OFF - top wszędzie...

Wpisujcie tutaj swoje problemy, sugestie, pomysły związane z forum

Re: OFF - top wszędzie...

Postautor: Radek_1 » 13 gru 2010, 10:19

To też nie jest metoda bez wad. Zauważ, że ktoś wyśle post, patrzy - nie ma go. Wyśle drugiego - też nie ma. W końcu stwierdzi, że chyba forum jest zepsute i już tu więcej nie zajrzy. Z drugiej strony też może odstraszyć, bo ktoś się będzie niecierpliwił i zniechęci go samo oczekiwanie na akceptacje moderatora, pomijając już oczekiwanie na odpowiedź.
Master
Of
Discussion

Prosimy używać przycisku do raportowania postów - to ułatwi pracę moderatorom i oszczędzi nie potrzebnych kłótni.
Awatar użytkownika
Radek_1
Generał brygadier
Generał brygadier
 
Posty: 1440
Rejestracja: 07 lis 2003, 23:42
Lokalizacja: Bełchatów
Pochwały: 29

Re: OFF - top wszędzie...

Postautor: Frogger » 13 gru 2010, 14:12

Pomysł Zariego wypaliłby, gdyby na Forum było więcej moderatorów niż jest obecnie. Konieczne również byłoby żeby byli często online na forum, a także przede wszystkim należałoby dla każdego nowego użytkownika forum wysłać automatycznie wygenerowaną wiadomość, że jego pierwsze posty w ilości np. 5 są moderowane i czekają na akceptację przez moderatora forum. Roboty na pewno byłoby więcej i obecni moderatorzy mogliby nie dać rady.
:?: CZYTAŁEŚ TO? :?:
Redaktor Naczelny portalu - http://eLightbars.pl
Awatar użytkownika
Frogger
Młodszy aspirant
Młodszy aspirant
 
Posty: 269
Rejestracja: 03 maja 2009, 20:06
Lokalizacja: Pasłęk k. Elbląga
Pochwały: 22

Re: OFF - top wszędzie...

Postautor: Zari » 13 gru 2010, 16:17

Radek_1 pisze:To też nie jest metoda bez wad. Zauważ, że ktoś wyśle post, patrzy - nie ma go. Wyśle drugiego - też nie ma. W końcu stwierdzi, że chyba forum jest zepsute i już tu więcej nie zajrzy. Z drugiej strony też może odstraszyć, bo ktoś się będzie niecierpliwił i zniechęci go samo oczekiwanie na akceptacje moderatora, pomijając już oczekiwanie na odpowiedź.

Tak jak napisałem nie znam metody bez wad.
Frogger pisze:Pomysł Zariego wypaliłby, gdyby na Forum było więcej moderatorów niż jest obecnie. Konieczne również byłoby żeby byli często online na forum, a także przede wszystkim należałoby dla każdego nowego użytkownika forum wysłać automatycznie wygenerowaną wiadomość, że jego pierwsze posty w ilości np. 5 są moderowane i czekają na akceptację przez moderatora forum. Roboty na pewno byłoby więcej i obecni moderatorzy mogliby nie dać rady.

Nie zatrudniamy tu moderatorów na etat ani nie wyznaczamy grafików kiedy kto musi przebywać na forum, każdy z moderatorów zagląda tak często jak tylko ma wolny czas. Nawet gdybyśmy wzięli połowę użytkowników na posadę moderatora to zawsze znajdzie się moment gdy akurat żadnego z nich nie będzie a na forum będzie coś się działo. Pamiętajcie, że nie jest to praca zarobkowa i każdy ma też inne obowiązki zajmujące sporo czasu.
emerytowany MODELER
Awatar użytkownika
Zari
Starszy kapitan
Starszy kapitan
 
Posty: 2143
Rejestracja: 04 lut 2006, 14:42
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa
Pochwały: 104

Re: OFF - top wszędzie...

Postautor: Frogger » 13 gru 2010, 23:05

Zari pisze:
Frogger pisze:Pomysł Zariego wypaliłby, gdyby na Forum było więcej moderatorów niż jest obecnie. Konieczne również byłoby żeby byli często online na forum, a także przede wszystkim należałoby dla każdego nowego użytkownika forum wysłać automatycznie wygenerowaną wiadomość, że jego pierwsze posty w ilości np. 5 są moderowane i czekają na akceptację przez moderatora forum. Roboty na pewno byłoby więcej i obecni moderatorzy mogliby nie dać rady.

Nie zatrudniamy tu moderatorów na etat ani nie wyznaczamy grafików kiedy kto musi przebywać na forum, każdy z moderatorów zagląda tak często jak tylko ma wolny czas. Nawet gdybyśmy wzięli połowę użytkowników na posadę moderatora to zawsze znajdzie się moment gdy akurat żadnego z nich nie będzie a na forum będzie coś się działo. Pamiętajcie, że nie jest to praca zarobkowa i każdy ma też inne obowiązki zajmujące sporo czasu.


Zari kto w tym czasie myśli o zarobkach na tego typu wortalach, forach? Najczęściej jest to funkcja pełniona po prostu charytatywnie - tak jak piszesz najczęściej pełniona w wolnym czasie w wyniku zamiłowania do tematu. Ja osobiście takiej pracy się nie boję, bo jestem administratorem (współwłaścicielem) wortalu o oświetleniu i dodatkowo obciążony jestem kosztami związanymi z utrzymaniem serwera, domeny etc. To akurat mocno mi nie przeszkadza, ponieważ taka praca to hobby, tym bardziej,że dzięki takiemu wortalowi, który jest zarejestrowany w Międzynarodowym Systemie Informacji o Wydawnictwach Ciągłych mogę wykazać się jeszcze bardziej. Przeprowadzam wideo i fotoreportaże, wywiady, testy etc. Czuję się spełniony w tym temacie i najważniejsze jest to, że sprawia mi to radość. Pomimo, że prowadzę swoją firmę w której pracuję to dodatkowo jeszcze studiuję zaocznie i zawsze znajduję czas na hobby związane z oświetleniem i nagłośnieniem ostrzegawczym jak także na Forum o Emergency na którym bywam często o różnych porach dnia i nocy. Jestem także zawsze po stronie panującego prawa, by nie przysparzać sobie i innym problemów związanych z jego nieprzestrzeganiem. Należy także pamiętać by nie stać się maszyną do rozliczania na lewo i na prawo z łamania obowiązującego prawa i rzucać ostrzeżeniami każdemu kto złamie te "lokalne prawo". Jednakże niekiedy zdarzają się przypadki, gdzie należy nagiąć prawo. Moderator/Administrator musi być zawsze człowiekiem patrzącym na każdą sytuację inaczej i dostosować rozwiązanie problemu stosownie do panującej sytuacji.

Teraz może powróćmy do przewodniego tematu prowadzonej dyskusji... Można zauważyć szczególnie tutaj na tymże forum, że najwięcej użytkowników przebywa tu popołudniu i wieczorami. Praktycznie rzadko kiedy można ujrzeć użytkowników między godz. 9.00, a 13.00. Często jednak widuję "głupoty" w tych godzinach, które zostały napisane wieczorem, bądź w nocy i niekiedy "wiszą" one na forum przez cały dzień, aż usunie je moderator. Przydałoby się, by ktoś z rana spojrzał czasem co niektórzy wypisują, bo tym samym właśnie powstaje off-topic, a konkretniej zjawisko nabijania licznika napisanych wiadomości na forum.
:?: CZYTAŁEŚ TO? :?:
Redaktor Naczelny portalu - http://eLightbars.pl
Awatar użytkownika
Frogger
Młodszy aspirant
Młodszy aspirant
 
Posty: 269
Rejestracja: 03 maja 2009, 20:06
Lokalizacja: Pasłęk k. Elbląga
Pochwały: 22

Re: OFF - top wszędzie...

Postautor: Snook » 14 gru 2010, 23:07

Zari- odczep się ode mnie. To, że mam 2 ostrzeżenia, nie znaczy, że nie można się poprawić.

Mam jeszcze jeden pomysł. O zakazie pisania już chyba pisałem...
Można byłoby zrobić tak, że jeśli trzy pierwsze posty nie będą dot. tematu, lub będzie to nabijanie postów, usunie się je. Za czwartym - warn. Nie wiem czy ten pomysł był już podawany. Jeśli tak, to nie wiem.
Może tak... gdy ktoś nabije/zrobi off-top 3 razy, dostaje zakaz pisania, i nie może już pisać, do tego czasu, aż nie nauczy się regulaminu, i np. bot zada mu kilka pytań (nie takich prostych jak podał Zari).
Następnym razem-warn.
Snook
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 608
Rejestracja: 21 sie 2010, 14:40
Lokalizacja: Włocławek
Pochwały: 8

Re: OFF - top wszędzie...

Postautor: COMMANDER » 15 gru 2010, 01:27

Snook pisze:Zari- odczep się ode mnie. To, że mam 2 ostrzeżenia, nie znaczy, że nie można się poprawić.

A może dawać bany, na dany okres ?
Z tego co wiem, jeśli teraz ktoś zostaje zbanowany, to na zawsze. Czasem są wyjątki, i na próbę owy user otrzymuje pozwolenie do założenia nowego konta. Na forum są (były) raptem 3 takie osoby: GRZEHO...".
Pozdrawiam.




A Ty się możesz Mnie przyczepić :? ?
P.S przepraszam za offtop.
Żywa Legenda Tego Forum
Awatar użytkownika
COMMANDER
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 3208
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:47
Lokalizacja: BIELSKO-BIAŁA
Pochwały: 135

Re: OFF - top wszędzie...

Postautor: Snook » 18 gru 2010, 00:17

(Odpowiedź na pytanie Grzeha.)
Commander, taka jest prawda, i prawdy nie zmienisz.
Każdy się ze mną zgodzi, że miałeś takie konta jak np.:
GRZEHO, COMMANDER, RODRIGEZ, Baribbi, Carabinierri, ratownik112, Sij@, undercover112 itd. itp. a było ich wiele.
Ja tylko wymieniłem, że takie sytuacje zdażyły się na forum. Na każdym z w/w itd. kont (oprócz obecnego) masz bana.
Jak uważasz, że to jest "czepianie się" to chyba coś jest z Tobą nie tak (bez obrazy).

P.S.
Jeśli administracja da mi warna za off-top, i napisze, że mogłem to załatwić na pw, to powodzenia z napisaniem pw do Commandera...
Snook
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 608
Rejestracja: 21 sie 2010, 14:40
Lokalizacja: Włocławek
Pochwały: 8

Re: OFF - top wszędzie...

Postautor: PSP Tarnobrzeg » 18 gru 2010, 11:52

Snook to kolego nie znasz chyba historii z Grzechem :P
Awatar użytkownika
PSP Tarnobrzeg
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 974
Rejestracja: 30 kwie 2009, 13:00
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Pochwały: 37

Re: OFF - top wszędzie...

Postautor: WojteQ » 18 gru 2010, 12:47

W temacie Off Top jest wszedzie piszecie posty i przepraszacie za off top.. Masło maślane..Jak ta dalej pojdzie to OT bedzie w kazdym temacie...

I tak dla zasady..

Sory za offtop
" Śubmeś > iśtjudi "
Awatar użytkownika
WojteQ
Starszy brygadier
Starszy brygadier
 
Posty: 1825
Rejestracja: 19 lis 2008, 19:47
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 53

Re: OFF - top wszędzie...

Postautor: robert051 » 30 sty 2011, 00:26

Co do Off topów to zauważyłem że na starej wersji forum gdzie licznik postów był wyłączony takiego zjawiska nagminnego nie było. Rangi były.
Jakoś mnie NIGDY nie przyszło na myśl żeby UMYŚLNIE nabijać posty czy robić off top. Może dlatego że na innym forum za tego typu praktyki dostałem ostry ochrzan ale mniejsza o to.
Może więc z powrotem wyłączyć ten licznik postów ??
Awatar użytkownika
robert051
Młodszy aspirant
Młodszy aspirant
 
Posty: 164
Rejestracja: 31 sie 2007, 18:42
Pochwały: 7

Re: OFF - top wszędzie...

Postautor: PanKrab » 28 lut 2011, 16:05

Przepraszam, że piszę w tym temacie dopiero po miesiącu od ostatniego posta, ale wpadłem na, moim zdaniem nie najgorszy, pomysł.
Nie wiem czy jest to możliwe, ale można by wprowadzić "nagany". To działało by tak samo jak pochwały, tylko, że na minus użytkownika.
Przykład:
Autor tematu może dać naganę niecierpliwemu użytkownikowi, który często pyta się o to kiedy wyjdzie dany mod. Albo tak jak w temacie za pisanie nie na temat.
Jeżeli ktoś dostanie np.: 5 nagan, to dostaje automatycznie 1 ostrzeżenie.
Żeby uniknąć sytuacji, w których ukarany wszczyna kłótnię, że niby za co dostał naganę można by pisać w następnym poście, że został ukarany, ponieważ złamał punkt regulaminu nr. … i najlepiej przytoczyć ten punkt.
Moim zdaniem ważne jest aby administrator i moderatorzy mogli anulować nagany nałożone na użytkownikow niesprawiedliwie.

Chciałbym jeszcze dodać, że w ten sposób pokazalibyśmy "aktywnym użytkownikom", że regulamin forum równierz jest aktywny, a nie na pokaz. :wink:

Przy okazji: w pełni popieram pomysł Frogger/a i również mam w podpisie link do regulaminu. :)
Awatar użytkownika
PanKrab
Ogniomistrz
Ogniomistrz
 
Posty: 62
Rejestracja: 09 cze 2010, 14:13
Lokalizacja: Polska/Warszawa
Pochwały: 4

Re: OFF - top wszędzie...

Postautor: Radek_1 » 28 lut 2011, 16:26

Jednym, dość sporym problemem jest to iż takiego hacka do phpBB3 raczej ciężko będzie znaleźć.
Master
Of
Discussion

Prosimy używać przycisku do raportowania postów - to ułatwi pracę moderatorom i oszczędzi nie potrzebnych kłótni.
Awatar użytkownika
Radek_1
Generał brygadier
Generał brygadier
 
Posty: 1440
Rejestracja: 07 lis 2003, 23:42
Lokalizacja: Bełchatów
Pochwały: 29

Re: OFF - top wszędzie...

Postautor: robert051 » 28 lut 2011, 21:15

Raczej znalezienie hacka zbytnim problemem nie powinno być. Ja myślę że to by przysporzyło dodatkowej roboty Służbom Porządkowym tego Forum
Awatar użytkownika
robert051
Młodszy aspirant
Młodszy aspirant
 
Posty: 164
Rejestracja: 31 sie 2007, 18:42
Pochwały: 7

Re: OFF - top wszędzie...

Postautor: Yunkman2012 » 19 sie 2011, 23:10

Od dzisiaj lece całe forum i zgłaszam spamy i Off-Topy :) I tak cały dzień siedzę i gapię się w napis "Emergency 2012" to mi nie zależy :D

Jeszcze mam pomysł. Można by zrobić takich "Moderatorów-Antyspamerów" np. co 6 godzin jeden przeleci całe forum i usunie spam.
Nie jestem nowy, jestem tu 3 lata i mam trochę doświadczenia.
Awatar użytkownika
Yunkman2012
Młodszy ogniomistrz
Młodszy ogniomistrz
 
Posty: 37
Rejestracja: 19 sie 2011, 13:14
Lokalizacja: Częstochowa

Poprzednia

Wróć do Forum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron