Interwencja

Dział poświęcony służbom ratowniczym czyli policji, pogotowiu i straży pożarnej.

Postautor: lechia_chwm » 27 wrz 2009, 19:15

Art. 51.
§ 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój,
porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu
publicznym,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 ma charakter chuligański lub sprawca
dopuszcza się go, będąc pod wpływem alkoholu,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 3. Podżeganie i pomocnictwo są karalne.
POMOGŁEM? DAJ POCHWAŁĘ
NIC CIĘ TO NIE KOSZTUJE
A MNIE MOBILIZUJE :D

Opanowanie
Perfekcja
Profesjonalizm
Awatar użytkownika
lechia_chwm
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 681
Rejestracja: 28 mar 2009, 13:32
Lokalizacja: I kompania Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku
Pochwały: 17

Postautor: max5c » 27 wrz 2009, 19:46

Jeśli ktoś zakłóca spokój, porządek publiczny, ciszę nocną (sprawa dotyczy hałasu nie tylko w nocy) popełnia wykroczenie. W takim przypadku sąsiedzi mają prawo wezwać policję. Zgodnie z przepisami policjanci interweniujący w przypadku zakłócania ciszy nocnej powinni przedstawić się, pokazać legitymację (choć jeśli są w mundurze, nie muszą), podać podstawę prawną i pouczyć sprawców. Gdy pouczenie nie pomoże, mogą skierować wniosek do sądu grodzkiego o ukaranie winnego. Sąd sprawcę może ukarać grzywną lub inną karą przewidzianą w przepisach kodeksu wykroczeń.

Art. 51. kodeksu wykroczeń:
§ 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 ma charakter chuligański lub sprawca dopuszcza się go, będąc pod wpływem alkoholu, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 3. Podżeganie i pomocnictwo są karalne.

Podobnie rzecz mieć się będzie w przypadku szczekających psów lub używania pod oknami klaksonów samochodowych, z tym że sprawca odpowiadać będzie dodatkowo za naruszenie przepisów Prawa o ruchu drogowym - Dz.U. 1997 nr 98 poz. 602 z póź. zm. - a dokładnie art. 29 ust. 1 i 2.

Odmienna kwestia to nadmierny hałas generowany przez różnego rodzaju urządzenia i instalacje. Stwierdzenie, czy nastąpiło przekroczenie dopuszczalnych norm poziomu hałasu w miejscu zamieszkania wymaga przeprowadzenie pomiarów hałasu. Procedurę rozpoczyna jednak złożenie skargi do urzędu gminy, która zgodnie z ustawą o ochronie środowiska może nakazać wstrzymanie działalności urządzenia powodującego uciążliwość dla mieszkańców. Oczywistą drogą jest również powiadomienie straży miejskiej. Skargę na podmiot prowadzący działalność gospodarczą można złożyć także do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (koszta badania obciąża właściciela lub zarządcę budynku).

Policja nie ma prawa wejść do mieszkania, chyba że ukrywa się tam przestępca lub jest tam popełniane przestępstwo (nie może np. wywozić ludzi do izby wytrzeźwień).


cyt. (kodeks karny) mini poradnik obywatela
max5c
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 567
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 8

Postautor: lechia_chwm » 27 wrz 2009, 19:53

Policja nie ma prawa wejść do mieszkania, chyba że ukrywa się tam przestępca lub jest tam popełniane przestępstwo
lub wykroczenie, a w tym przypadku zakłócanie ciszy nocnej...
POMOGŁEM? DAJ POCHWAŁĘ
NIC CIĘ TO NIE KOSZTUJE
A MNIE MOBILIZUJE :D

Opanowanie
Perfekcja
Profesjonalizm
Awatar użytkownika
lechia_chwm
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 681
Rejestracja: 28 mar 2009, 13:32
Lokalizacja: I kompania Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku
Pochwały: 17

Postautor: norpo1 » 28 wrz 2009, 12:24

Widzę, że niektórzy zbyt dużo naoglądali się W11 - mam na myśli Krajesa i Allopę... Co do wejścia, policja ma prawo wejść w każdym przypadku do domu, tak samo straż miejska... Jeżeli nie wpuszczacie, to "utrudniacie wykonywanie obowiązków służbowych funkcjonariusza"... I z nakazem, to się wchodzi w "grubszej" sprawie, niż zakłócanie porządku publicznego po ciszy nocnej (godzina 22-6)
norpo1
Aspirant
Aspirant
 
Posty: 357
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:41
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 8

Postautor: Apollo » 28 wrz 2009, 12:44

1) Nie oglądam W-11.

2) Jak dla mnie tylko max5c przedstawił konkretne argumenty a reszta tylko mówi że Policja może wchodzić "zawsze i wszędzie".

3) Odpowiedz rzetelną i "neutralną" uzyskam prawdopodobnie dopiero na wykładach... (studiuję Bezpieczeństwo Wewnętrzne)...

Ja się odcinam od wątku... Ale będę go obserwował...
Awatar użytkownika
Apollo
Starszy brygadier
Starszy brygadier
 
Posty: 426
Rejestracja: 25 lut 2009, 12:13
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 22

Postautor: KrajeS » 28 wrz 2009, 14:21

lechia_chwmz tego co prezentujesz w postach na forum mogę śmiało stwierdzić że masz góra 15 lat a takie bzdury jakie wypisujesz że 10 lat pracujesz w prewencji (zwykłych kundlach mających się za jakiś elitarny odział a nadaja się tylko go rozganiania kibiców i to nieudolnie) to możesz dzieciom w przedszkolu opowiadać bo gdyby to była prawda miałbyś już ok 30 i zbierał bys się powoli na wczesniejszą emeryturę a nie wymądrzał się przed bandą dzieciaków na forum.
Jedyne co ci pies może zrobić jeżeli musi interweniować w takiej sprawie jak powyższa to poprosić o uspokojenie imprezowiczów a jeżeli juz to maksymalnie wsadzić kolegium.zamknąć cię mogą jakbyś coś niszczył lub imprezował w miejscu publicznym a nie we własnym domu.bez nakazu prokuratora obojetnie która by to godzina nie była wejda tylko jak ich wpuścisz.
może jeszcze mi powiesz że jak nie chcą policji wpuścić do domu to ta może wejść "na chama" spałować zamknąć i nic im nie będzie.twoje rozumowanie jest trochę nielogiczne wszytstkie służby mundurowe od BOR do SM mają ściśle określone uprawnienia których nie mogą przekroczyć.wiele razy byłem na imprezach gdzie interweniowała policja,zawsze chcieli wejść się tylko rozejrzeć a kiedy gospodarz prosił o nakaz to upominali spisali dane i jechali w swoją stronę.
pisałeś że znaleźliście 5kg narkotyków to ok 5000 działek o wartości ok 200 tys zł a żadnych dzieciaków studentów czy kogo nie stać by tyle kasy wydać na używki a do tego spożycie takiej ilości to ponad dawkę śmiertelną.
Pan władza jest uprzejmy
Pan władza ma pistolet
Może strzeli mi w plecy
Za to że tu z piwem stoje

Pan władza jest uprzejmy
Pan władza ma pistolet
Może strzeli im w plecy
Za to że stoją z gibonem
Awatar użytkownika
KrajeS
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1225
Rejestracja: 08 maja 2007, 21:29
Pochwały: 6

Postautor: lechia_chwm » 28 wrz 2009, 15:19

pisałeś że znaleźliście 5kg narkotyków to ok 5000 działek o wartości ok 200 tys zł a żadnych dzieciaków studentów czy kogo nie stać by tyle kasy wydać na używki a do tego spożycie takiej ilości to ponad dawkę śmiertelną.

wyszło że sami hodowali

lechia_chwmz tego co prezentujesz w postach na forum mogę śmiało stwierdzić że masz góra 15 lat a takie bzdury jakie wypisujesz że 10 lat pracujesz w prewencji (zwykłych kundlach mających się za jakiś elitarny odział a nadaja się tylko go rozganiania kibiców i to nieudolnie) to możesz dzieciom w przedszkolu opowiadać bo gdyby to była prawda miałbyś już ok 30 i zbierał bys się powoli na wczesniejszą emeryturę a nie wymądrzał się przed bandą dzieciaków na forum.

Jak nic nie wiesz o mnie to nie gadaj. Kim ty [cenzura] jesteś żeby mnie osądzać...
POMOGŁEM? DAJ POCHWAŁĘ
NIC CIĘ TO NIE KOSZTUJE
A MNIE MOBILIZUJE :D

Opanowanie
Perfekcja
Profesjonalizm
Awatar użytkownika
lechia_chwm
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 681
Rejestracja: 28 mar 2009, 13:32
Lokalizacja: I kompania Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku
Pochwały: 17

Postautor: maciejzkap » 28 wrz 2009, 16:35

Proponuje zamknąć ten temat. Odpowiedzi dokładnej chyba nie dostane, a teraz nie potrzebnie robią się tylko kłótnie.
Awatar użytkownika
maciejzkap
Aspirant
Aspirant
 
Posty: 498
Rejestracja: 18 sty 2008, 15:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 22

Postautor: max5c » 28 wrz 2009, 16:54

dałem konkretny cytat z porad prawnych.
1. Jeżeli nie jesteś pewien możesz się zwrócić o pomoc
do rzecznika praw obywatelskich: http://www.rpo.gov.pl/

tam na pewno odpowiedzą na wszystkie twoje pytania.

2. Centrum Pomocy Rodzinie. Stowarzyszenie „Medar”
ul. E. Gierczak 8, 85-792 Bydgoszcz
woj. kujawsko-pomorskie
tel. (0-52) 348-55-47
Porady prawne udzielane są w środy w godz. 17.00 – 20.00 po wcześniejszym umówieniu telefonicznym codziennie w godz. 10.00 – 15.00 , 17.00 – 20.00 (tu uzyskasz pomoc prawną w Bydgoszczy)

3. To lista placówek w woj. kuj-pomorskim:
http://www.rpo.gov.pl/index.php?md=4436&s=1

pozdrawiam, max :D
max5c
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 567
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 8

Poprzednia

Wróć do Straż, policja i pogotowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron