Recenzje Koalasa

Rozmowy na tematy związane z modami do Emergency 4.

Recenzje Koalasa

Postautor: koalas11231 » 08 lis 2013, 17:36

Postanowiłem Sobie pisać recenzje modów ;)

:!:UŻYWANIE NA INNYCH STRONACH/FORACH BEZ WIEDZY I ZGODY AUTORA ZABRONIONE :!:

Wszystkie recenzje będą umieszczane na tej stronie tematu (wraz z datą dodania).
Mam nadzieję, że się wam spodobają :)


Wegberg Mod 08.11.2013
Prime Bbcode Spoiler Show Prime Bbcode Spoiler:
Skrypty, skrypty, skrypty! To z pewnością jest domeną Wegberg Moda. Można by uznać, że jest to zupełnie inna gra, gdyż wszystko jest zupełnie nowe (z wyjątkiem kursora i menu). Do dyspozycji mamy całkiem nowe i szczegółowo wykonane modele (żadna nowość), nowe mapy (tak mapy, gdyż jest ich całkiem spora masa!), skrypty (auta nareszcie zjeżdżają z drogi, możemy rozstawiać pachołki, trójkąt ostrzegawczy, do pachołków możemy wsadzić mrugającą lampę, kończąca się woda w wozach... za dużo by wymieniać!). Cały mod jest opraty na skrypcie misji, więc wchodzenie we freepley nie ma choćby najmniejszego sensu. Można by rzec, że jest to arcydzieło! Może pokrótce wyjaśnię, jak wygląda rozgrywka. Na początek, wybieramy czas, pogodę i wpisujemy swoję imię/nick. Następnie "pojawiamy" się w jednostce – w ochotniczej straży pożarnej w Wegbergu. Czekamy na alarm. Za 1 razem trwa to ok. 40 sek. Gdy to jednostki przybiegają nasi strażacy – zaczyna się zabawa. Ich przebieranie się, to nie jest zwykłe "przetransformowanie" się z cywila na strażaka, tylko przebieranie się z dobranymi animacjami! Gdy już strażacy założą uniformy, możemy wydać polecenie otwarcia bram i odpięcia wtyczki "szybki start". Gdy nakażemy strażakowi wsiąść do pojazdu, towarzyszyć nam będzie dźwięk uruchamiania silnika i animacja spalin z rury wydechowej! Dodatkowo, żeby pojechać na miejsce zdarzenia, musimy zaznaczyć to na radiu. I tu "przeskakujemy" na inną mapę, gdzie ma miejsce zdarzenie. Jednak, jednostek nie mamy już na miejscu. Musimy poczekać, aż dojadą! Po dojeździe na miejsce akcji, również odnotowujemy to na radiu i również przez radio opisujemy sytuację (opcjonalnie, dla większej satysfakcji z gry). Jeżeli ocenimy, że nasze jednostki nie dadzą sobie rady, możemy wezwać inne! Gdy przyjdzie nam gasić pożar, nie będzie to zwykłe "weź wąż i podłącz". Naszym strażakiem, będziemy musieli wziąć wąż i prądownicę i podłączyć wąż do wozu, a następnie prądownicę do węża. Oczywiście, najpierw kierowca musi włączyć autopompę. Strażaków możemy "rozbierać" i "ubierać" w AODO (Aparat Ochrony Dróg Oddechowych). Jak pamiętamy z początku tekstu, strażacy w normalnych ubrań w "nomeksy" przebierają się "etapowo". Tak samo jest i tu – strażak najpierw zdejmuje hełm, później zakłada butlę z powietrzem na plecy, następnie zakłada maskę na twarz i zakłada hełm. Czyli realistycznie. Oczywiście, w wozie może skończyć się woda. Dlatego warto "podpinać" je do hydrantów. Pozwoli to na uzyskanie bardzo dużej ilości wody (praktycznie nielimitowanej). Jednak gdy mamy wezwanie do wypadku, sprawa wygląda jeszcze lepiej. Jak pamiętamy ze zwykłego Emergency, strażak brał nożyce hydrauliczne i tak o bez podpinania mógł "wyciąć" kogoś z pojazdu. Tutaj jest o niebo lepiej. Tu mamy możliwość (a raczej musimy) wziąć podpórki pod koła, narzędzie do usuwania szyb, sorbent itd. Czyli samo "wycięcie" człowieka z auta to sporo zachodu. Ale w tej grze o to chodzi prawda? Musimy zasypywać plamy oleju sorbentem, później go zmieść itd. To sprawia, że mod jest naprawdę genialny. Jak już pisałem wcześniej, można by to uznać, za arcydzieło. Tak, to najlepszy mod, z jakim kiedykolwiek przyszło mi się spotkać. Jednak, są też minusy. W sumie jest ich mniej (dużo mniej) od plusów. Przedstawię je poniżej:

Plusy: nowy interfejs, nowe dźwięki, nowe, szczegółowo zrobione pojazdy, nowy, szczegółowo zrobiony personel, duża realistyczność, krótko się ładuje, brak "crashu" gry (w tym modzie się nigdy z tym nie spotkałem).

Minusy: Tylko język niemiecki (pracuję nad spolszczeniem).

Dla tego, kto raczej nie miał styczności z językiem niemieckim, ten mod to będzie czarna magia. Ale dzięki gameplayom wszystkiego można się nauczyć. Pozdrawiam i życzę miłej gry Koalas11231!


To tylko moja ocena moda!

[DOWNLOAD] -> http://www.feuerwehr-wegberg.de/index.p ... load-menue
=======================================
PL Mod 06.02.2014 (prezent ode mnie w moje urodziny :D)
Prime Bbcode Spoiler Show Prime Bbcode Spoiler:
Polska, biało – czerwoni! Dlaczego powstało mnóstwo modów przedstawiających różne kraje w Emergency 4? Ponieważ są dobre i każdy chce zobaczyć coś, co widzi codziennie na ulicy w grze! Dlatego powstał PL – Mod. Czyli Polska modyfikacja. Wersja modyfikacji którą opisuję to 0.99.b
Obecnie twórcy pracują nad wersją 1.0, trzmamy kciuki. Nie jest to mod bijący rekordy (jak na dzisiejsze czasy), ponieważ robiony był jeszcze w "starej erze modyfikacji", gdzie modele nie były tak szczegółowe, gdzie skrypty nie były tak rozbudowane. W naszej Polskiej modyfikacji możemy znaleźć dużą flotę pojazdów (straż, policja, pogotowie, służby techniczne etc.). Mapa to przeróbka oryginalnej. Jednak mamy do dyspozycji mnóstwo Polskich jednostek, które szczegółowo (oświetlenie, syreny itd.) są wykonane. PL Mod zyskał dużą popularność wśród zagranicznych graczach, więc w wielu filmikach typu "10 najlepszych modów do Emergency 4" pojawiała się Polska modyfikacja. Nic dziwnego, skoro jest jedyna (ogólno Polska). Tak czy siak, polecam grać i czekać na nową wersję która... po zapowiedziach z całą pewnością będzie bić rekordy. Trzymajcie się!

PLUSY: Wiele Polskich jednostek, mało crashy gry,

MINUSY: Brak nowej mapy, niektóre pojazdy nie są aż tak szczegółowe, kilka bugów.

To tylko moja ocena moda!


[DOWNLOAD] -> http://forum.emergency-planet.com/files ... p;agreed=1
=======================================
Ostatnio zmieniony 06 lut 2014, 01:19 przez koalas11231, łącznie zmieniany 4 razy
koalas11231
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 656
Rejestracja: 09 kwie 2012, 07:18
Lokalizacja: WROCŁAW
Pochwały: 15

Re: Recenzje Koalasa

Postautor: jejfan1 » 08 lis 2013, 17:58

Z niecierpliwością czekam na twoje spolszczenie ;)
A tak to super recenzja :)
jejfan1
Aspirant
Aspirant
 
Posty: 326
Rejestracja: 02 kwie 2013, 13:43
Lokalizacja: Hrubieszów
Pochwały: 12

Re: Recenzje Koalasa

Postautor: Pitek » 08 lis 2013, 21:35

koalas11231 mógłbyś chociaż powiedzieć coś na temat tych funkcji z tego telefonu bo się połapać nie mogę w tym modzie :/ Pomożesz jakoś?
KP PSP JRG Skarżysko-Kamienna
Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 3 w Kielcach.
Pitek
Młodszy aspirant
Młodszy aspirant
 
Posty: 216
Rejestracja: 02 sie 2013, 20:06
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Pochwały: 2

Re: Recenzje Koalasa

Postautor: koalas11231 » 08 lis 2013, 22:01

Pitek pisze:koalas11231 mógłbyś chociaż powiedzieć coś na temat tych funkcji z tego telefonu bo się połapać nie mogę w tym modzie :/ Pomożesz jakoś?


Ten "telefon" to radio :)

Na nim klikamy statusy:

Status 1 - po akcji, żeby wrócić do jednostki.

Status 2 - wg. mnie bez użyteczny, sam się nastawia w jednostce :D

Status 3 - gdy załadujesz strażaków do wozu możesz ich wysłać do akcji.

Status 4 - strażacy mogą rozpocząć akcję

Status 5 - można wezwać posiłki.
koalas11231
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 656
Rejestracja: 09 kwie 2012, 07:18
Lokalizacja: WROCŁAW
Pochwały: 15

Re: Recenzje Koalasa

Postautor: Pitek » 08 lis 2013, 22:16

no wiem,że radio,źle napisałem ;p
ALE WIELKIE DZIĘKI ZA POMOC :)
KP PSP JRG Skarżysko-Kamienna
Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 3 w Kielcach.
Pitek
Młodszy aspirant
Młodszy aspirant
 
Posty: 216
Rejestracja: 02 sie 2013, 20:06
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Pochwały: 2

Re: Recenzje Koalasa

Postautor: 0202prezesmaciek » 08 lis 2013, 23:03

jest temat - wegberg mod - problemy i wskazówki czy jakoś tak - tam jest wszytko opisane

Radzę poszukać
Maciex

Zakończyłem prace nad B-B mod.
Obecnie: obijam się.
0202prezesmaciek
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 676
Rejestracja: 05 cze 2010, 14:26
Lokalizacja: częstoooooochowa
Pochwały: 18

Re: Recenzje Koalasa

Postautor: koalas11231 » 06 lut 2014, 01:17

NOWA RECENZJA!
(słaba, ale nie miałem co napisać).
koalas11231
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 656
Rejestracja: 09 kwie 2012, 07:18
Lokalizacja: WROCŁAW
Pochwały: 15

Re: Recenzje Koalasa

Postautor: Paulus911 » 06 lut 2014, 09:22

yyy....
"PL Mod zyskał dużą popularność wśród zagranicznych graczach" :?:
Chyba zagranicznych graczy.
To se ne vrati...
Awatar użytkownika
Paulus911
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1414
Rejestracja: 22 kwie 2012, 09:52
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 46

Re: Recenzje Koalasa

Postautor: domcio98 » 06 lut 2014, 12:45

I nie jedyna polska modyfikacja bo jest juz Piecki mod i Wołów mod
Wiem że napisałeś "jedyna ogólnopolska", jednak stwierdzam, że raczej nikt nie będzie robił 2 czy więcej różnych PL modów
"JRG 3 Kielce to moje życie"
domcio98
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 813
Rejestracja: 31 maja 2011, 19:30
Lokalizacja: Kielce
Pochwały: 28

Re: Recenzje Koalasa

Postautor: woprowiec » 06 lut 2014, 14:10

Mnie sie wydaje ze recenzja tlumaczona przez google tlumacz...no ale nic :p da sie czytać :)
Kontakt: GG:38182658
Czy sie stoi czy sie leży, zawsze tlenu sie należy
Awatar użytkownika
woprowiec
Aspirant
Aspirant
 
Posty: 316
Rejestracja: 29 cze 2012, 21:11
Lokalizacja: iława
Pochwały: 9

Re: Recenzje Koalasa

Postautor: domcio98 » 06 lut 2014, 22:56

woprowiec pisze:Mnie sie wydaje ze recenzja tlumaczona przez google tlumacz...no ale nic :p da sie czytać :)


Po grubszym zastanowieniu :roll:
Albo pisał to w języku polsko-angielskim albo popełnił wpadkę w tłumaczeniu.

koalas11231 pisze:.....(straż, policja, pogotowie, służby techniczne etc.).....
..... (oświetlenie, syreny itd.)
"JRG 3 Kielce to moje życie"
domcio98
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 813
Rejestracja: 31 maja 2011, 19:30
Lokalizacja: Kielce
Pochwały: 28

Re: Recenzje Koalasa

Postautor: koalas11231 » 02 mar 2014, 12:33

A no przepraszam, przy tej recenzji się nie postarałem :D
koalas11231
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 656
Rejestracja: 09 kwie 2012, 07:18
Lokalizacja: WROCŁAW
Pochwały: 15


Wróć do Mody

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron