2 pytania o pojazdy (nie)uprzywilejowane

Dział poświęcony służbom ratowniczym czyli policji, pogotowiu i straży pożarnej.

2 pytania o pojazdy (nie)uprzywilejowane

Postautor: 0202prezesmaciek » 08 lip 2013, 08:57

1.
Ostatnio idąc sobie po mieście napotkałem hmmm "ambulans" firmy do przewozów medycznych. Zauważyłem iż za kierownicą jest "kogut". i o niego włłaśnie pytam ....
Czy taka "karetka" może i kiedy być uprzywilejowana ?
2
Pan PILOT > obiło mi się o uszy iż posiadają oni normalne belki i modulatory (jak np. policja) tylko z żółtymi lampami. Czy są uprzywilejowani i kiedy mogą używać swoich "dodatków na dachu" ?
Maciex

Zakończyłem prace nad B-B mod.
Obecnie: obijam się.
0202prezesmaciek
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 676
Rejestracja: 05 cze 2010, 14:26
Lokalizacja: częstoooooochowa
Pochwały: 18

Re: 2 pytania o pojazdy (nie)uprzywilejowane

Postautor: osp » 08 lip 2013, 09:50

Chyba tak co do 1 ponieważ zobacz sobie na prywatne karetki albo firmy min. adiutare mają ambulansy itd ale i koguty
Awatar użytkownika
osp
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 775
Rejestracja: 13 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Łuków
Pochwały: 8

Re: 2 pytania o pojazdy (nie)uprzywilejowane

Postautor: HatorEM » 08 lip 2013, 21:34

0202prezesmaciek pisze:1.
Ostatnio idąc sobie po mieście napotkałem hmmm "ambulans" firmy do przewozów medycznych. Zauważyłem iż za kierownicą jest "kogut". i o niego włłaśnie pytam ....
Czy taka "karetka" może i kiedy być uprzywilejowana ?
2
Pan PILOT > obiło mi się o uszy iż posiadają oni normalne belki i modulatory (jak np. policja) tylko z żółtymi lampami. Czy są uprzywilejowani i kiedy mogą używać swoich "dodatków na dachu" ?



Ad.1. Koguta zakłada jeśli ma przejazd ratujący życie, albo w trakcie kursu z pacjentem coś się zaczyna dziać. Normalnie jedzie bez. To chyba logiczne.
Ad.2. Transport wielkogabarytowy stanowi duże zagrożenie na drodze. Taki konwój jest robiony nocą. Dodatkowo jedzie z obstawą policji. Jeśli konwój zajmuje szerokość jednego pasa, to policja tego raczej nie eskortuje. Jeśli jadą szybko to używają. Obejrzyj Konwój na TVN Turbo.
Awatar użytkownika
HatorEM
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1380
Rejestracja: 11 kwie 2009, 21:47
Lokalizacja: Karton Mod :D
Pochwały: 48

Re: 2 pytania o pojazdy (nie)uprzywilejowane

Postautor: woprowiec » 08 lip 2013, 22:41

1. Jeśli pojazd posiada zezwolenie ministra zdrowia bądź wojewody danego województwa może posiadać lampy ostrzegawcze barwy niebieskiej bądź czerwonej. jest to objęte ustawą o państwowym ratownictwiem medycznym. W Kwidzynie ostatnio było masowe zatrucie czadem w fabryce warzyw bodajże i nie było wtedy ważne czy to jest karetka S czy P SlOP czy SKw poprostu czym mogli wieźli do szpitali.

2. Światło ostrzegawcze barwy żółtej bądź pomarańczowej NIE wymaga pozwolenie jednakże modulator np Zura już wymaga :D

żuy posiadają ni tylko piloci ale i np operatorzy dźwigów koparek etc na budowach
Kontakt: GG:38182658
Czy sie stoi czy sie leży, zawsze tlenu sie należy
Awatar użytkownika
woprowiec
Aspirant
Aspirant
 
Posty: 316
Rejestracja: 29 cze 2012, 21:11
Lokalizacja: iława
Pochwały: 9


Wróć do Straż, policja i pogotowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości