Naczelnik OSP

Dział poświęcony służbom ratowniczym czyli policji, pogotowiu i straży pożarnej.

Naczelnik OSP

Postautor: Rudy529 » 07 sty 2013, 14:39

Siema. Od pewnego czasu staram się o OSP w moim mieście. OSP Marki funkcjonowało do 1990 roku następnie zostało rozwiązane, dziś z pomocą przyszli do mnie radni mojego miasta i wspólnie z nimi tworzymy związek Ochotniczej Straży Pożarnej który w najbliższym czasie ma mieć pierwsze założycielskie spotkanie w celu zarejestrowania nas w KRS itd.
Prezesem został były komendant PSP w Warszawie a skarbnikiem Przewodniczący Rady Miasta, na naczelnika wybrali mnie ze względu na 2 letnią działalność w innej OSP a także to że jestem inicjatorem i koordynatorem tego wszystkiego. Z początku się nie chciałem zgodzić ale pomyślałem że taka funkcja jak Naczelnik w OSP jest bardzo odpowiedzialna a zarazem wymagająca poświęcenia i ciężkiej pracy, ze względu na to się zgodziłem. Tu pojawia się pytanie do Was, jakie zadania ma Naczelnik, sporo wiem ale też jestem świadom tego że sam nabór, dbanie o wyszkolenie strażaków, wszelkie sprawy organizacyjne straży czy imprez nie są tylko jedynymi zadaniami Naczelnika.
Ze statutu połowy nie ogarniam bo pierwsze słyszę niektóre pojęcia.
Naprowadzi mnie ktoś na to co Naczelnik musi wiedzieć i co mu robić? Za każde w miarę logiczne wypowiedzi przyznam pochwałę ;)
Awatar użytkownika
Rudy529
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 2028
Rejestracja: 02 lip 2009, 17:36
Lokalizacja: Marki
Pochwały: 94

Re: Naczelnik OSP

Postautor: COMMANDER » 07 sty 2013, 15:17

Na pewno musisz mieć kurs Naczelników OSP.
Żywa Legenda Tego Forum
Awatar użytkownika
COMMANDER
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 3208
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:47
Lokalizacja: BIELSKO-BIAŁA
Pochwały: 135

Re: Naczelnik OSP

Postautor: Rudy529 » 07 sty 2013, 15:23

No i tu jest problem, ja mam kurs OSP cz.1 Podstawowy a muszę mieć wszystkie więc raczej Naczelnikiem nie będę ale zobaczymy co na zebraniu powiedzą.
Awatar użytkownika
Rudy529
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 2028
Rejestracja: 02 lip 2009, 17:36
Lokalizacja: Marki
Pochwały: 94

Re: Naczelnik OSP

Postautor: tali » 07 sty 2013, 21:18

Odpowiedzialność za sprzęt i organizację takowego, ogólne naczelnik jest odpowiedzialny za nazwę to"bojowość" jednostki.
Awatar użytkownika
tali
Młodszy ogniomistrz
Młodszy ogniomistrz
 
Posty: 43
Rejestracja: 24 sie 2009, 19:05
Lokalizacja: Kraków


Wróć do Straż, policja i pogotowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron