Częstotliwość straży pożarnej

Dział poświęcony służbom ratowniczym czyli policji, pogotowiu i straży pożarnej.

Częstotliwość straży pożarnej

Postautor: Dawirzo » 14 sie 2015, 02:04

Witam serdecznie. Temat odnosi się do częstotliwości straży pożarnej. Mianowicie chodzi o to, czy strażacy nadają tylko na jednej częstotliwości w danym rejonie, czy są różne zabezpieczenia m. in. takie, że dyspozytor wysyła swój meldunek na danej częstotliwości, a wóz odbiera/nadaje na innej? Czy takie zabezpieczenia istnieją, czy po prostu jest tak, że dyspozytor nadaje na danej częstotliwości i wóz odbiera/nadaje na takiej samej? Pytam z czystej teorii bo strasznie mnie to ciekawi, bo wiem iż są ludzie którzy skanują (czy jakoś tak) różne służby i że akurat interesuje się strażą to zainteresował mnie ten temat. <:)

Z góry dziękuję bardzo za info! Pozdrawiam :) !
Dawirzo
Strażak
Strażak
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 sie 2015, 01:13

Re: Częstotliwość straży pożarnej

Postautor: Chorzów112 » 16 sie 2015, 01:58

[cenzura] jak już, nie, w Śląskim np. nadawają na tej samej częstotliwości :)
Chorzów112
Awatar użytkownika
Chorzów112
Ogniomistrz
Ogniomistrz
 
Posty: 84
Rejestracja: 31 lip 2014, 15:56
Pochwały: 2

Re: Częstotliwość straży pożarnej

Postautor: konzo » 05 wrz 2015, 19:10

Ogolnie w PSP i OSP czestotliwosci sa nie kodowane. Może sa małe przypadki gdzie juz wchodzi Tetra (nie do odebrania) i Motorola Mototrbo (do odebrania ale cieżko). Kanały zawsze nadaja i odbieraja na tej samej czestotliwosci. Wyjatkiem jest SELEKTYWNE. Gdzie odbierana i nadawana sa inne. Teraz wiekszosc jednostek PSP ma System wspomagania decyzji i czasem niektore informacje podawane sa tam. Cały wykaz czestotliwosci jest w internecie. Na akcjach strazacy rozmawiaja na KRG1 zeby nie zasmiecac powiatowego
GG: 12587018 :D.

"Iść tam skąd wszyscy uciekają"
Awatar użytkownika
konzo
Młodszy aspirant
Młodszy aspirant
 
Posty: 206
Rejestracja: 03 cze 2011, 21:25
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 8


Wróć do Straż, policja i pogotowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron