PSP

Dział poświęcony służbom ratowniczym czyli policji, pogotowiu i straży pożarnej.

PSP

Postautor: kondek333 » 30 sty 2012, 17:43

ja mam takie pytanie jeśli jestem po technikum samochodowym to gdzie mogę dostać prawo jazdy na samochody uprzywilejowane
i wogóle co trzeba zrobić żeby zostać przyjętym na kierowce do straży
Bielsko-Biała Mod TEAM
współtwórca Bielsko-Biała Mod TEAM
Obecnie pracuje nad mapą do Bielsko-Biała Mod
kondek333
Aspirant
Aspirant
 
Posty: 470
Rejestracja: 10 mar 2011, 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 14

Re: PSP

Postautor: Max998 » 30 sty 2012, 20:12

Abyś został przyjęty na kierowcę do PSP musisz się zgłosić na nabór gdy dana jednostka w Twoim rejonie go ogłosi i wydaje mi się, że wtedy wybierzesz daną posadę albo strażak-ratownik albo strażak-kierowca. Bynajmniej tak było u nas w Sosnowcu.
Druga sprawa myślę, że jeśli masz uprawnienia na pojazdy ciężarowe (kat. C) to dana jednostka PSP kieruje Cię na badania w celu uzyskania uprawnień do kierowania pojazdem uprzywilejowanym. Czeka Cię np. wizyta u okulisty, laryngologa i oczywiście psychotesty.
Awatar użytkownika
Max998
Starszy ogniomistrz
Starszy ogniomistrz
 
Posty: 138
Rejestracja: 04 wrz 2011, 22:32
Lokalizacja: Sosnowiec
Pochwały: 9

Re: PSP

Postautor: tali » 30 sty 2012, 20:16

Nie ma czegoś takiego jak prawo jazdy na pojazdy uprzywilejowane, natomiast by móc prowadzić takie pojazdy musisz mieć odpowiednią kategorię prawa jazdy czyli C na ciężarówki i przejść badania psycho-techniczne pod kątem pojazdów uprzywilejowanych. Słyszałem również coś o kursie na pojazdy uprzywilejowane może ktoś kto posiada takie zaświadczenie albo odbył kurs wypowie się na ten temat.
Awatar użytkownika
tali
Młodszy ogniomistrz
Młodszy ogniomistrz
 
Posty: 43
Rejestracja: 24 sie 2009, 19:05
Lokalizacja: Kraków

Re: PSP

Postautor: Aspirant23 » 16 lip 2012, 12:33

Ja mam takie pytanie, Wstępnie dostałem się do Szkoły Aspirantów w Poznaniu. Muszę tylko przejść jakieś badania psychologiczne. Może orientujecie się kiedy są te badania? Dzwoniłem do Szkoły to mówili, że przyślą list. Tylko zastanawia mnie czy te badania będą np. pod koniec lipca co będzie tragedią bo wyjeżdżam czy np. na początku sierpnia. Wiecie coś o tym ?
Aspirant23
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 3
Rejestracja: 16 lip 2012, 12:29

Re: PSP

Postautor: waldekpolkowice » 16 lip 2012, 13:55

Pewnie będą jak będzie stosowana liczba osób do przebadania. Jeżeli wypadnie Ci w dni w których będziesz na urlopie to możesz zadzwonić do tej szkoły z prośbą o przełożenie badań na inny termin
Najlepszą niespodzianką jest brak niespodzianek
MAM NOWE GG. MOJE GG - 47676401
Facebook Waldemar Szańkowski
Awatar użytkownika
waldekpolkowice
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1958
Rejestracja: 01 lip 2011, 19:18
Lokalizacja: Polkowice
Pochwały: 65

Re: PSP

Postautor: Aspirant23 » 16 lip 2012, 14:08

Aaaa.. to można przełożyć ? Nie wiedziałem.. Kurcze jak wypadnie mi w dniach 23-30 lipca to będzie nieciekawie ;/ myślałem już o tym, że dowiedziałem się o dostaniu 13 lipca i tak liczyłem sobie, że 2 tygodnie pewnie będę czekać na list. Nie wiem w sumie też na czym polega dostanie tego listu, czy to jest tak, że dostane list, że mam się o konkretnej godzinie i dacie wstawić w Poznaniu czy napiszą mi, że np. do tego i tego dnia czekają na zaświadczenia lekarskie o tych badaniach, to w grę wchodzi też zarejestrowanie się u siebie u lekarza czy oni to wszystko załatwiają. Szczerze to pogubiłem się.
Aspirant23
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 3
Rejestracja: 16 lip 2012, 12:29

Re: PSP

Postautor: waldekpolkowice » 16 lip 2012, 16:58

Że przełożyć można to do końca nie jestem pewien ale myślę że się da... Weź najlepiej zadzowń tam i się dowiedz Oni najlepiej Ci to wytłumaczą :)
Najlepszą niespodzianką jest brak niespodzianek
MAM NOWE GG. MOJE GG - 47676401
Facebook Waldemar Szańkowski
Awatar użytkownika
waldekpolkowice
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1958
Rejestracja: 01 lip 2011, 19:18
Lokalizacja: Polkowice
Pochwały: 65

Re: PSP

Postautor: Aspirant23 » 17 lip 2012, 19:48

kurcze noooo ;/;/;/;/
to masakra jakaś ;/;/;/;/;/;/;/;/
wydaje mi sie ze mam po urlopie ;(
ale dzieki za inforamcje :)))

-- 17 Lip 2012, 19:48 --

a jeszcze mam takie pytanie : Waszym zdaniem teraz beda te badania pod koniec lipca czy raczej na poczatku sierpnia ?
Aspirant23
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 3
Rejestracja: 16 lip 2012, 12:29


Wróć do Straż, policja i pogotowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron