest tego przyczyną to proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
Strażakiem się jest, a nie bywa
Awatar użytkownika
kuxxx
Młodszy ogniomistrz
Młodszy ogniomistrz
 
Posty: 45
Rejestracja: 08 wrz 2009, 14:46

Postautor: Rudy529 » 21 lut 2010, 10:03

W folderze specs jest bodajże plik tekstowy XML w którym są częstotliwości zdarzeń i do każdego wypadku jest przypisany pojazd czy człowiek lub inne zdarzenie.Jeżeli chcesz aby pojazd dany został ukradziony klikasz na niego,później Properties i zamiast nazwy Umnaded (czy jakoś tak) wpisujesz "stolencar",a przy człowieku np. demonstracji to chyba "demonstrate".Jeżeli chodzi o wypadek drogowy to odwołuje się do tego co napisał Zielas32 na poprzedniej stronie.
http://emergency.gry-online.pl/forum/vi ... sc&start=0
Awatar użytkownika
Rudy529
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 2028
Rejestracja: 02 lip 2009, 17:36
Lokalizacja: Marki
Pochwały: 94

Postautor: Dawideas » 21 lut 2010, 11:23

Rudy529 pisze:W folderze specs jest bodajże plik tekstowy XML w którym są częstotliwości zdarzeń i do każdego wypadku jest przypisany pojazd czy człowiek lub inne zdarzenie.Jeżeli chcesz aby pojazd dany został ukradziony klikasz na niego,później Properties i zamiast nazwy Umnaded (czy jakoś tak) wpisujesz "stolencar",a przy człowieku np. demonstracji to chyba "demonstrate".Jeżeli chodzi o wypadek drogowy to odwołuje się do tego co napisał Zielas32 na poprzedniej stronie.
http://emergency.gry-online.pl/forum/vi ... sc&start=0


To akurat nie ma znaczenia bo tam się tylko podaje wartości wydarzenia a nie miejsce czy osobę.
Wobec problemów podchodź zawsze z zimną krwią, wszystko da się rozwiązać poświęcając temu uwagę i chwilę rozwagi.
Szukaj - by ułatwić sobie i innym życie, dopiero gdy uznacie, że to daremne. Poproście o pomoc.
Dawideas
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 981
Rejestracja: 30 mar 2007, 16:14
Lokalizacja: Mikołów
Pochwały: 29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Mody

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość