Generatory Animacji

Rozmowy na tematy związane z modami do Emergency 4.

Re: Simple Animation Generator

Postautor: gagar » 28 lip 2011, 20:38

Co do attachowania to sprawdzałem ale dalej mi nie wychodzi :( no trudno ;)

Już odkryłem to były źle przygotowane pliki teraz pisze error/źle przygotowane pliki z modelami tylko nie wiem czemu wtedy nic po enter nie pisało ( chyba dlatego że pomyliłem jedną roletę w całości, a program nie umiał tego zaakceptować jako błąd ) ;D a tych plików już nie mam bo nadpisywałem je aż odkryłem o co kaman. :D
Dzięki za podpowiedzi
Polak jak se chce to se kurde potrafi.
gagar
Młodszy kapitan
Młodszy kapitan
 
Posty: 2345
Rejestracja: 03 wrz 2009, 21:48
Lokalizacja: Nowogard
Pochwały: 95

Re: Simple Animation Generator

Postautor: mlodystraz@k » 21 sty 2012, 16:59

A czy miejsce danego modelu w przestrzeni (w moim przypadku jest to maszt oświetleniowy) jest istotne? Próbowałem już na milion różnych sposobów umieścić i ciągle mi wyświetla komunikat, iż niepoprawnie przygotowane pliki z modelami ;/
Awatar użytkownika
mlodystraz@k
Aspirant
Aspirant
 
Posty: 355
Rejestracja: 08 sie 2007, 09:56
Lokalizacja: Rypin
Pochwały: 2

Re: Simple Animation Generator

Postautor: Zari » 21 sty 2012, 17:50

Miejsce w przestrzeni (względem pivota) ma znaczenie ale nie wpływa na wyświetlenie tego komunikatu. Najczęściej jego powodem jest attachowanie elementów składowych modelu w różnej kolejności lub detachowanie elementów po exporcie jednego z modeli przejściowych.
emerytowany MODELER
Awatar użytkownika
Zari
Starszy kapitan
Starszy kapitan
 
Posty: 2143
Rejestracja: 04 lut 2006, 14:42
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa
Pochwały: 104

Re: Simple Animation Generator

Postautor: mlodystraz@k » 23 sty 2012, 18:36

Dzięki Twojej pomocy udało mi się! Dziękuję! ; )
Awatar użytkownika
mlodystraz@k
Aspirant
Aspirant
 
Posty: 355
Rejestracja: 08 sie 2007, 09:56
Lokalizacja: Rypin
Pochwały: 2

Re: Simple Animation Generator

Postautor: stasiek2012 » 27 sty 2012, 20:02

Mam pewien problem z roletami do mojego Saurusa, zrobiłem dla każdej osobno animację dzięki programowi Zariego, było napisane, że wygenerowano poprawnie animacje. Ale niestety, po dodaniu ich do edytora, ustawieniu jako special door i dodaniu komendy Open i Close special door nie otwierają się one. Ma ktoś jakiś pomysł jak na to zaradzić?
Kontakt ze mną na maila: grzesiek_bd@interia.pl lub fb.
Awatar użytkownika
stasiek2012
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1142
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:10
Lokalizacja: Brzeg Dolny / k. Wrocławia.
Pochwały: 32

Re: Simple Animation Generator

Postautor: Zari » 27 sty 2012, 20:18

Co to za komendy Open i Close? Rolety ustawione jako Special Door same się nie otworzą podczas brania sprzętu(zakładam, że świadomie ustawiłeś special door a nie equipment door), potrzebny jest do tego skrypt. Gdy utworzyłeś nowe drzwi w edytorze postaw je na mapie i w propetries wybieraj animacje aby sprawdzić czy faktycznie zostały poprawnie wygenerowane (czy animacja istnieje i działa tak jak chciałeś).
emerytowany MODELER
Awatar użytkownika
Zari
Starszy kapitan
Starszy kapitan
 
Posty: 2143
Rejestracja: 04 lut 2006, 14:42
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa
Pochwały: 104

Re: Simple Animation Generator

Postautor: stasiek2012 » 27 sty 2012, 20:29

Skrypt na drzwi wykorzystałem z PL Moda. Komendy to te z PL Moda v0.99.1b OpenSpecialDoors i CloseSpecialDoors.
Tak, świadomie ustawiłem rolety jako special door, a dwie dałem jako equipment door i także się nie otwierają.
Sprawdzę jeszcze w edytorze czy wygenerowało ją poprawnie i czy działa.
Kontakt ze mną na maila: grzesiek_bd@interia.pl lub fb.
Awatar użytkownika
stasiek2012
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1142
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:10
Lokalizacja: Brzeg Dolny / k. Wrocławia.
Pochwały: 32

Re: Simple Animation Generator

Postautor: gagar » 28 sty 2012, 19:18

Jak zaznaczyłeś więcej niż jedną roletę jako special door to ci się nie otworzy tylko jedną możesz zaznaczyć jako special i ona się otworzy. Jak chcesz żeby ci się otwierały wszystkie rolety to musisz je wygnerować jako całość a nie pojedynczo. To samo jeśli chodzi o ekwipunek też tylko na jednej możesz zaznaczyć a nie dwie.
Oznacz tylko jedną roletę jako special i sprawdz czy działa.
Polak jak se chce to se kurde potrafi.
gagar
Młodszy kapitan
Młodszy kapitan
 
Posty: 2345
Rejestracja: 03 wrz 2009, 21:48
Lokalizacja: Nowogard
Pochwały: 95

Re: Simple Animation Generator

Postautor: Zari » 28 sty 2012, 19:22

gagar pisze:To samo jeśli chodzi o ekwipunek też tylko na jednej możesz zaznaczyć a nie dwie.

Możesz to objaśnić? Wydaje mi się, że ustawiałem wiele rolet jako equipment i działały.
emerytowany MODELER
Awatar użytkownika
Zari
Starszy kapitan
Starszy kapitan
 
Posty: 2143
Rejestracja: 04 lut 2006, 14:42
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa
Pochwały: 104

Re: Simple Animation Generator

Postautor: gagar » 28 sty 2012, 19:29

No właśnie nie rozumiem tego do końca gdy masz np rolety pojedynczo np. 3szt i chciałbym żeby się otwierały zaznaczam je jako special door odpalam grę i otwiera się jedna lub żadna, a gdy oznaczę jedną roletę to się otworzy normalnie
W pl modzie ( star 244 ) było tak że raz otwierały mi się 2 a raz jedna ale 2 były zaznaczone jako special. więc nie wiem o co w tym chodzi. Być może są konieczne dodatkowy ustawienia bo w ducato policyjnym otwierają się 2x tylne drzwi razem
Polak jak se chce to se kurde potrafi.
gagar
Młodszy kapitan
Młodszy kapitan
 
Posty: 2345
Rejestracja: 03 wrz 2009, 21:48
Lokalizacja: Nowogard
Pochwały: 95

Re: Simple Animation Generator

Postautor: Zari » 28 sty 2012, 21:25

gagar pisze:No właśnie nie rozumiem tego do końca gdy masz np rolety pojedynczo np. 3szt i chciałbym żeby się otwierały zaznaczam je jako special door odpalam grę i otwiera się jedna lub żadna, a gdy oznaczę jedną roletę to się otworzy normalnie
W pl modzie ( star 244 ) było tak że raz otwierały mi się 2 a raz jedna ale 2 były zaznaczone jako special. więc nie wiem o co w tym chodzi.

Dokładnie tego nie sprawdzałem ale wydaje mi się, że tu znaczenie ma ustawienie pivota drzwi(przynajmniej w equipment door).

gagar pisze:Być może są konieczne dodatkowy ustawienia bo w ducato policyjnym otwierają się 2x tylne drzwi razem

To chyba kwestia ustawienia grup drzwi.
emerytowany MODELER
Awatar użytkownika
Zari
Starszy kapitan
Starszy kapitan
 
Posty: 2143
Rejestracja: 04 lut 2006, 14:42
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa
Pochwały: 104

Re: Simple Animation Generator

Postautor: PiterPSP » 06 lut 2012, 16:52

Siema. Jak mam zrobić, żeby program wytworzył mi animację drzwi, a nie rolet, lub na odwrót? I skąd wie wokół jakiej osi mają się obracać drzwi? I czy jest możliwość zrobienia animacji drzwi bocznych od furgonów - tak, aby najpierw troszkę oddaliły się od modelu, a dopiero potem przesunęły? (najpierw się je ciągnie, a potem odsuwa) W przeciwnym wypadku mogą być "schizy", bo drzwi będą zlewać się z bokiem, czy to nie przeszkadza i nie ma błędów graficznych?
Modeler dla BB-moda.
PiterPSP
Młodszy ogniomistrz
Młodszy ogniomistrz
 
Posty: 36
Rejestracja: 30 sty 2012, 18:13

Re: Simple Animation Generator

Postautor: Zari » 06 lut 2012, 17:21

Biorąc pod uwagę, że jest to program, który miał umożliwić zrobienie prostej animacji rolet to nie ma w nim możliwości zrobienia animacji, które składają się z więcej niż 2 klatek(tylko początkowa i końcowa) dlatego nie przyda się do zrobienia drzwi odskokowo-przesuwnych. Zwykłe drzwi nie wymagają animacji tylko ustawienia pivotu na osi obrotu i zaznaczenia w edytorze drzwi jako revolving.
emerytowany MODELER
Awatar użytkownika
Zari
Starszy kapitan
Starszy kapitan
 
Posty: 2143
Rejestracja: 04 lut 2006, 14:42
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa
Pochwały: 104

Re: Simple Animation Generator

Postautor: PiterPSP » 06 lut 2012, 17:35

Ok, dzięki. A polecisz jakiś programik, bym mógł zrobić animację do takich drzwi?
Modeler dla BB-moda.
PiterPSP
Młodszy ogniomistrz
Młodszy ogniomistrz
 
Posty: 36
Rejestracja: 30 sty 2012, 18:13

Re: Simple Animation Generator

Postautor: Zari » 06 lut 2012, 21:16

AniBuilder czy coś takiego(dokładnie nie wiem, nigdy z tego nie korzystałem).
emerytowany MODELER
Awatar użytkownika
Zari
Starszy kapitan
Starszy kapitan
 
Posty: 2143
Rejestracja: 04 lut 2006, 14:42
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa
Pochwały: 104

PoprzedniaNastępna

Wróć do Mody

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron