[GRATULACJE] oraz nieco dalszego spojrzenia.

Podforum dotyczące PL-Moda.

Moderatorzy: Morpheus, gagar, Robert18gol

[GRATULACJE] oraz nieco dalszego spojrzenia.

Postautor: Norbiik » 16 paź 2014, 11:43

Hej

Przedstawię siebie na początek. Nazywam się Norbert, pracuję przy szkoleniach medycznych dla ratowników i straży pożarnej.
Jednocześnie zajmuję się obsługą jedynego w Europie symulatora ambulansu, gdzie siedzi się naprawdę w kabinie samochodu i go prowadzi.
Tyle na wstępie.

Modele samochodów są wykonane niesamowicie. Szczęka mi opadła :)
Przede wszystkim osobiście podziwiam wykonanie modeli Pogotowia Ratunkowego, gdzie sam mam karetkę VW Crafter, a patrząc na tę z gry to jak klony :D
Perfekcja.

Naszła mnie myśl, że to wszystko + edytor map z Emergency, daje genialne podstawy do rekonstrukcji wypadków. I jeżeli nawet nie do szkolenia prawdziwych medyków z zakresu organizacji miejsca wypadku, to zwyczajnie dawkę potężnej zabawy.
Weźmy np. katastrofę pociągu pod Szczekocinami.https://www.youtube.com/watch?v=SHkBPe39aTA

Możemy idealnie odwzorować scenę wypadku, oraz siły i środki jakimi w danej chwili dysponowały jednostki ratownictwa w regionie.
Na tej bazie możemy.... działać :) Myślę, że poziom rozgrywki takiego wypadku to byłaby dopiero adrenalina. O wiele trudniejsza misja niż te z oryginalnej gry.

Idąc dalej, można odwzorować zawaloną halę w Katowicach, różne wypadki z dróg krajowych, oraz wszystko co można znaleźć na Youtube :> Może włącznie z zawaleniem WTC i takimi perełkami https://www.youtube.com/watch?v=LflnPRYgKPw


Naprawdę czuję się tym zainspirowany i widzę ogromny potencjał. To co w Emergency od strony medycznej bym zmodyfikował to ilość osób potrzebną do zabezpieczenia pacjenta. W oryginale jeden lekarz podbiega i coś tam skrobie.
W życiu mamy dwa typy zespołów:
-Podstawowe (dwóch ratowników medycznych)
-Specjalistyczne (dwóch ratowników + lekarz)

Zasadniczo obydwie karetki obsłużą każdy typ zdarzenia. Różnice są tu takie, że np. lekarz może zaintubować (wsadzić rurkę do tchawicy) pacjenta przytomnego, a ratownik tylko przy zatrzymaniu krążenia.
Tak więc odwzorowując nieco procedur medycznych rozgrywka mogłaby wyglądać następująco:

(Widzimy scenkę wypadku, 10 osób stoi na około, 5 siedzi, 3 leży)
(przyjeżdża karetka podstawowa)
(wydajemy komendę ratownikowi 1 -> rozpocznij segregację rannych)
(ratownik rozpoczyna automatyczne chodzenie od pacjenta do pacjenta przypisując im kolory ZIELONY, ŻÓŁTY lub CZERWONY)
<kolory oceniamy na podstawie http://chemm.nlm.nih.gov/chemmimages/StartAdultTriageAlgorithm.gif>

(więc w kodzie gry każda postać pacjenta powinna mieć przypisane: ilość oddechów, akcja serca, ciśnienie krwi, opcjonalnie miejsca złamań)

(ratownik byłby zaprogramowany na ocenianie tych parametrów i przypisywanie pacjentom koloru)
(po ocenie parametrów widzielibyśmy po kliknięciu na pacjenta, odczytane wartości)

(klikamy na ratownika2, wybieramy polecenie "rozpocznij leczenie" i klikamy na wybranego pacjenta)
(ratownik2 podchodzi i rozpoczyna pomiar podstawowych parametrów: oddechu, tętna, ciśnienia)
(jeżeli np. brak oddechu to przystępuje do resuscytacji)
(algorytmy prawidłowego postępowania mogą być wgrane, tak aby grający nie musiał się nad nimi zastanawiać, chodzi przedewszystkim o odwzorowanie czasu udzielania pomocy pacjentowi)
(jeżeli do ratownika2 przyślemy ratownika1 aby mu pomagał, wszystkie czynności będą przebiegały szybciej i stan pacjenta będzie stabilizować się szybciej)

(aby zabrać pacjenta do karetki, potrzeba przynajmniej dwóch osób) -> (może się to odbywać w taki sposób, gdzie zaznaczmy dwóch ratowników i klikamy "przenieś pacjenta", oni podchodzą i zmieniają się w noszących sanitariuszy)
(po wejściu do karetki ponownie zostają "skonwertowani" na dwóch oddzielnych ratowników)


Głowna idea jest taka: mamy w karetce dwóch ratowników i to oni muszą wszystko obsłużyć. Nie ma tak, że podbiega jeden doktor, coś pogrzebie i w sekundę zabieramy gościa. Myślę, że taka rozgrywka zyskałaby na elitarności i nabrała formatu jakiego nikt na świecie jeszcze nie pokazał.

Niedługo wychodzi Emergency 5... modele polskich wozów są gotowe (jakoś się je skonwertuje)... If U know what I mean :)
można tę grę zmodować od razu po premierze do takiego formatu jakiego nikt na świecie nie widział.
Ja służę swoją wiedzą z zakresu realnego działania służb ratunkowych i procedur.


Swoją drogą nawet nie podejmując się takiej akcji to przydałby mi się kontakt do osób, które tworzyły PL MOD. Nie chcę jeszcze dzwonić, aczkolwiek kto wie, kiedy w życiu przyda się kontakt z osobami umiejącymi tak odwzorowywać wszystko. Patrząc nawet pod kątem innych symulacji i aplikacji, nie tylko Emergency :)
Norbiik
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 5
Rejestracja: 15 paź 2014, 12:43
Pochwały: 1

Re: [GRATULACJE] oraz nieco dalszego spojrzenia.

Postautor: Masterczulki » 16 paź 2014, 14:42

Wszystko spoko, tylko w Emergency trzeba równocześnie zajmować się działaniem strażaków, policjantów i służb technicznych. Wszystkie czynności są uproszczone, aby móc ogarnąc wszystkich naraz. Jakby wszystko było tak szczegółowo odwzorowywane, to gra musiałaby się odbywać w 2,3-krotnym spowolnieniu. Istnieją mody odwzorowujące dokładne działania służb, ale koncentrują się one na jednej wybranej służbie. Więc jedynie w tym kierunku możnaby działać.
Awatar użytkownika
Masterczulki
Starszy ogniomistrz
Starszy ogniomistrz
 
Posty: 111
Rejestracja: 12 wrz 2012, 12:13
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 2

Re: [GRATULACJE] oraz nieco dalszego spojrzenia.

Postautor: domcio98 » 16 paź 2014, 18:33

Fajny pomysł.. ale za wiele na Emergency, gdyż ktoś kto woli straż pożarną czy policję by nie zainteresował się tym chyba, że rozszerzyłoby się o wszystkie służby..., gra mogła by nie wytrzymała na wielu komputerach z natężeniem skryptów i ciężko zrobić taką modyfikacje bo potrzeba by paru skrypterów co potrafili by napisać tak rozbudowane skrypty.
"JRG 3 Kielce to moje życie"
domcio98
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 813
Rejestracja: 31 maja 2011, 19:30
Lokalizacja: Kielce
Pochwały: 28

Re: [GRATULACJE] oraz nieco dalszego spojrzenia.

Postautor: Paulus911 » 16 paź 2014, 19:40

Myślałeś może kiedyś o pomocy w tworzeniu gier ? Bo świetnie się do tego nadajesz. (serio :) )
Takie akcje to by było coś,ale szkoda,że to tylko marzenia.
To se ne vrati...
Awatar użytkownika
Paulus911
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1414
Rejestracja: 22 kwie 2012, 09:52
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 46

Re: [GRATULACJE] oraz nieco dalszego spojrzenia.

Postautor: Robert18gol » 16 paź 2014, 22:23

Może coś podziałamy po premierze em 5 :) gdzie będzie więcej możliwości
Założyciel PRL MOD FOR EMERGENCY 4
Ochotnicza Straż Pożarna Szczecin
"Dla Ratownika i pacjenta... im pacjent jest spokojniejszy tym bardziej Jego stan jest niepokojący..."
Awatar użytkownika
Robert18gol
Młodszy kapitan
Młodszy kapitan
 
Posty: 1991
Rejestracja: 11 wrz 2009, 09:26
Lokalizacja: Goleniów / Szczecin / Nowogard
Pochwały: 53


Wróć do PL-Mod

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość