Pijak a nasza reakcja

Dział poświęcony służbom ratowniczym czyli policji, pogotowiu i straży pożarnej.

Pijak a nasza reakcja

Postautor: mati113 » 09 cze 2010, 13:59

Witam !
Chciałem poruszyć ten temat ponieważ wczoraj przechodząc przez pewną ulice zobaczyłem faceta leżącego na trawie był odwrócony twarzą do ziemi więc nie wiedziałem czy może ma zawał albo po prostu się nachlał postanowiłem zobaczyć go z bliska po pewnym czasie było czuć od niego wódą więc postanowiłem zadzwonić na straż miejską i zgłosić jak wygląda sprawa.Tutaj jest moje pytanie co ludzie powinni robić w takich sytuacjach ? jak myślicie ? może dzwonić na karetkę lub od razu po policje ? Liczę na wasze odpowiedzi ;)
mati113
Aspirant
Aspirant
 
Posty: 335
Rejestracja: 05 mar 2010, 13:28
Lokalizacja: Bytom
Pochwały: 8

Postautor: Robert18gol » 09 cze 2010, 14:12

Ja miałem taką sytuacje ze jadąc rowerem natrafiłem na faceta który leżał na chodniku wiec podjechałem do nie go i stwierdziłem ze zleciał z roweru uderzając najprawdopodobniej głową w chodnik zadzwoniłem po pogotowie które przyjechało na miejsce po 2 minutach i stwierdzono u tego mężczyzny wstrząs mózgu facet był również pijany ze szok....
Wniosek: Zawsze warto się upewnić co może być komuś kto leży na chodniku,trawie,czy ulicy jeśli znamy się na pierwszej pomocy to możemy zadecydować czy wezwać pogotowie czy straż miejską a jeśli nie mamy pojęcia o pierwszej pomocy to lepiej od razu zadzwonić na pogotowie. oni potem wezwą odpowiednią służbę po zbadaniu delikwenta...
Założyciel PRL MOD FOR EMERGENCY 4
Ochotnicza Straż Pożarna Szczecin
"Dla Ratownika i pacjenta... im pacjent jest spokojniejszy tym bardziej Jego stan jest niepokojący..."
Awatar użytkownika
Robert18gol
Młodszy kapitan
Młodszy kapitan
 
Posty: 1991
Rejestracja: 11 wrz 2009, 09:26
Lokalizacja: Goleniów / Szczecin / Nowogard
Pochwały: 53

Postautor: mati113 » 09 cze 2010, 14:18

no tak straż miejska po przyjeździe spakowała faceta do wozu i tyle ;P
"Urodzeni by walczyć z ogniem,wyszkoleni by zwyciężać"
mati113
Aspirant
Aspirant
 
Posty: 335
Rejestracja: 05 mar 2010, 13:28
Lokalizacja: Bytom
Pochwały: 8

Postautor: szron » 09 cze 2010, 15:08

Powiem wam że jest tez druga strona tego medalu.

Z radia znam sytuacje gdzie pogotowie zostało wezwane do pijaka w rowie a ten się na nich rzucił i trzeba było wzywać policję aby go aresztowali.

Naprawdę z tym narodem się coś złego dzieje.
Katowice JRG 2
Awatar użytkownika
szron
Aspirant
Aspirant
 
Posty: 309
Rejestracja: 30 mar 2008, 10:28
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 7

Postautor: Pavel » 09 cze 2010, 18:30

No ja kiedyś miałem taki przypadek, że pijany sąsiad skarżył się na silny ból serca, więc wezwaliśmy pogotowie. Sąsiada zanieśliśmy do jego meliny, po przyjeździe pogotowia lekarz brzydził się wejść do tego mieszkania, a gdy wszedł to nie chciał nawet zbadać sąsiada...

Nawet jeśli widzi się pijanego człowieka, któremu nic nie jest a nie daje rady iść o własnych siłach, to warto czasem zawiadomić odpowiednie służby do zabrania go. Znam historie jak cały dzień przy drodze leżał nieprzytomny pijak, nikt się nim nie interesował. Gdy trochę oprzytomniał, próbował wstać i tracąc równowagę wszedł na ulicę gdzie śmiertelnie potrącił go samochód...
Awatar użytkownika
Pavel
Młodszy aspirant
Młodszy aspirant
 
Posty: 182
Rejestracja: 08 lip 2006, 00:40
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 5

Postautor: gagar » 09 cze 2010, 18:47

A ja miałem zimą taką sytuacje że podczas mrozu pijak spal na ławce z 2h już w pól butach bez skarpeteki w za małych spodniach i mu gołe nogi było widać jak zadzwoniłem na policję to powiedzieli że oni nie są od tego i nie przyjadą dopiero po zadzwonieniu drugi raz i nakrzyczałem na nich ze w tv mówią że trzeba interweniować a oni są od tego żeby w takiej sytuacji przyjechać a nie siedzieć za biurkiem i po 15min przyjechali i go zabrali ;D
Polak jak se chce to se kurde potrafi.
gagar
Młodszy kapitan
Młodszy kapitan
 
Posty: 2345
Rejestracja: 03 wrz 2009, 21:48
Lokalizacja: Nowogard
Pochwały: 95


Wróć do Straż, policja i pogotowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron