PSP-dziwne pytanie

Dział poświęcony służbom ratowniczym czyli policji, pogotowiu i straży pożarnej.

PSP-dziwne pytanie

Postautor: gajtas1 » 07 paź 2009, 19:20

Witam, mam pytanie w przyszłym roku zamierzam składać papiery do Straży Pożarnej i mam zamiar przepracować z 2 lata po czym się zwolnić i iść na studium medyczne. Czemu tak? ponieważ potrzebuję uzbierać pewną sumkę na coś... i chciał bym sprawdzić czy wytrzymam psychicznie w straży, a że w Poznaniu nie ma nigdzie szkoły policealnej medyczej (zaocznej) to chcę popracować trochę w straży by zarobić trochę kaski i robić to o czym zawsze mażyłem a później iść na studium medyczne. I pytanie brzmi czy jak się zwolnię i powrócę po 2 latach to przepracowane 2 lata mam wliczane do emerytury i do stażu? czy zaczynam wszystko od początku?
Jak pomogłem daj + :-)
gajtas1
Aspirant
Aspirant
 
Posty: 300
Rejestracja: 30 lip 2006, 19:52
Lokalizacja: Poznań

Postautor: zielas32 » 07 paź 2009, 19:49

tylko ze jak sie zwolnisz to pozniej mozesz miec problemy zeby znowu sie dostac do strazy.Lepiej jest robic studia zaocznie i pracowac.I tak pracujesz 2 2 razy w tyg.A staz Ci zostanie.To jak chcesz tak zrobic to znajdz sobie narazie inna prace i pio studiach zloz papiery do PSP.
Bo pozniej moga byc problemy.]
A na nowym naborze jezeli nawet sie dostaniesz to nie masz 100% pewnosci ze znowu wejdziesz w szeregi strazy pozarnej bo to nie jest tak ze jestes przyjety i na liscie do przyjecia do pracy w psp to musisz sie dostac.To zalezy od zwolnienia sie danego stanowiska a nieraz ono sie nie zwalnia w ciagu roku wiec znowu nabor.
Wiec jak sie dostaniesz to lepiej nie ryzykuj no chyba ze sie nie sprawdzisz i sami Cie zwolnia.
To juz lepiej posiedz 3 lata. zamiast 2
Bogu na Chwałe !
Ludziom na ratunek!
Awatar użytkownika
zielas32
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 751
Rejestracja: 21 gru 2008, 13:12
Pochwały: 33

Postautor: bercik » 09 paź 2009, 16:06

nie wiem jak wyglada to w PSP ale w ogolnosci jest cos takiego jak urlop bezplatny i on moze wlasnie trwac np. dwa lata ...
"God, root, what is difference?"

Zapraszam do odwiedzenia mojego serwisu WWW poświęconego szeroko rozumianej "komputerologii" - http://www.opcode.eu.org/ - tam również więcej informacji o mnie.
Awatar użytkownika
bercik
Nadbrygadier
Nadbrygadier
 
Posty: 675
Rejestracja: 11 lis 2003, 20:41
Pochwały: 15

Postautor: Karol88 » 09 paź 2009, 17:36

Nie jest to takie łatwe ponieważ straż inwestuje w Ciebie pieniądze szkoląc Cię a po 2 latach będziesz i tak jeszcze stażystą także nie radze tak robić bo to nie ma sensu. Tak jak kolega wyżej napisał możesz pracować i się uczyć.
Karol88
Ogniomistrz
Ogniomistrz
 
Posty: 66
Rejestracja: 29 sty 2007, 15:37
Pochwały: 1

Postautor: nico1 » 09 paź 2009, 20:17

Wstępując do straży chyba podpisujesz zobowiązanie że będziesz pracował u nich co najmniej 5 lat chyba że wystąpią jakieś poważne przeciwwskazania. Inaczej będziesz miał spore problemu i na pewno cię do straży drugi raz nie wezmą. Lata liczą się do emerytury. Jeśli dobrze rozumiem to chcesz iść na ratownika medycznego? Jak dobrze pogadasz do PSP sama cię wyśle i stworzy ci warunki.
nico1
Ogniomistrz
Ogniomistrz
 
Posty: 78
Rejestracja: 03 paź 2009, 16:43
Pochwały: 3

Postautor: gajtas1 » 11 paź 2009, 16:30

Chodzi o to ,że ja już myślę jak będe dorabiał pracując w straży, i chciał bym między służbą w PSP jezdzić jako kierowca karetki, i dlatego chce zrobić ratownika, lecz w tam gdzie mieszkam w (Poznaniu) nie ma zaocznie a ja chcę jak najszybciej iść do pracy i zarobić troche kaski.
Jak pomogłem daj + :-)
gajtas1
Aspirant
Aspirant
 
Posty: 300
Rejestracja: 30 lip 2006, 19:52
Lokalizacja: Poznań


Wróć do Straż, policja i pogotowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron