LPR

Dział poświęcony służbom ratowniczym czyli policji, pogotowiu i straży pożarnej.

LPR

Postautor: saroch209 » 21 paź 2013, 22:27

Witam mam takie pytanko ;) A więc dzisiaj koło mojego domu stała się tragedia :( zginą niewinny motocyklista po zderzeniu z samochodem i autobusem.I moje pytanko jest takie.Przy tym wypadku było wezwane LPR i zwykła karetka "S" i czy jest jakaś kolejność do reanimacji pacjenta.Razem w tym samym czasie przyleciał śmigłowiec i dojechały karetki zanim śmigło wylądowało to ratownicy z karetki prowadzili reanimację a jak już śmigło wylądowało to ratownicy z LPR przejęli pacjenta gdyż ratownicy z karetki odeszli od niego ustępując miejsca LPR i stali obok się przyglądając.Czy jest jakiś przepis że to LPR musi prowadzić takową czynność czy tu chodzi o sprzęt czy co :( ??
Link do wypadku zdjęcia już są robione po przyjeździe prokuratura i odlocie śmigła (tak ok 1-1.5 od wypadku)
http://www.kamienskie.info/nie-zyje-mot ... ecia-film/
saroch209
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 7
Rejestracja: 21 mar 2013, 20:44

Re: LPR

Postautor: WojteQ » 21 paź 2013, 22:49

Oni najzwyczajniej w świecie przejmują pacjenta. Nie może być tak że 20 osób na raz prowadzi akcje ratunkową bo zrobi się bałagan. Jesli LPR ma zabrać pacjenta to oni go przejmują bo potem podłączają go pod swój sprzęt itd. Mniej przekładania rzeczy i myślenia logistycznego.

Autor postu otrzymał pochwałę
" Śubmeś > iśtjudi "
Awatar użytkownika
WojteQ
Starszy brygadier
Starszy brygadier
 
Posty: 1825
Rejestracja: 19 lis 2008, 19:47
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 53


Wróć do Straż, policja i pogotowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron