PL Mod 1.0 Demo - pytania, sugestie, opinie

Podforum dotyczące PL-Moda.

Moderatorzy: Morpheus, gagar, Robert18gol

Re: PL Mod 1.0 Demo - pytania, sugestie, opinie

Postautor: gagar » 09 maja 2013, 20:30

kwasik96 pisze:Jak już taki temat trochę ruszył to ja też się wypowiem. Mimo, że pewnie mnie większość nawet nie kojarzy to często wpadam tutaj na forum i jestem 'na bieżąco'. W tej kwestii popieram tomala.
Jesteście strasznie wrogo nastawieni na krytykę. Nie wiem skąd to się bierze ale wystarczy, że nawet ktoś wyrazi w bardzo delikatny sposób swoje zdanie to jest tak jak napisał tomala zrównany z błotem i powtarzają się znane cytaty właśnie typu "zrób sobie sam", albo żeby się wypłakał gdzie indziej... Nie wiem czego wy oczekujecie. Robicie tego moda już tyle lat, w tym samym czasie wyszło wiele świetnych zagranicznych modów. Jakoś wydaje mi się, że ludzie zagranicą też pracują, studiują, mają własne domy, rodziny etc. a jakoś im się udaje to pogodzić z komputerem i wydawać modyfikacje na naprawdę wysokim poziomie. Tak samo argumenty typu 'nikt z osób będący w PL-modzie kasy za to nie dostaje'. Nie sądzę, żeby gdziekolwiek indziej ktoś dostawał za to kasę. Jak tak mało jest osób do robienia to czemu nie powiększycie teamu?

Mimo iż moja wypowiedź również może być uznana za obrażającą i krytykującą to nie taki ma cel. Napisałem po prostu co sądzę na ten temat. Ja również czekam na tą ostateczną wersję moda i będę to robił nadal, ale wasze ciągłe użalanie się nad sobą jacy to jesteście poszkodowani przez los za to, że to Wy musicie robić tego PL-moda i nie możecie tego pogodzić z życiem prywatnym jest co najmniej śmieszne...
Bez spiny, pozdrawiam.


Co do krytyki to mi ona nie przeszkadza..
Co do powiększenia teamu to nie da rady bo..
wymagamy wysokiego poziomu modelowania.
Ostatnim razem po powiększeniu temu wyciekły modele i były rozpowszechniane bez zgody i wiedzy autorów to zapomnieć o nowych w teamie.
Co do pogodzenia moda z życiem prywatnym to wybacz ale po 10h stania na drabinie nie mam zamiaru spędzać odpoczynku nad modelem...
Jężeli chodzi o inne zagraniczne mody które są wydawane to puki co wszystkie maja modele na niskim poziomie :) o reszcie się nie wypowiem bo nie mamy super skrypterów.
I ostatnia kwestia znowu piszecie ,,Robicie tego moda już tyle lat" mod jest budowany od zeszłych wakacji i od tamtego czasu jest nowy team więc proszę nie dodawać nam lat pracy i łączyć ze starym teamem którego nie ma od czasu wydania bety 99.1. a w czasie tego niecałego roku wydaliśmy wersję beta.
pozdrawiam,
Polak jak se chce to se kurde potrafi.
gagar
Młodszy kapitan
Młodszy kapitan
 
Posty: 2345
Rejestracja: 03 wrz 2009, 21:48
Lokalizacja: Nowogard
Pochwały: 95

Re: PL Mod 1.0 Demo - pytania, sugestie, opinie

Postautor: Rudy529 » 09 maja 2013, 20:35

W dodatku team wydał demo w tym roku więc nie narzekajcie że nic nie wydali. Robicie swoje przeróbki to je róbcie, nikt się was nie czepia że swoje modyfikacje nie wydajecie szybko a przecież macie prawie tyle samo roboty co PL Mod Team ale więcej czasu bo nie pracujecie, większość z was ma gdzieś naukę więc pewnie więcej czasu spędzacie przy kompie albo ze znajomymi. Wydajcie szybciej swoje "wspaniałe" modyfikacje to ludzie będą w nie grać i się ekscytować doskonałością a jednocześnie będzie chwila spokoju dla PL teamu który i tak wykorzystuje każdą wolną chwilę by wam zrobić przyjemność.

Dostajecie modele o wysokiej jakości nad którymi muszą wylewać siódme poty w dodatku w ostatnim czasie zostało wydanych bardzo wiele modeli osobno, czemu wciąż narzekacie?! Źle wam? to nie grajcie, albo grajcie w te świetne zagraniczne mody.
Awatar użytkownika
Rudy529
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 2028
Rejestracja: 02 lip 2009, 17:36
Lokalizacja: Marki
Pochwały: 94

Re: PL Mod 1.0 Demo - pytania, sugestie, opinie

Postautor: osp » 09 maja 2013, 21:05

a ja wysłowie się krótko czekałem 4 lata na 1.0 to poczekam i kolejne kilka lat ponieważ cenię sobię ludzi z pl moda i im pomagającym a w dodatku sam sobie przerabiam pl mod na jedno cieszcie się i podziękujcie grzecznie za to co już zrobili bo tak naprawdę robić moda i w dodatku pl moda to jest wyczyn samo modelowanie jak gagar powiedział trwa 3-4 miesiące ale modele jakie wychodzą pobijają światowe i to naprawdę więc ja im dziękuje za to że wydali te 85 99 i 1.0 demo bo gdyby chcieli to mieli by to wszystko w nosie więc jeszcze raz dziękuje za te wszystkie modele i wydane wersję pl moda więc wielki szacunek dla was :)
Awatar użytkownika
osp
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 775
Rejestracja: 13 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Łuków
Pochwały: 8

Re: PL Mod 1.0 Demo - pytania, sugestie, opinie

Postautor: woprowiec » 09 maja 2013, 21:14

Słuchajcie panowie, nie ma sensu rozżalanie się tutaj bo tylko nabijacie posty. robert albo ktoś z moderatorów zamknijcie temat, oczyście go i ponownie otwórzcie bo to może doprowadzić do kłótni ;)


a tak na marginesie czekaliście 4 lata to co wam szkodzi poczekać drugie 4? ;0
Kontakt: GG:38182658
Czy sie stoi czy sie leży, zawsze tlenu sie należy
Awatar użytkownika
woprowiec
Aspirant
Aspirant
 
Posty: 316
Rejestracja: 29 cze 2012, 21:11
Lokalizacja: iława
Pochwały: 9

Re: PL Mod 1.0 Demo - pytania, sugestie, opinie

Postautor: kwasik96 » 09 maja 2013, 21:37

Rudy529 pisze:W dodatku team wydał demo w tym roku więc nie narzekajcie że nic nie wydali. Robicie swoje przeróbki to je róbcie, nikt się was nie czepia że swoje modyfikacje nie wydajecie szybko a przecież macie prawie tyle samo roboty co PL Mod Team ale więcej czasu bo nie pracujecie, większość z was ma gdzieś naukę więc pewnie więcej czasu spędzacie przy kompie albo ze znajomymi. Wydajcie szybciej swoje "wspaniałe" modyfikacje to ludzie będą w nie grać i się ekscytować doskonałością a jednocześnie będzie chwila spokoju dla PL teamu który i tak wykorzystuje każdą wolną chwilę by wam zrobić przyjemność.

Dostajecie modele o wysokiej jakości nad którymi muszą wylewać siódme poty w dodatku w ostatnim czasie zostało wydanych bardzo wiele modeli osobno, czemu wciąż narzekacie?! Źle wam? to nie grajcie, albo grajcie w te świetne zagraniczne mody.



Ehhh, kwestią czasu był komentarz podobnego tonu. Ja żadnych przeróbek ani modelów nie robię i nie mam zamiaru. Jednak jak już ktoś się za coś zabiera to oczekiwałbym od niego rzetelności. Sam jak już coś robię też staram się tego trzymać, ale nie o tym jest ten temat.
Ja to co tu mówię, mówię z perspektywy zwykłego śmiertelnika. Będzie to dziwne porównanie i nie odda całego sensu wypowiedzi, ale może w końcu zrozumiecie o co mi (i tomalowi zapewne też) chodzi. Jak rząd obiecuje, że odda autostradę w terminie X, ale podczas prac budowlanych zmienią się 5 razy wykonawcy, każdy będzie po poprzednim coś poprawiał i prace będą się wydłużać bez końca, to zwykłego człowieka to nie będzie obchodzić. Podobnie jest tu. Wiem, że nikt nic nie obiecywał, nie jesteście niczyimi niewolnikami, ale zabierając się za to bierzecie na siebie pewną odpowiedzialność.
Jężeli chodzi o inne zagraniczne mody które są wydawane to puki co wszystkie maja modele na niskim poziomie

No okej, ale co w związku z tym? Faktycznie Wasze modele stoją na wysokim poziomie, ale czy ta gra wymaga tego aż tak bardzo? Fajnie, zrobicie mod z naprawdę wysokiej jakości modelami. Tylko, że już teraz Em4 "wyszło" już praktycznie z mody, a co dopiero, za jakiś tam czas...
Niemniej jednak czekam na tego moda i wierzę, że w końcu uda Wam się go wydać. :wink:
PS
Czemu na tym forum jak gdzieś zaczyna się jakaś dyskusja na jakiś temat to od razu chcecie zamykać temat? Nie rozumiem tego kompletnie, jeśli chodzi Wam o nabijanie postów, to jeśli ktoś się jara jakąś rangą na forum, która jest zależna od liczby postów to ja mu głęboko, z całego serca współczuję.
kwasik96
Młodszy ogniomistrz
Młodszy ogniomistrz
 
Posty: 45
Rejestracja: 15 lut 2011, 22:00
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2

Re: PL Mod 1.0 Demo - pytania, sugestie, opinie

Postautor: Kamzik » 09 maja 2013, 21:53

osp i woprowiec: po co te wasze posty?
Awatar użytkownika
Kamzik
Starszy brygadier
Starszy brygadier
 
Posty: 953
Rejestracja: 21 kwie 2009, 18:58
Lokalizacja: Zakopane
Pochwały: 115

Re: PL Mod 1.0 Demo - pytania, sugestie, opinie

Postautor: WojteQ » 09 maja 2013, 22:04

Jest trochę racji w wypowiedziach kwasika i tomali (nie wiem czy dobrze odmieniam). Na PL MODa czekacie naprawdę długo. Ale robimy co możemy żeby wyszedł. Też już byśmy chcieli mieć to z głowy, niestety robimy go od 0. Więc ciężko powiedzieć że to MY go długo robimy bo niestety PL MOD Team miał takie rotacje że ze starej ekipy nie został nikt. Kombinujemy jak to rozwiązać żeby to zakończyć. Pozdr.
" Śubmeś > iśtjudi "
Awatar użytkownika
WojteQ
Starszy brygadier
Starszy brygadier
 
Posty: 1825
Rejestracja: 19 lis 2008, 19:47
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 53

Re: PL Mod 1.0 Demo - pytania, sugestie, opinie

Postautor: 0202prezesmaciek » 09 maja 2013, 22:42

hmm
również się wypowiem ale szczeże ? nie wiem co o tym myśleć ...
tak, na pl mod ( nie ważne jaki team czy kto i zkim) czekam (-y) długo ... Zbytnio postęp nie jest widoczny [twórcy można powiedzieć lekko się obijają], czasem coś się ukaże .... Jakość moda jest wysoka ... nawet bardzo. Em4 jest starym "środowiskiem" pracy, ale nadal czekam na nowe wieści.

Jednak
Sam trochę bawiłem się edytorem ( wiem że nie ma on nic wspólnego z zmodem czy innym programem modelarskim) i wiem że w przypadku em4 jest to praca ciężka/pracochłonna. Jak najbardziej rozumiem twórców modyfikacji że mają swoje sprawy, a pl mod udostępniają i tworzą publicznie z własnej chęci. Jest mi po prostu miło, widząc że ktoś się stara również dla mnie. Z całego serca życzę im powodzenia w tej "pracy"/hobby.

ALE po 1
nie rozumiem osób postronnych wypowiadających się w imieniu twórców.
Nie jesteś w TEAM, nie mów za niego
po 2
Po to jest forum aby każdy mógł się pochwalić, zapytać, wyrazić opinię KAŻDY
LUDZIE TROCHĘ KULTURY
ktoś napisał post krytykujący coś ... DOBRA niech ten post będzie, on też coś wnosi
Nie podoba się ? Prosze bardzo wyraź swoją opinię ... grzecznie i z kulturą

PO TO JEST FORUM ABY WYRAŻAĆ SWOJĄ OPINIĘ kropka koniec

wiecie jak to wygląda ?

X-to mi się nie podoba... wg mnie mogło by być tak ...
Y CO ty ? głupi jesteś ... To jest cudne
X Chyba zwariowałeś. Dziadostwo w XYX modzie to było lepiej.... Brzydote tworzycie i 1000 lat karzecie czekać ...
Y Jak sie nie podoba to zrób sam ... oni mają swoje życie/ zrobią jak zapłacisz ...
.. tak nakręca się karuzela... po tem kolejne osoby dochodzą itp.
Prime Bbcode Spoiler Show Prime Bbcode Spoiler:
wymyślona historyjka nie chce nikogo urazić

a najlepsze jest to że osoba do której był 1 post kierowany jest zmuszona do wytłumienia kłutni, a nie do odpowiedzi i poprawienia błedu ...

Naprawdę nie wierzę że nie wiecie że krytyka to NIC ZŁEGO

jeszcze trochę to się pozabijacie ... ludzie dajcie spokój,
Jeżeli nie szanujesz kogoś innego to chociaż uszanuj Team lub Mod przez niego stworzony
a Team również powinien pomyśli co zrobić aby załagodzić sytuację lub wypowiedzieć się o niej

Tyczy się to całej społeczności forum nie tylko PL modu

Dziękuje za uwagę Maciek...
PS
Prime Bbcode Spoiler Show Prime Bbcode Spoiler:
piszę to bo widząc kolejną kłótnie zaczynam tracić chęć na efekty straconych nerwów
nie chce nikogo urazić tylko pragnę coś zmienić
Maciex

Zakończyłem prace nad B-B mod.
Obecnie: obijam się.
0202prezesmaciek
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 676
Rejestracja: 05 cze 2010, 14:26
Lokalizacja: częstoooooochowa
Pochwały: 18

Re: PL Mod 1.0 Demo - pytania, sugestie, opinie

Postautor: norpo1 » 09 maja 2013, 23:36

kwasik96 pisze:No okej, ale co w związku z tym? Faktycznie Wasze modele stoją na wysokim poziomie, ale czy ta gra wymaga tego aż tak bardzo? Fajnie, zrobicie mod z naprawdę wysokiej jakości modelami. Tylko, że już teraz Em4 "wyszło" już praktycznie z mody, a co dopiero, za jakiś tam czas...
Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać (możecie mi nawet warna wstawić). W skrócie - chyba lepiej grać, ciesząc się widokiem dopracowanych modeli, gdzie każdy detal został odwzorowany niż na kartonach. EM4 jest dosyć starą grą, bo nawet rozdzielczość jest kiepska przy nowych kompach, ale fajnie się gra, gdy nie jest to mod na zasadzie zmienionej tekstury oryginalnych modeli albo skopiowanych z innych modów.
norpo1
Aspirant
Aspirant
 
Posty: 357
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:41
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 8

Re: PL Mod 1.0 Demo - pytania, sugestie, opinie

Postautor: osp » 10 maja 2013, 06:34

Kamzik pisze:osp i woprowiec: po co te wasze posty?


Bo to była sugestia :|
Awatar użytkownika
osp
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 775
Rejestracja: 13 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Łuków
Pochwały: 8

Re: PL Mod 1.0 Demo - pytania, sugestie, opinie

Postautor: waldekpolkowice » 10 maja 2013, 07:08

osp pisze:
Kamzik pisze:osp i woprowiec: po co te wasze posty?


Bo to była sugestia :|


PRZESTAŃ spamować. To juz się robi żałosne i irytujące

Proszę o usunięcie tego i powyższych postów
Najlepszą niespodzianką jest brak niespodzianek
MAM NOWE GG. MOJE GG - 47676401
Facebook Waldemar Szańkowski
Awatar użytkownika
waldekpolkowice
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1958
Rejestracja: 01 lip 2011, 19:18
Lokalizacja: Polkowice
Pochwały: 65

Re: PL Mod 1.0 Demo - pytania, sugestie, opinie

Postautor: Kamzik » 10 maja 2013, 09:36

osp pisze:
Kamzik pisze:osp i woprowiec: po co te wasze posty?


Bo to była sugestia :|


Chłopie, jaka sugestia? Zwykłe wazeliniarstwo.
Awatar użytkownika
Kamzik
Starszy brygadier
Starszy brygadier
 
Posty: 953
Rejestracja: 21 kwie 2009, 18:58
Lokalizacja: Zakopane
Pochwały: 115

Re: PL Mod 1.0 Demo - pytania, sugestie, opinie

Postautor: kwasik96 » 10 maja 2013, 14:05

norpo1 pisze:
kwasik96 pisze:No okej, ale co w związku z tym? Faktycznie Wasze modele stoją na wysokim poziomie, ale czy ta gra wymaga tego aż tak bardzo? Fajnie, zrobicie mod z naprawdę wysokiej jakości modelami. Tylko, że już teraz Em4 "wyszło" już praktycznie z mody, a co dopiero, za jakiś tam czas...
Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać (możecie mi nawet warna wstawić). W skrócie - chyba lepiej grać, ciesząc się widokiem dopracowanych modeli, gdzie każdy detal został odwzorowany niż na kartonach. EM4 jest dosyć starą grą, bo nawet rozdzielczość jest kiepska przy nowych kompach, ale fajnie się gra, gdy nie jest to mod na zasadzie zmienionej tekstury oryginalnych modeli albo skopiowanych z innych modów.


To jest raczej kwestia gustu i własnego zdania. A moje jest takie, że wolałbym ciekawe skrypty, dobrą mapę i misje, niż odwzorowane do najmniejszego detalu modele. Oczywiście ceni się to, ale w tej grze nie chodzi o to żeby wysłać 'model' do pożaru i się na niego patrzeć i piać z zachwytu jaki to on piękny i nie powtarzalny, tylko żeby było grywalnie. O wiele bardziej zamiast od tych szczególików wolałbym ujrzeć jakieś animacje co do rolet w każdym wozie, funkcje dodatkowego oświetlenia, fal świetnych etc.
kwasik96
Młodszy ogniomistrz
Młodszy ogniomistrz
 
Posty: 45
Rejestracja: 15 lut 2011, 22:00
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2

Re: PL Mod 1.0 Demo - pytania, sugestie, opinie

Postautor: Rudy529 » 10 maja 2013, 16:13

To możesz zacząć robić własnego moda w którym użyjesz fajnych skryptów zrobisz nową mapę i misje a modele dasz jako kwadraty na kołach i w tedy pytanie, kto ci w to zagra? ludzie wyrzucą to co im zbędne i zrobią moda po swojemu bo nigdy im nic nie pasuje. To że team odwzorowuje pewne modele to i tak sprawia graczom problemy bo oni by chcieli żeby zrobić modele takie jaki oni chcą bo te co są w modzie są dla nich za brzydkie.
Misje i mapy się robi znacznie dłużej od modeli bo nad tym jak nad modelami trzeba się postarać by czegoś nie schrzanić. Robiłeś kiedyś teksturę podłoża a później obiekty i cała masa innych ważnych "dupereli" ??

Ja osobiście mam wywalone na to czy pl mod będzie czy nie bo wiem ile to pracy trzeba włożyć żeby wyszło coś czego nie powstydziłbym się żaden grafik.
Robiłem jedną mapę do pl moda ponad 7 miesięcy, tą mapę co macie w demie to tylko fragment a reszta jest w innym temacie, siedziałem w ciągu jednego tygodnia po 6-7 godzin dziennie, pierwszy miesiąc robiłem teksturę którą poprawiałem bo w paru miejscach było nie równo, miałem szkołę, dziewczynę i mnóstwo spotkań a i tak czasami się w nocy siedziało żebyście mogli popykać na czymś nowym. Nie próbuje u was wzbudzić politowania dla mnie (byłego członka teamu) i dla reszty teamu tylko odrobiny wyrozumiałości że równie dobrze mogli by rzucić to w cholerę i nie przejmować się PL Modem ani tym co się dzieje wokół niego. Oni i tak mają wiele cierpliwości że potrafią czytać wasze komentarze i nie rezygnować bo prędzej czy później wydadzą moda a wam kopary opadną, wszystko robią po to by sprawić przyjemność graczom a niedowiarkom pokazać że tyle pracy ma swój efekt.

Chcecie dalej pogłębiał ten temat czy w końcu skończymy ten spam?? Bo mi argumentów nie zabraknie ;)
Awatar użytkownika
Rudy529
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 2028
Rejestracja: 02 lip 2009, 17:36
Lokalizacja: Marki
Pochwały: 94

Re: PL Mod 1.0 Demo - pytania, sugestie, opinie

Postautor: gagar » 10 maja 2013, 18:23

Ja setny raz dodam, że do skryptów trzeba mieć skryptera.. my go nie mamy. Co do modeli to fakt faktem najlepiej jak byśmy dopasowali modele dla każdego indywidualnie i wszyscy byli by zadowoleni...
Myślę, że moje dwie wypowiedzi powyżej są wystarczające i proszę o zakończenie dyskusji.
Polak jak se chce to se kurde potrafi.
gagar
Młodszy kapitan
Młodszy kapitan
 
Posty: 2345
Rejestracja: 03 wrz 2009, 21:48
Lokalizacja: Nowogard
Pochwały: 95

PoprzedniaNastępna

Wróć do PL-Mod

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron