Potrącenie i reakcja świadków ...

Dział poświęcony służbom ratowniczym czyli policji, pogotowiu i straży pożarnej.

Potrącenie i reakcja świadków ...

Postautor: Stallion » 30 gru 2013, 17:01

Witam!

Mam pytanie już nie tyle o pierwszą pomoc ale może bardziej o zachowanie się podczas takiego typu zdarzenia. Oglądając filmy na YT możemy zobaczyć że podczas potrąceń ludzi albo mamy taką reakcję, że zbiega się pół okolicy i chcą pomóc albo nikt nie reaguje. Weźmy przykład, że jednak zatrzymują się samochody, zbiegają się przechodnie i jednym słowem mamy pół okolicy na miejscu. Wszyscy chcą pomóc i wtedy jest problem. Bo nie każdy wie co zrobić, oprócz wezwania pomocy przez 112/999. Jeśli wiemy, że przede wszystkim nie wolno takiej osoby gwałtownie poruszać, obracać, szarpać, ocucać itd. a ludzi na miejscu to robią to jak nazwijmy to, naprawdę pomóc poszkodowanemu bo bierzemy pod uwagę że jest to osoba urazowa. Jak możemy my mu pomóc i jak przede wszystkim opanować zbiegowisko, ewentualnie zająć ich czymś do czasu przyjazdu służb ratowniczych? Jak "pokonać" znawców pierwszej pomocy i udowodnić, że źle robią? Mam na myśli nie odgrywanie bohatera czy coś, ale o realne wytłumaczenie, że albo zaniechanie pomocy i czekanie tylko na przyjazd służb jest błędem, albo zanadto targanie osoby i nieuważne obchodzenie się z nią też jest błędem?

Dziękuję z góry za odpowiedzi!
Pozdrawiam, Stallion!
-----------------------------------
Ratownictwo Powiatu Mielec w moim obiektywie:
http://ratownictwopowiatumielec.wordpress.com
Awatar użytkownika
Stallion
Młodszy aspirant
Młodszy aspirant
 
Posty: 173
Rejestracja: 28 sie 2010, 16:13
Lokalizacja: Mielec

Re: Potrącenie i reakcja świadków ...

Postautor: domcio98 » 30 gru 2013, 22:40

Myślę że jeśli taka osoba źle udziela pierwszej pomocy to lepiej żeby nie udzielała jej, a zostawiła to osobie posiadającą wiedzę na ten temat.
W takim wypadku tylko możesz zwrócić uwagę chyba takiej osobie albo przejąć taką poszkodowaną osobę.
"JRG 3 Kielce to moje życie"
domcio98
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 813
Rejestracja: 31 maja 2011, 19:30
Lokalizacja: Kielce
Pochwały: 28

Re: Potrącenie i reakcja świadków ...

Postautor: Stallion » 01 sty 2014, 19:07

No tak.. Czyli zostaje przejęcie osoby tak wychodzi. Dzięki ;)
Pozdrawiam, Stallion!
-----------------------------------
Ratownictwo Powiatu Mielec w moim obiektywie:
http://ratownictwopowiatumielec.wordpress.com
Awatar użytkownika
Stallion
Młodszy aspirant
Młodszy aspirant
 
Posty: 173
Rejestracja: 28 sie 2010, 16:13
Lokalizacja: Mielec


Wróć do Straż, policja i pogotowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron