Dodanie elementu do tekstury - zmodeler

Rozmowy na tematy związane z modami do Emergency 4.

Dodanie elementu do tekstury - zmodeler

Postautor: M. » 06 sie 2013, 20:51

Na własne potrzeby zacząłem tworzyć teksturę do Kijanki z Pieckiego moda i okazało się, że niestety jest ona dość mocno ograniczona w edycji - prócz niebieskich pasów, maski i dachu nie da się nic 'nanieść' na karoserię bo została ona przypisana do jednego małego pliku silver.png

Zależałoby mi aby np. w zaznaczonym miejscu dodać numer operacyjny:
Obrazek

Najprostszy sposób jaki mi przyszedł na myśl to stworzenie pliku numer.bmp i dodanie go w odpowiednim miejscu na modelu - pytanie czy jest to właściwa droga i da się to tak zrealizować?

Niestety na podstawie poradnika Carmana nie byłem w stanie osiągnąć zamierzonego celu - czy jeśli zadanie to jest dość proste i krótkie to mógłby ktoś krok po kroku opisać co i gdzie należy kliknąć w zmodelerze aby osiągnąć zamierzony efekt?

Chyba, że jedynym rozwiązaniem byłoby np. ponowne oteksturowanie modelu w inny sposób niż zrobił to autor?
M.
Starszy sekcyjny
Starszy sekcyjny
 
Posty: 28
Rejestracja: 11 wrz 2008, 20:08

Re: Dodanie elementu do tekstury - zmodeler

Postautor: szaman998 » 06 sie 2013, 22:49

By od nowa nałożyć teksturę musiał byś podzielić pojazd na części a to zajmuje dużo czasu, jeśli chcesz dodać tylko nr to można zrobić pole w zmodzie, nałożyć teksturę, umieścić to pole w odpowiednim miejscu i połączyć z modelem. Później gdy będziesz chciał zmienić nr to tylko na teksturze
szaman998
Ogniomistrz
Ogniomistrz
 
Posty: 89
Rejestracja: 18 sie 2011, 09:22
Pochwały: 4


Wróć do Mody

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron