Wegberg mod problemy i rozwiązania.

Rozmowy na tematy związane z modami do Emergency 4.

Re: Wegberg mod problemy i rozwiązania.

Postautor: Robert18gol » 28 cze 2013, 23:42

Dojeżdżasz na miejsce status 4 następnie meldunek (5) na radiu zgłaszasz wypadek i olej sprzątasz olej. rozkładasz strażakiem mate na mate kładziesz narzędzie hydrauliczne nóż do szyb podpory pod auto. następnie znów z listy technicznych wybierasz podpory strażak biegnie do maty bierze podpory dajesz je pod wrak. następnie nóż do szyb wycinasz szyby następnie ( do wyboru kto jak woli albo rozpierak albo nożyce hydrauliczne ) podłączasz je do wozu wycinasz poszkodowanego zwijasz sprzęt sorbentujesz płyny eksploracyjne sprzątasz zgłaszasz zakończenie działań (oilspour oraz Volbrand coś tam) następnie status 3 zamykasz skrytki następnie status 1 wracasz do bazy
Założyciel PRL MOD FOR EMERGENCY 4
Ochotnicza Straż Pożarna Szczecin
"Dla Ratownika i pacjenta... im pacjent jest spokojniejszy tym bardziej Jego stan jest niepokojący..."
Awatar użytkownika
Robert18gol
Młodszy kapitan
Młodszy kapitan
 
Posty: 1991
Rejestracja: 11 wrz 2009, 09:26
Lokalizacja: Goleniów / Szczecin / Nowogard
Pochwały: 53

Re: Wegberg mod problemy i rozwiązania.

Postautor: gryniu » 17 lip 2013, 17:22

Jak przejść misję, w której na osiedlowym parkingu stoi VW Polo/Golf przygnieciony konarem drzewa.
Próbowałem na różne sposoby. Dodam, że uprzednio przebrałem ratownika w zielony kombinezon z pomarańczowym kaskiem ochronnym. Próbowałem zmieniać statusy, meldunki, wzywać różne SiŚ w tym polizei. Kombinowałem ze sprzętem ratownictwa drogowego, z pilarką, siekierą. Nie mam pomysłu jak zaliczyć zadanie. Nie da się pociąć drzewa, ani samochodu. O co tam chodzi ? z góry dzięki <:)
gryniu
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2013, 17:16

Re: Wegberg mod problemy i rozwiązania.

Postautor: firechef99 » 17 lip 2013, 17:25

Ubierasz strażaka w kombinezon, każesz mu pociąć drzewo(piłą łańcuchową), sprzątasz klamoty(liście) i kawałki drzewa dajesz w inne miejsce i tyle.
firechef99
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1111
Rejestracja: 19 wrz 2010, 20:14
Pochwały: 57

Re: Wegberg mod problemy i rozwiązania.

Postautor: gryniu » 17 lip 2013, 17:26

firechef99 pisze:Ubierasz strażaka w kombinezon, każesz mu pociąć drzewo(piłą łańcuchową), sprzątasz klamoty(liście) i kawałki drzewa dajesz w inne miejsce i tyle.

oto chodzi, że nie mogę tego pociąć. Nie wyświetla mi się ikonka "cięcia" na drzewie. Tak to ja próbowałem w pierwszej kolejności.
gryniu
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2013, 17:16

Re: Wegberg mod problemy i rozwiązania.

Postautor: stark » 17 lip 2013, 18:14

mi też coś tam nie grało. jak ubierzesz strażaka to jezdzij tą myszką tam i z powrotem, góra dół aż znajdzie ikonkę
stark
Młodszy aspirant
Młodszy aspirant
 
Posty: 288
Rejestracja: 28 gru 2012, 12:08
Lokalizacja: Nowy Tomyśl/Poznań
Pochwały: 16

Re: Wegberg mod problemy i rozwiązania.

Postautor: alezniego » 27 lip 2013, 12:13

Witam, moglibyście mi pomóc z tym modem, konkretnie chodzi mi o wersie 6.0? wczoraj udało mi sie go w końcu ściągnąć, aaale z racji tego ze moj niemiecki jest na poziomie -2 to ni cholery nie rozumiem co mam robic (nadmienie, ze z emergency mialem juz stycznosc wiele razy, tak samo z roznymi innymi modami). ten jest po prostu tak dziwny, ze jak dotąd to wiem tylko jak wysłać wozy z jednostki... i to też na 'pałe' bo nie wiem dokladnie ktory tylko chybił trafił... na przykład, miałem pożar stogu siana. z tego co pamietam, wysłałem ten wóz dowódcy, drabine, chyba dwa gba (ew. jeden to byl gcba, choć nie wyglądał) i jakiegoś busa. dojechali na miejsce, klikam ten status 4 i z gba gdzie zapakowałem 6 chłopa wysiada mi 2 -.-... (dobra, walić moze poradze sobie dwoma) jeden sie ubiera w ODO, bierze odcinek i chce sie podłączyć do wozu, AAAALE kolejny problem bo trzeba uruchomić autopompe. no wiec klikam na wóz, i tam sie pojawia na dole kółko ktore przypomina jakiś manometr właśnie z tej pompy. no wiec niewiele myśląc klikam ją, żeby sie załaczyła, AAAALE znowu dupa bo nic sie nie dzieje... błagam niech ktoś napisze jak krok po kroku tam działać bo mnie szlak trafi. a przyznam że mod jest ekstra, i szkoda byloby nie pograć... z góry dzieki za pomoc! :)
alezniego
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2013, 12:04

Re: Wegberg mod problemy i rozwiązania.

Postautor: kryszaleski » 27 lip 2013, 15:32

Ależ rzesz się rozpisał... to teraz mi to trochę zajmie:
Gdy wysiadasz to tym w czerwonej kamizelce naciskasz lewym przyciskiem na wóz i wysiada reszta, aby włączyć pompę musisz ściągnąć haspel czyli te dobudówki z tyłu (nie wiem jak to nazwać), naciskasz w menu wozu i podlatuje strażak, zabiera a ty mu wskazujesz miejsce gdzie je położyć i tak jeszcze jeden raz. Wtedy naciskasz na pompę -> strażak podlatuje do niej. Następnie strażaków z aparatem tlenowym wyposażasz w prądnice, wąż i podpinasz do samochodu. Po pewnym czasie skończy ci się woda w wozie więc zawczasu dobrze jest podłączyć wóz do hydrantu. I mógłbym się godzinami rozpisywać krok po kroku, ale lepiej będzie jak wyjdziesz na Youtuba i wpiszesz Wegberg 6 (choć 5 też wiele się nie różni) i pooglądasz jak to wygląda. Dodam że jak sprzątasz po akcji to czasami trzeba lewego Shifta przytrzymać. Warto też by było abyś trochę ten temat poczytał, bo wiele problemów jest już rozwiązanych (ale to tak na przyszłość).

Krótka legenda do wozów:
11/11/1 - Dowódca
11/44/1 - Gaśniczy - na ogół każdy x/44/x
11/33/1 - Drabina
11/23/1 - Gaśniczy ciężki
11/52/1 - Ratownictwo techniczne
Mam nadzieję że pomogłem :)
Awatar użytkownika
kryszaleski
Starszy ogniomistrz
Starszy ogniomistrz
 
Posty: 127
Rejestracja: 13 lip 2009, 13:42
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 6

Re: Wegberg mod problemy i rozwiązania.

Postautor: alezniego » 28 lip 2013, 11:50

dzieki wielkie za pomoc. oczywiście ze pomogłeś. już coś powoli zaczynam ogarniać chociaż miałem misje z osobą pod drzewem. zajechałem na miejsce (w ogole nie wiem czemu musialem az 4 wozy wysłać -.-) wyciagnalem goscia spod drzewa, drugiego ubrałem w te takie zielone spodnie, dałem piłe ale nic nie chcial ciąć. zawróciłem wszystko do bazy i mi pisze, ze nie skonczylem zadania :/... aaa i tak jeszcze a propo tych wozów, wiecie zawsze dokladnie ktore wyslac? czy po prostu jak pierwsza dwa pojada i są dalej ludzie to wrzucacie ich do kolejnych?
alezniego
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2013, 12:04

Re: Wegberg mod problemy i rozwiązania.

Postautor: 0202prezesmaciek » 28 lip 2013, 12:18

0202prezesmaciek pisze:-- 25 cze 2013 09:59 --

trochę pograłem i zaczołem tworzyć listę wezwań do zdarzeń - znajduję się ona w 1 linijce hmm pagera ...
to co mam:
(będę starał się uzupełnić ... może pomożecie ? )
FEU1/ Brennt :arrow: pożar [mały np. krzaka]
FEU1/ Brennt Baum :arrow: pożar drzewa
FEU2/ ausgeloste :arrow: czujka BMA [ najczęściej fałszywy alarm]
FEU3/ Bremmende :arrow: pożar [przemysłowy/ z ryzykiem wybuchu]

TH1/ Baum auf hause :arrow: drzewo spadło na/obok domu
TH1/ Olspur :arrow: plama oleju
TH1/ personensuche :arrow: poszukiwania ludzi/dzieci
TH2/ arbeitsunfall :arrow: osoba pod drzewem


kolego -> te wezwania masz na pagerze .... te ja znalazłem do tej pory ... nawet 2 strony wcześniej nie zajrzałeś ?
Maciex

Zakończyłem prace nad B-B mod.
Obecnie: obijam się.
0202prezesmaciek
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 676
Rejestracja: 05 cze 2010, 14:26
Lokalizacja: częstoooooochowa
Pochwały: 18

Re: Wegberg mod problemy i rozwiązania.

Postautor: gryniu » 30 lip 2013, 19:15

kryszaleski pisze:prądnice


:oops: :!: <:) :mrgreen:
gryniu
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2013, 17:16

Re: Wegberg mod problemy i rozwiązania.

Postautor: alezniego » 30 lip 2013, 22:58

0202prezesmaciek pisze:
0202prezesmaciek pisze:-- 25 cze 2013 09:59 --

trochę pograłem i zaczołem tworzyć listę wezwań do zdarzeń - znajduję się ona w 1 linijce hmm pagera ...
to co mam:
(będę starał się uzupełnić ... może pomożecie ? )
FEU1/ Brennt :arrow: pożar [mały np. krzaka]
FEU1/ Brennt Baum :arrow: pożar drzewa
FEU2/ ausgeloste :arrow: czujka BMA [ najczęściej fałszywy alarm]
FEU3/ Bremmende :arrow: pożar [przemysłowy/ z ryzykiem wybuchu]

TH1/ Baum auf hause :arrow: drzewo spadło na/obok domu
TH1/ Olspur :arrow: plama oleju
TH1/ personensuche :arrow: poszukiwania ludzi/dzieci
TH2/ arbeitsunfall :arrow: osoba pod drzewem


kolego -> te wezwania masz na pagerze .... te ja znalazłem do tej pory ... nawet 2 strony wcześniej nie zajrzałeś ?


Oczywiście, że zajrzałem, i wiem do czego jade, tylko nie moge ogarnąć co mam wysłać. bo jak narazie to pakuje wozy po kolei. jak pełna obsada jest przy 1 i 2 a ludzie dalej biegną to jedzie drabina itd...
alezniego
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2013, 12:04

Re: Wegberg mod problemy i rozwiązania.

Postautor: COMMANDER » 30 lip 2013, 23:01

nie musisz wszystkich wysyłać. Zawsze można potem wsparcie wezwać.
Żywa Legenda Tego Forum
Awatar użytkownika
COMMANDER
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 3208
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:47
Lokalizacja: BIELSKO-BIAŁA
Pochwały: 135

Re: Wegberg mod problemy i rozwiązania.

Postautor: gryniu » 31 lip 2013, 18:41

COMMANDER pisze:nie musisz wszystkich wysyłać. Zawsze można potem wsparcie wezwać.

Tylko, że jak przybiegnie dużo druchów to nie zmieścisz ich do jednego wozu czy tam dwóch i trzeba wysłać trzeci bo pokazuje się komunikat, że nie wszyscy zaalarmowani ludzi zostali wysłani do akcji
gryniu
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2013, 17:16

Re: Wegberg mod problemy i rozwiązania.

Postautor: Robert18gol » 31 lip 2013, 18:45

?? ee aha nie no spoko mi nic takiego się nie pokazuje ja zawsze GBA i SCRt wysyłam a później co najwyżej posiłki
Założyciel PRL MOD FOR EMERGENCY 4
Ochotnicza Straż Pożarna Szczecin
"Dla Ratownika i pacjenta... im pacjent jest spokojniejszy tym bardziej Jego stan jest niepokojący..."
Awatar użytkownika
Robert18gol
Młodszy kapitan
Młodszy kapitan
 
Posty: 1991
Rejestracja: 11 wrz 2009, 09:26
Lokalizacja: Goleniów / Szczecin / Nowogard
Pochwały: 53

Re: Wegberg mod problemy i rozwiązania.

Postautor: COMMANDER » 27 sie 2013, 18:24

Przypomni ktoś obsługe Wegberga ? Jakie wprowadzili nowinki ? Na czym polega multi ?
Żywa Legenda Tego Forum
Awatar użytkownika
COMMANDER
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 3208
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:47
Lokalizacja: BIELSKO-BIAŁA
Pochwały: 135

PoprzedniaNastępna

Wróć do Mody

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron