Świadek pyta ratowników czy pomóc ?

Dział poświęcony służbom ratowniczym czyli policji, pogotowiu i straży pożarnej.

Świadek pyta ratowników czy pomóc ?

Postautor: 0202prezesmaciek » 01 mar 2015, 15:31

Hejka - Czy jest sens pytać ratowników/strażaków w czasie ich akcji - pytać czy potrzebują pomocy ?
jako osoba - znająca 1pomoc ?
czy raczej zostane "wyproszony" z miejsca akcji ?
Maciex

Zakończyłem prace nad B-B mod.
Obecnie: obijam się.
0202prezesmaciek
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 676
Rejestracja: 05 cze 2010, 14:26
Lokalizacja: częstoooooochowa
Pochwały: 18

Re: Świadek pyta ratowników czy pomóc ?

Postautor: Elfir » 01 mar 2015, 15:56

Co to znaczy "znać pierwszą pomoc"? Należy zaznaczyć że pierwsza pomoc a kwalifikowana pierwsza pomoc to dwie zupełnie inne rzeczy. Jeżeli widzisz że przy jednej osobie poszkodowanej "działa" kilku ratowników to nie ma to większego sensu. Podczas interwencji z większą liczbą osób poszkodowanych, można zaoferować swoją pomoc (mowa o ratownikach z KPP). Nie mniej jednak należy pamiętać że mimo swojej dobrej woli działamy na granicy prawa i ktoś ponosi za nas odpowiedzialność.
Elfir
Młodszy ogniomistrz
Młodszy ogniomistrz
 
Posty: 58
Rejestracja: 14 maja 2012, 21:31
Pochwały: 3

Re: Świadek pyta ratowników czy pomóc ?

Postautor: 0202prezesmaciek » 01 mar 2015, 21:48

Wiem, że różnica jest > w temacie jestem w miarę na bieżąco, niestety KPP jeszcze nie mam, choć jak tylko wiek i "skierowanie" mi pozwoli - to będę robił ...
Wiadomo - gdy jest 2/więcej na 1 poszkodowanego - nie ma sensu, ale w przypadku większej ilości rannych ... np - zajęcie się osobą zieloną/żółtą [triage] - oczywiście za zgodą os. dowodzącej ...
Tylko pytam Was, [ratowników/strażaków] lub osób związanych - czy mieliście taką sytuację/lub jak byście się zachowali w takiej sytuacji ?
Maciex

Zakończyłem prace nad B-B mod.
Obecnie: obijam się.
0202prezesmaciek
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 676
Rejestracja: 05 cze 2010, 14:26
Lokalizacja: częstoooooochowa
Pochwały: 18

Re: Świadek pyta ratowników czy pomóc ?

Postautor: Elfir » 03 mar 2015, 21:37

Jeżeli mamy do czynienia z katastrofą komunikacyjną, gdzie siły są mniejsze niż liczba osób poszkodowanych można zgłosić się do KDR. Co do ostatniego pytania to jako strażak OSP, nurek i posiadacz KPP, mogę Ci powiedzieć że podczas potrącenia mogłem jedynie pomóc ZRM w krwotokach i trzymaniu kroplówki, złamaniami i urazem głowy zajmowali się ratownicy. Chodzi mi o to że jako strażacy OSP (nawet jeżeli mamy KPP i inne kursy) jesteśmy najniżej w hierarchii podczas tego typu zdarzeń, należy się dostosować do poleceń dowódcy akcji lub lekarza.
Elfir
Młodszy ogniomistrz
Młodszy ogniomistrz
 
Posty: 58
Rejestracja: 14 maja 2012, 21:31
Pochwały: 3

Re: Świadek pyta ratowników czy pomóc ?

Postautor: kasian85 » 13 kwie 2015, 11:30

No jeśli pomoc jest potrzebna, to chętnie pewnie przyjmą...zapytać nigdy nie zaszkodzi, bo być może akurat się przydasz, a jak nie to Ci powiedzą, żebyś spadal ;p
kasian85
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2015, 11:21


Wróć do Straż, policja i pogotowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron