Jakie nowe możliwości i skrypty chcielibyście zobaczyć w EM5

Rozmowy dotyczące piątej części gry, Emergency 2012.

Postautor: HatorEM » 13 cze 2010, 14:45

bercik pisze:jezeli mowimy o Polsce to (o ile sie nie myle) w PSP nie ma zadnego samolotu gasniczego ani jakiegokolwiek smiglowca ... PSP kozysta z samolotow innych sluzb (strazy granicznej, wojska, ...) ... nawet pokazywany na stronie KG PSP smiglowiec (sn-30xg) nalezy do obecnie strazy granicznej (dawniej do jednostek nadwislanskich)

samoloty i smiglowce gasnicze wynajmowane (wraz z obsluga) przez Dyrekcje Generalna Lasow Panstwowych tylko na okres letni ... stacjonuja wtedy w Lesnych Bazach Lotniczych... jednostki te wchodza w sklad lub wspolpracuja z KSRG (nie jestem pewien obecnego stanu prawnego)


Straż korzysta z pomocy innych służb, bo to jest bardziej ekonomiczne rozwiązanie, jeżeli chodzi o tego typu sprzęt. Po prostu, nikt nie trzyma na stanie czegoś, co zdarza się używać w przysłowiowym "raz na rok, od wielkiego dzwonu". Sprzęt taki trzeba również konserwować, a to są duże koszty. Dromadery, Kruki, czy Antki poza gaszeniem pożarów lasów, to samoloty, które się wykorzystuje przede wszystkim do oprysków różnej maści.
Jak wygląda kwestia przynależności do KSRG to nie wiem.
Awatar użytkownika
HatorEM
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1380
Rejestracja: 11 kwie 2009, 21:47
Lokalizacja: Karton Mod :D
Pochwały: 48

Postautor: pierzchala66 » 13 cze 2010, 15:45

RTx pisze:Bo większość działań ratowniczych jest po prostu nudna dla normalnego gracza a ta gra nie jest kierowana do wąskiego grona strażaków. Wybijcie se wreszcie z głowy to kończenie się wody! to by zabiło grywalność

AAA! Czyli to że podoba mi się kończenie wody w Winterbergu sprawia że jestem nienormalny?!
pierzchala66
Ogniomistrz
Ogniomistrz
 
Posty: 75
Rejestracja: 16 gru 2009, 10:09
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: gagar » 13 cze 2010, 19:17

Moim zdaniem zrobienie kończenia się wody jest konieczne ;D o wiele lepiej grało by się ;D
Polak jak se chce to se kurde potrafi.
gagar
Młodszy kapitan
Młodszy kapitan
 
Posty: 2345
Rejestracja: 03 wrz 2009, 21:48
Lokalizacja: Nowogard
Pochwały: 95

Postautor: pierzchala66 » 14 cze 2010, 12:39

gagar pisze:Moim zdaniem zrobienie kończenia się wody jest konieczne ;D o wiele lepiej grało by się ;D

No dokładnie. :wink: A skoro w Winterbergu w E4 dało się zrobić kończenie się wody, to i tutaj się da na pewno. Byłoby chyba nienormalne żeby fani potrafili a twórcy nie :D
pierzchala66
Ogniomistrz
Ogniomistrz
 
Posty: 75
Rejestracja: 16 gru 2009, 10:09
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: gagar » 14 cze 2010, 12:50

Ale w winterbergu jest jakoś dziwnie bo jak podłącze waz do hydrantu to strażak stoi z tym wężem i hydrantem ;D a powinien normalnie potem biegać i powinni zrobić podłączenie węży pomiędzy wozy tak jak i podnośnik ;D
Polak jak se chce to se kurde potrafi.
gagar
Młodszy kapitan
Młodszy kapitan
 
Posty: 2345
Rejestracja: 03 wrz 2009, 21:48
Lokalizacja: Nowogard
Pochwały: 95

Postautor: HatorEM » 14 cze 2010, 13:52

Gagar, można podpiąć wąż do innego wozu w WEM :D Jeden z nich i tak musi być podpięty pod hydrant, bo wcześniej czy później wyschnie. :-)) A strażak stoi z wężem, bo go cały czas dokręca ;p

Kończenie wody jest w Fire Department3, ale ta gra jest bardziej pokręcona niż wentylator.
Awatar użytkownika
HatorEM
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1380
Rejestracja: 11 kwie 2009, 21:47
Lokalizacja: Karton Mod :D
Pochwały: 48

Postautor: sir-patrrick » 16 cze 2010, 12:49

mam nadzieje że inteligencja jednostek będzie lepsza

Dodane po 3 minutach:

węże strażackie w emergency 2012 powinno się je podpinac do wozów strażackich oraz powinny być dłuższe :)
Ratunek Odwaga Poswięcenie Służba
Awatar użytkownika
sir-patrrick
Młodszy ogniomistrz
Młodszy ogniomistrz
 
Posty: 55
Rejestracja: 20 maja 2010, 07:59
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Marvin » 16 cze 2010, 18:40

sir- patric, no cóż, nie chcę krytykować, ale czy węży strażackich już się nie podpina do wozów strażackich? :oops:
Awatar użytkownika
Marvin
Młodszy ogniomistrz
Młodszy ogniomistrz
 
Posty: 59
Rejestracja: 24 lis 2009, 18:10
Pochwały: 3

...

Postautor: grzes5003 » 13 sie 2010, 14:31

Ja bym chciał aby było tak jak w LA 2.0, ale poza tym aby w swobodnej grze poprawili trzęsienie ziemi (żeby chociaż budynki się waliły), :) , więcej misji w swobodnej np. fałszywy alarm lub awaria wodociągów i czasem coś większego typu zawalenie budynku itp... :D I darmowe jednostki ....
--
grzes5003
Strażak
Strażak
 
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2010, 14:19
Lokalizacja: krakow

Postautor: Basileus » 15 sie 2010, 15:41

Chciałbym zobaczyć
- nową jednostkę policji - formacje do tłumienia zamieszek (z tarczami, pałkami, gazem łzawiącym)
- możliwość udzielenia najprostszej pierwszej pomocy przez strażaków i policjantów (oni też mieli chyba szkolenia z RKO)
- Przezbrojenie policjantów - policjant 'normalny' w mundurze powinien mieć pistolet, zaś formacje wyspecjalizowane typu AT - broń automatyczna (HK MP5)
- kilka wersji malowania pojazdów - niemiecka, polska, amerykańska
- mniej absuralnych misji (np. ta z zamachem stanu, w której strażacy walczą z czołgiem)
- 'aspekt edukacyjny' - chciałbym, zeby w grze zawarte były informacje jak sobie radzić w prawdziwych sytuacjach ekstremalnych - podstawy pierwszej pomocy
Basileus
Strażak
Strażak
 
Posty: 1
Rejestracja: 15 sie 2010, 15:32

Postautor: Max_997 » 20 sie 2010, 09:26

A ja bym chciał zobaczyć:
-Gdy jadą pojazdy alarmowo , to cywilne zjeżdżają na bok.
-Przede wszystkim remize tak jak jest w LA mod do em4.
- Więcej misji kampanijnych oraz w swobodnej grze.
(Poprawienie akcji z bombami , więcej czasu na rozbrojenie i ewentualnie jakies negocjancie ;)
Max_997
 

Postautor: Dzidzius » 20 sie 2010, 20:51

HatorEM pisze:Dawideas,
Nie mów nic o modach, bo nie wiadomo, czy w ogóle będzie coś takiego jak edytor w tej wersji. Stock wypowiadał się dość wymijająco w tej sprawie.


Wg. tego co czytałem na forum na emergency-planet.com, jest już potwierdzone, że w grze będzie od razu edytor, nie jako dodatek później czy coś w tym guście.
Awatar użytkownika
Dzidzius
Ogniomistrz
Ogniomistrz
 
Posty: 84
Rejestracja: 18 cze 2007, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 10

Postautor: PTH » 21 sie 2010, 06:28

Dzidzius pisze:
HatorEM pisze:Dawideas,
Nie mów nic o modach, bo nie wiadomo, czy w ogóle będzie coś takiego jak edytor w tej wersji. Stock wypowiadał się dość wymijająco w tej sprawie.


Wg. tego co czytałem na forum na emergency-planet.com, jest już potwierdzone, że w grze będzie od razu edytor, nie jako dodatek później czy coś w tym guście.



Tutaj potwierdzenie :
"Create your own Mods and Missions using the Scenario Editor"
Skoro opis gry mówi o edytorze to musi on być ;)
btw. fajny licznik .. można by go na głównej stronie wstawić ;)
http://www.videogamecountdown.com/Windo ... gency-2012

"Każda chwila to szansa aby wszystko zmienić"
Awatar użytkownika
PTH
Ogniomistrz
Ogniomistrz
 
Posty: 73
Rejestracja: 21 gru 2008, 12:51
Pochwały: 3

Postautor: Snook » 21 sie 2010, 14:57

PTH - spoko licznik, ale pewnie stronę by zamulił.
Ja bym chciał, aby zwykli policjanci też mogli wyjąć broń
a nie tylko strzelcy. Wiem, że to można zmienić łatwo w edytorze, ale...

EDIT
Przeglądam sobie komentarze na stronie głównej i widzę, że ktoś ma nick Snooker. Przepraszam, że mam podobny, ale na prawdę nie wiedziałem, że jest już użytkownik o takim nicku :( Proszę, aby mnie z nim nie mylono.
Snook
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 608
Rejestracja: 21 sie 2010, 14:40
Lokalizacja: Włocławek
Pochwały: 8

Postautor: maciejzkap » 22 sie 2010, 08:05

Yyyyy.... tak?? to co to za podpis pod Twoimi postami?? Moje drugie konto to Snooker. Proszę administrację strony, o ponowne wysłanie linku aktywacyjnego na podany adres e-mail w koncie snooker, ponieważ skrzynka odbiorcza jest pusta. Gdy aktywuję tamte konto, proszę o usunięcie tego Wink
http://www.bydgoszcz998.pl
Awatar użytkownika
maciejzkap
Aspirant
Aspirant
 
Posty: 498
Rejestracja: 18 sty 2008, 15:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 22

PoprzedniaNastępna

Wróć do Emergency 2012

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron