PseudoMod - kontrola czasu

Rozmowy na tematy związane z modami do Emergency 4.

Czy standardowa (najwolniejsza) predkosc gry w EM3i4 jest dla Ciebie niekiedy zbyt szybka?

TAK
10
34%
NIE
19
66%
 
Liczba głosów : 29

PseudoMod - kontrola czasu

Postautor: Ungabunga » 24 kwie 2006, 13:50

Witam!
Nie wiem jak Wam, ale mi nieraz przeszkadza brak w EM3/4 możliwosci aktywnej pauzy lub wiekszego spowolnienia gry.
Jesli chce zagrac w gre, w ktorej zwyciestwo zalezy od szybkosci i celnosci kilkania myszka, to wlaczam Q3, BF2 czy cos podobnego.. EM nie chce traktowac jak zrecznosciowke.
Z tego powodu, z wykorzystaniem mozliwosci EM4 - menu komend, stworzylem sobie malego moda do kontroli czasu:

Obrazek
Screen chyba wszystko tlumaczy - z menu komend dostepna zmiana szybkosci gry 0 (aktywna pauza), 0.3, 0.5, 1.0, 3.0.

Wychodzac z zalozenia, ze jesli mi sie cos przydalo, to innym tez sie moze przydac, wrzucam do sieci:

PseudoMod

Dzialanie:
- przyciski do sterowania predkoscia pojawiaja sie jesli mamy zaznaczony ktorys ze swoich pojazdow (obojetne ktory)
- kliknij.. i tyle
- nadal dziala standardowe sterowanie czasem (menu i p,num1,2,3) - to nie bug - mozna to latwo wywalic, ale mi sie nieraz przydaje

Problemy/bugi:
- po wyjsciu do menu (i powrocie do gry ) oraz po przerywnikach (to, gdy sie ekran zweza) predkosc gry zmienia sie na 1.0.
- po zmianie predkosci w standardowy sposob predkosc gry sie zmienia do 1.0, 2.0 lub 3.0 (zaleznie od przycisku)

W takim przypadku aby powrocic do predkosci wczesniej wybranej (nowym sposobem) nalezy wybrac ktorykolwiek ze swoich pojazdow
(oczywiscie jesli pojazd jest zaznaczony, samo powraca do wybranej predkosci).

- przy aktywnej pauzie kursor i przyciski nie odzwiezaja sie zbyt dobrze.. dlatego to raczej tryb do ogladania pola akcji i wzywania jednostek, a nie do wydawania rozkazow.

Wiecej bugow nie pamietam

Mam nadzieje, ze sie komus przyda.


A tak przy okazji to ankiete robilem.. zobaczymy czy jestem wyjatkiem.. moze wszyscy tutaj hardcore - na max predkosci caly czas graja ;)
Ungabunga
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 7
Rejestracja: 16 kwie 2006, 20:18

Postautor: GRZEHO » 24 kwie 2006, 14:18

No co ty w życiu Ja gram nawet na prędkości 2. 1 nie jest za szybka
Awatar użytkownika
GRZEHO
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 810
Rejestracja: 30 sie 2005, 17:16
Lokalizacja: BIELSKO BIAŁA. . . . . . .

Postautor: sebacyw » 24 kwie 2006, 15:53

powiem taka małą ciekawostkę
w em3 demo było takie coś że przy wciśnięciu litery "Q" na klawie robiło się spowolnienie gry było to bardzo fajne
ale rozczarowało mnie w em3 full że nie ma tam takiego czegoś...(chyba)
może troche offtopic :P
Moje zdjecia lotnicze na
Photo-EPBY
Jp.net
>
My gg->9549624
Awatar użytkownika
sebacyw
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 784
Rejestracja: 30 gru 2005, 14:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 5

Postautor: --Krzysiek-- » 24 kwie 2006, 16:17

Mi to zabardzo nie przeszkadza :)
www.112polkowice.pl
Awatar użytkownika
--Krzysiek--
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1129
Rejestracja: 20 sty 2006, 21:30
Lokalizacja: Polkowice
Pochwały: 10

Postautor: bercik » 24 kwie 2006, 20:37

mi brak aktywnej pauzy przeszkadzal i nawet w DDM 0.1 zrobilem pojazd kontroli misji majacy wlasnie opcje ustawiajace predkosc gry (problem zwiazany z predkoscia zero byl powodem wprowadzenia predkosci 0.1 ...)
"God, root, what is difference?"

Zapraszam do odwiedzenia mojego serwisu WWW poświęconego szeroko rozumianej "komputerologii" - http://www.opcode.eu.org/ - tam również więcej informacji o mnie.
Awatar użytkownika
bercik
Nadbrygadier
Nadbrygadier
 
Posty: 675
Rejestracja: 11 lis 2003, 20:41
Pochwały: 15


Wróć do Mody

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości