Iżektot i zasysacz liniowy

Dział poświęcony służbom ratowniczym czyli policji, pogotowiu i straży pożarnej.

Iżektot i zasysacz liniowy

Postautor: gajtas1 » 24 sty 2010, 17:38

Witam, jak by ktoś mógł napisać jak działa iżektor i zasysacz liniowy i do czego go się stosuje w pożarnictwie to będe wdzięczny.
Jak pomogłem daj + :-)
gajtas1
Aspirant
Aspirant
 
Posty: 300
Rejestracja: 30 lip 2006, 19:52
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Kamzik » 24 sty 2010, 18:03

Zasysacz liniowy służy do pobierania i dozowania środka pianotwórczego a to drugie urządzenie to chyba chodziło Ci o inżektor, bo z iżektorem jeszcze się nie spotkałem i też służy do zasysania.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2010, 18:23 przez Kamzik, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Kamzik
Starszy brygadier
Starszy brygadier
 
Posty: 953
Rejestracja: 21 kwie 2009, 18:58
Lokalizacja: Zakopane
Pochwały: 115

Postautor: daniel2505 » 24 sty 2010, 18:09

inżektor

iniektor; urządzenie do wtłaczania płynu do obszaru o ciśnieniu wyższym od ciśnienia atmosferycznego

Zasysacz liniowy - sprzęt pożarniczy służący do zasysania i dozowania środka pianotwórczego oraz mieszania go z przepływającą przez zasysacz wodą, w wyniku czego powstaje wodny roztwór środka pianotwórczego. Są to urządzenia, które wykorzystują energię kinetyczną doprowadzonej cieczy roboczej (wody) do zassania środka pianotwórczego.

W pożarnictwie stosuje się oznaczenie Z-2, Z-4, Z-8 gzie cyfra oznacza wydajność wodną w hl/min.

to pierwsze to takie ogólne określenie
Spolszczenie do Emergency 4 Deluxe
Spolszczenie do Los Angeles Mod 2.0
Spolszczenie do Winterberg 6.0
Spolszczenie do Emergency 2012
Spolszczenie do Emergency 2013 w trakcie :)
Współpraca z zespołem tłumaczy :)
Awatar użytkownika
daniel2505
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 980
Rejestracja: 30 paź 2006, 01:49
Lokalizacja: Grudziądz
Pochwały: 55


Wróć do Straż, policja i pogotowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron