Numery na wozach strażackich i ich zastosowanie.

Dział poświęcony służbom ratowniczym czyli policji, pogotowiu i straży pożarnej.

Numery na wozach strażackich i ich zastosowanie.

Postautor: Skatcheer » 06 maja 2014, 15:09

Czy wóz strażacki może mieć taki numer 359 [K] 21-71? 21=gba 71=srw. I czy wóz strażacki może być jednocześnie używany jako gba i srw w jednym i jak to czytać?
Pytam bo ostatnio jadąc A4 zatrzymałem się na cpn za bramkami od strony Krakowa i widziałem Mercedesa atego o takich właśnie numerach na boku, i mnie to zaciekawiło bo jeszcze nie widziałem żeby pojazd miał 2 numery różnych typów.
Co ty myślisz, cwaniaczku?! Że z piątego przykazania możesz sobie zrobić spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością?!
Skatcheer
Starszy sekcyjny
Starszy sekcyjny
 
Posty: 22
Rejestracja: 25 kwie 2014, 15:49
Lokalizacja: Tarczyn

Re: Numery na wozach strażackich i ich zastosowanie.

Postautor: killero » 06 maja 2014, 15:18

Tak naprawdę kryptonim namalowany na samochodzie nie ma większego znaczenia. Nie wiem jak w innych rejonach, ale u mnie w korespondencji radiowej używa się [miejscowość] 21, [miejscowość]25...
killero
Młodszy ogniomistrz
Młodszy ogniomistrz
 
Posty: 41
Rejestracja: 28 gru 2013, 21:36
Pochwały: 1

Re: Numery na wozach strażackich i ich zastosowanie.

Postautor: domcio98 » 06 maja 2014, 15:28

Niby nie powinno tak być bo raczej GBA i SRw nie mają wspólnego zastosowania, pewnie to jakiś wymysł OSP choć nie powinni tak oznaczać auta.
W PSP takie coś nie miało by miejsca.
"JRG 3 Kielce to moje życie"
domcio98
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 813
Rejestracja: 31 maja 2011, 19:30
Lokalizacja: Kielce
Pochwały: 28

Re: Numery na wozach strażackich i ich zastosowanie.

Postautor: StormChaser » 06 maja 2014, 16:32

Może być GBARw ale rzadko kiedy tak są oznaczane, jak już to jest po prostu GBA, które jest normalnie używane oraz do działań ratowniczych na akwenach wodnych.
http://datingsidorsingel.com/
Awatar użytkownika
StormChaser
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 2112
Rejestracja: 17 wrz 2010, 20:26
Lokalizacja: Jaslo
Pochwały: 72


Wróć do Straż, policja i pogotowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość