Zestawy PSP R..

Dział poświęcony służbom ratowniczym czyli policji, pogotowiu i straży pożarnej.

Zestawy PSP R..

Postautor: lordvolver » 03 paź 2014, 14:32

Czym różnią się zestawy psp r1, psp r2, psp r3, psp r4 ?
Awatar użytkownika
lordvolver
Młodszy aspirant
Młodszy aspirant
 
Posty: 189
Rejestracja: 03 sie 2011, 18:43
Lokalizacja: Rossosz,Biala Podlaska
Pochwały: 2

Re: Zestawy PSP R..

Postautor: Paulus911 » 03 paź 2014, 15:34

Różnica między torbą PSP R1 a PSP R2 jest taka że na wyposażeniu torby PSP R1 nie ma respiratora.
Torba PSP R2 jest głównie na wyposażeniu karetek Pogotowia Ratunkowego , lecz znajdują się także w niektórych wozach Strażackich.
Co do PSP R3 i PSP R4 to nie wiem... poszukaj na necie
To se ne vrati...
Awatar użytkownika
Paulus911
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1414
Rejestracja: 22 kwie 2012, 09:52
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 46

Re: Zestawy PSP R..

Postautor: lordvolver » 03 paź 2014, 16:24

Co do psp r4 to chyba nie ma takiej :)
Rozpedzilem się :)
Awatar użytkownika
lordvolver
Młodszy aspirant
Młodszy aspirant
 
Posty: 189
Rejestracja: 03 sie 2011, 18:43
Lokalizacja: Rossosz,Biala Podlaska
Pochwały: 2

Re: Zestawy PSP R..

Postautor: domcio98 » 03 paź 2014, 17:46

jeszcze jest PSP-R0 z tego co słyszałem i jest to bardziej ogołocona wersja torby medycznej, czasem występuje w SLOp oraz SLRR.
"JRG 3 Kielce to moje życie"
domcio98
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 813
Rejestracja: 31 maja 2011, 19:30
Lokalizacja: Kielce
Pochwały: 28

Re: Zestawy PSP R..

Postautor: Kamzik » 03 paź 2014, 18:03

Zestaw PSP R-2 jest rozbudowany o respirator, a PSP R-3 o AED, PSP R-4 nie istnieje. Natomiast z tego co wiem R-0 to jest wymysł firm produkujących sprzęt medyczny i jego wyposażenie w przeciwieństwie do ww zestawów nie jest nigdzie unormowane.
Awatar użytkownika
Kamzik
Starszy brygadier
Starszy brygadier
 
Posty: 953
Rejestracja: 21 kwie 2009, 18:58
Lokalizacja: Zakopane
Pochwały: 115

Re: Zestawy PSP R..

Postautor: stasiek2012 » 03 paź 2014, 21:38

Torbę PSP-R0 bym określił jako "lekko rozbudowaną apteczkę", w PSP-R1 masz zestaw do prowadzenia tlenoterapii(worek ambu, samorozprężalny), w R2 masz dodatkowo respirator, w R3 masz do tego wszystkiego jeszcze AED. Co do PSP-R4 nie słyszałem o takiej jeszcze, ale widziałem fotkę Waldka na fb z takim podpisem... :) Jeżeli coś pogmatwałem, to wybaczcie, bo w KPP dopiero zaczynam powooli się wdrażać. :)
Co do torb medycznych w straży, to jeszcze można spotkać torby typu OSP-R0, ale to zapewne tylko taka nazwa została im nadana przez firmy produkujące, tak jak to określił Kamzik względem PSP-R0. ;)
Kontakt ze mną na maila: grzesiek_bd@interia.pl lub fb.
Awatar użytkownika
stasiek2012
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1142
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:10
Lokalizacja: Brzeg Dolny / k. Wrocławia.
Pochwały: 32

Re: Zestawy PSP R..

Postautor: Kamzik » 03 paź 2014, 22:48

PSP R-0, OSP R-0, OSP R-1 to wymysły firm, na wyposażeniu posiadające bardzo podstawowy sprzęt. Jako takim oficjalnym zestawem w straży jest zestaw PSP R-1, którego wyposażenie jest szczegółowo ujęte w dokumencie "Zasady Organizacji Ratownictwa Medycznego w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym", wydanym w lutym 2013 roku przez KG PSP i KCKRiOL. Istnieją modyfikacje tego zestawu, czyli wymienione już respirator i defibrylator. Należy jeszcze pamiętać, że zestaw R-1 to nie to samo co torba R-1, gdyż zestaw to torba, deska i szyny.

stasiek2012 pisze:Co do PSP-R4 nie słyszałem o takiej jeszcze, ale widziałem fotkę Waldka na fb z takim podpisem... :)


Byłbyś w stanie znaleźć to zdjęcie i podesłać link?
Awatar użytkownika
Kamzik
Starszy brygadier
Starszy brygadier
 
Posty: 953
Rejestracja: 21 kwie 2009, 18:58
Lokalizacja: Zakopane
Pochwały: 115

Re: Zestawy PSP R..

Postautor: stasiek2012 » 04 paź 2014, 08:02

Jasne...
To to foto: Facebook - Fotografia Ratownicza Waldemar Szańkowsk
Ale z tego co widzę, zmienił już podpis zdjęcia z PSP-R4 na PSP-R1. :)
Kontakt ze mną na maila: grzesiek_bd@interia.pl lub fb.
Awatar użytkownika
stasiek2012
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1142
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:10
Lokalizacja: Brzeg Dolny / k. Wrocławia.
Pochwały: 32

Re: Zestawy PSP R..

Postautor: lordvolver » 04 paź 2014, 08:41

Dlatego pytałem bo nie byłem pewny z r4 :)
Awatar użytkownika
lordvolver
Młodszy aspirant
Młodszy aspirant
 
Posty: 189
Rejestracja: 03 sie 2011, 18:43
Lokalizacja: Rossosz,Biala Podlaska
Pochwały: 2

Re: Zestawy PSP R..

Postautor: Norbiik » 15 paź 2014, 13:00

Słuchajcie...


Cała historia o jakichkolwiek "PSP - R cośtam" jest następująca...
Straż Pożarna rozporządzeniem Komendanta Głównego określiła co ma być na wyposażeniu zestawu medycznego w wozie. Jeden układ dla wszystkich jednostek.
Z moich prywatnych źródeł, wiem że przebiegało to tak, że siadł przedstawiciel jednej z firm medycznych do stołu. Ustalili z Komendantem skład i wygląd torby oraz zestawu i tak już zostało.

Ścisłe opisanie tego zestawu ma zaletę jednorodności wyposażenia...ale,
ma też potężny minus:
- Został zablokowany wszelki postęp technologiczny dotyczący np. konstrukcji samej torby. W tej chwili są one szyte z taniej, chińskiej "Cordury" kosztującej po 6zł za metr bieżący w rolce.
Taki materiał bardzo szybko ulega zeszmaceniu, a co więcej jeżeli nasiąknie krwią, tego w życiu się nie wysterylizuje.

Prawidłowa torba powinna być w pełni z "gumowego" materiału, bądź powinna to być porządna, plastikowa walizka. Wtedy możemy mówić o sterylizacji i utrzymaniu tego w czystości.
Problem jest taki, że gumowe materiały kosztują 40 - 120 zł za metr bieżący materiału w rolce.
Cena wyższa, natomiast taka torba jest nie do zdarcia i kolejne 10 lat by przejeździła w tych samochodach.
A tak, np. w pogotowiu wymienia się torby średnio co 6 miesięcy :)


Torba PSP-R0 jest na wyposażeniu policji.


Pogotowie nie podlega żadnym historiom o nazwie "PSP-Rcośtam".
Wyposażenie karetek pogotowia jest określone w wymogach kontraktu jednostki pogotowia z NFZ.
Wymogi co do kontraktu z NFZ są publiczne i spis tego wyposażenia można znaleźć na stronach NFZtów :)
Norbiik
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 5
Rejestracja: 15 paź 2014, 12:43
Pochwały: 1


Wróć do Straż, policja i pogotowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron