Amerykańscy Strażacy

Dział poświęcony służbom ratowniczym czyli policji, pogotowiu i straży pożarnej.

Amerykańscy Strażacy

Postautor: maciejzkap » 12 wrz 2009, 19:23

Pewnie wielu z Was oglądało na Discovery program Strażacy ("Firehouse USA: Boston"). Program opowiada o losach strażaków z remizy przy Huntington Avenue w Bostonie. W programie mamy do czynienia z wozem drabiny (Ladder 26) i jednostką gaśniczą (Engine 37). Wypadek jaki miał miejsce w Bostonie w styczniu tego roku pokazuje, że zawód strażaka jest niebezpieczny, nie tylko ze względu na pożary. Drabina 26 wraz z załogą znaną nam z programu, wracała do bazy po wezwaniu. przy zjeździe z górki, wysiadły hamulce. Wóz z pełną prędkością wbił się w budynek. W wyniku uderzenia Lt. Kevin Kelly zmarł. Pewnie dziwi Was czemu o tym pisze, przecież na świecie ciągle ginie jakiś strażak, ale nie każdego można na codzień oglądać w telewizji.

http://www.boston.com/interactive/graph ... uck_crash/
Awatar użytkownika
maciejzkap
Aspirant
Aspirant
 
Posty: 498
Rejestracja: 18 sty 2008, 15:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 22

Postautor: piotrekk » 12 wrz 2009, 21:38

W pojeździe, który uległ wypadkowi hamulce nie były sprawdzane przez okres 10 miesięcy podczas gdy producent zaleca sprawdzać je co 3 miesiące.
Z tego co udało mi się wyczytać w sieci to po tym wypadku kilkanaście drabin i pojazdów ratowniczo/gaśniczych zostało wycofanych ze służby na czas przeprowadzenia przeglądów. Większość po remontach powróciła do służby. Burmistrz Bostonu zalecił zatrudnienie licencjonowanych mechaników do przeprowadzania przeglądów.

Jak pokazuje ten nieszczęśliwy wypadek przysłowie 'mądry Polak po szkodzie' sprawdza się nie tylko w naszym kraju.
Awatar użytkownika
piotrekk
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 714
Rejestracja: 20 wrz 2008, 08:23
Lokalizacja: [WPR] Piastów
Pochwały: 35

Postautor: Apollo » 13 wrz 2009, 08:39

Kiedy ten program leci? Spr program ale jakos sie go nie douszkalem...
Awatar użytkownika
Apollo
Starszy brygadier
Starszy brygadier
 
Posty: 426
Rejestracja: 25 lut 2009, 12:13
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 22

Postautor: maciejzkap » 13 wrz 2009, 08:44

Obecnie już chyba nie leci, chociaż jeszcze nie dawno widziałem go na Discovery World.
Awatar użytkownika
maciejzkap
Aspirant
Aspirant
 
Posty: 498
Rejestracja: 18 sty 2008, 15:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 22

Postautor: Rudy529 » 13 wrz 2009, 09:51

Uwielbiam tego typu programy ale to sezonówki,czyli lecą np. w okresie wakacji lub zimy.W wiosnę leci "Alarm Fór Cobra 11" i "Medicopter 117" na TVN-ie.Można zobaczyć też te seriale na TVN 7.Niestety wypadki zdarzają się wszędzie i mogą się zdarzyć każdemu z nas.Ten program leciał o 9.00 na Discovery World i o 17.00,pięć dni w tygodniu od Poniedziałku do Piątku.Nie mogę sie doczekać kiedy będzie następny odcinek.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Rudy529
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 2028
Rejestracja: 02 lip 2009, 17:36
Lokalizacja: Marki
Pochwały: 94

Postautor: Kamzik » 13 wrz 2009, 10:47

Ja też oglądam Strażaków z Bostonu jak tylko mam okazję i bardzo ich lubię. Szkoda że ten facet zginął, nawet go lubiłem. No ale trudno, wypadki się zdarzają .
Awatar użytkownika
Kamzik
Starszy brygadier
Starszy brygadier
 
Posty: 953
Rejestracja: 21 kwie 2009, 18:58
Lokalizacja: Zakopane
Pochwały: 115

Postautor: kuxxx » 16 wrz 2009, 19:38

Ja polecam program "28 sekund" na TVN turbo leciał(nie mam wykupionego pakietu TVN Turbo to się nie orientuję za bardzo) i "Wypadek Przypadek"
Strażakiem się jest, a nie bywa
Awatar użytkownika
kuxxx
Młodszy ogniomistrz
Młodszy ogniomistrz
 
Posty: 45
Rejestracja: 08 wrz 2009, 14:46

Postautor: sliwma » 16 wrz 2009, 19:41

kuxxx pisze:Ja polecam program "28 sekund" na TVN turbo leciał(nie mam wykupionego pakietu TVN Turbo to się nie orientuję za bardzo) i "Wypadek Przypadek"


Tutaj gadamy o innym programie, a nie o tvnturbowych. Nie nabijaj.
Awatar użytkownika
sliwma
Aspirant
Aspirant
 
Posty: 396
Rejestracja: 22 maja 2007, 16:01
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 3

Postautor: kulek » 16 wrz 2009, 20:15

Heh jak to sie mówi u mnie na jednostce "Amerykańscy strażacy mogą wszystko,jak na filmach " to tak dotyczące tematu :P
Tekstury,dźwięki z YT,Modele :)
"Bogu na chwałę,ludziom na ratunek"

OSP GOLCZEWO:
www.ospgolczewo.ubf.pl
Awatar użytkownika
kulek
Aspirant
Aspirant
 
Posty: 422
Rejestracja: 25 gru 2006, 12:09
Lokalizacja: Golczewo
Pochwały: 7


Wróć do Straż, policja i pogotowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron