OFF - top wszędzie...

Wpisujcie tutaj swoje problemy, sugestie, pomysły związane z forum

Re: OFF - top wszędzie...

Postautor: Snook » 03 gru 2010, 21:52

Ja, proponował bym "ożywić" nieco niektórych moderatorów (slave99 i... bodzio który napisał jeden post), lub podzielić grupy na: administrator, PLMT, PRLMT, moderatorzy forum, moderatorzy strony i moderatorzy strony i forum.

Do OFF-TOPu:
Przyznaję się, że OFF-TOP'u często nie robiłem. Prędzej nabijałem posty. Przepraszam, i obiecuję, żę się to nie powtórzy. Mam nadzieję, że nie dostanę PW od administracji, że dostałem warna w temacie "Skiny by Snook". Nie założyłem go po to, aby nabijać posty, tylko, żeby zamieszczać tam swoje skiny. Podejrzewam, że kilka moich postów było już raportowanych. Jeśli dam złego skina, to nie piszcie od razu, że to nabijanie ;)

Ostatnimi czasy, OFF-TOP na forum trochę się zmniejszył, ale znów zaczęła się fala analfabetów. Ile Wy macie lat, żeby pisać niezrozumiałe posty !? Rozumiem, że można popełniać błędy ort., ale nie żeby układać zdania typu "kali jeść, śpiewać kali, ja miewać się dobrze"... To już jest nie do opisania. Każdy czasem popełni jakiś błąd językowy, no ale z tymi dziwnymi wątkami to przesada...
Pozdrawiam.
Snook
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 608
Rejestracja: 21 sie 2010, 14:40
Lokalizacja: Włocławek
Pochwały: 8

Re: OFF - top wszędzie...

Postautor: HatorEM » 05 gru 2010, 00:25

Apollo pisze:Odnośnie OFF - topu... Powyższa wypowiedz się do niego zalicza...


Teraz Ci najbardziej aktywni "porobili" sobie rangi i im się znudziło. Ale bankowo będą ich następcy. I znów użytkowników szlak trafi jak zacznie się odświeżanie tematów, dawanie sweet komciów w tematach z modelami i pytania gdzie jest PL - MOD v 1.0.

Jak dla mnie powinno to wyglądać tak:

OFF - TOP 1 = skasowanie wypowiedzi przez moda/admina i wysłanie PW o tym żeby wypowiadał się na temat

OFF - TOP 2 = Ostrzeżenie

OFF - TOP 3 = Ostrzeżenie

OFF - TOP 4 = Ostrzeżenie

OFF - TOP 5 = Ostrzeżenie

Po to są aż 4 ostrzeżenia żeby popełniać błędy. Dlaczego userzy którzy już są tutaj długo nie mają takich problemów? A może trzeba zlikwidować rangi? Albo dawać te warny tak żeby ktoś się ogarnął...


Jak ktoś ma tzw. "problemy ze sobą" to takiemu nic nie przetłumaczysz. Będzie pisać po swojemu non-stop.
Mi osobiście nie zależy na tym, czy mam na pagonie jedną, dwie, czy trzy belki/gwiazdki. Piszę, tylko wtedy kiedy coś wiem na dany temat, albo chcę wyrazić opinię. Coraz częściej jest tak, że poziom dyskusji w wielu tematach nie jest wg mnie wart zabierania tam głosu. To, że admin, czy moderator szybko nie reaguje jest siłą wyższą, niestety. Oni też są ludźmi, a pilnowanie porządku na portalu nie jest dla nich sprawą życia lub śmierci. Każdy może posty raportować. Z drugiej strony można by było wprowadzić moderowanie niektórych tematów przez ich autorów, jeśli się tak da. Żeby nie było za dobrze, taka moderacja podlegałaby weryfikacji przez Admina czy Głównych Moderatorów. Na forum jest kilka popularnych tematów, które są ciekawe i cały czas są w nich wypowiedzi. Niestety, ze względu na wypowiedzi niektórych użytkowników, muszą być one tymczasowo lub na stałe zamykane. Nie mam na myśli jedynie PRLmod, bo podobna sytuacja dzieje się z tematami w PLmod, czy też innymi.
Awatar użytkownika
HatorEM
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1380
Rejestracja: 11 kwie 2009, 21:47
Lokalizacja: Karton Mod :D
Pochwały: 48

Re: OFF - top wszędzie...

Postautor: Carman » 05 gru 2010, 15:26

HatorEM pisze:Mi osobiście nie zależy na tym, czy mam na pagonie jedną, dwie, czy trzy belki/gwiazdki. Piszę, tylko wtedy kiedy coś wiem na dany temat, albo chcę wyrazić opinię.

Niestety dla większości ma to całkiem spore znaczenie. Przyznam się, że w czasach moich początków na forum wyższa ranga mi imponowała. Nigdy jednak nie próbowałem nabijania postów. Znalazłem inny sposób - robienie modeli i prezentowanie ich na forum. Dostawałem wyższe rangi, a w tym czasie powstawały pojazdy, którymi teraz cieszą się użytkownicy. Myślę, że było warto, chociaż to nie mnie osądzać.

Jeśli chodzi o swobodę moderacji u autorów tematów to nie jest to moim zdaniem zbyt dobry pomysł. Forum może powoli zacząć zanikać. Niemniej jednak już od dawna moderatorzy pomagają w utrzymaniu porządku w tematach na życzenie ich założycieli. Wystarczy napisać posta w swoim temacie z prośbą o wyczyszczenie np. z kłótni, a ktoś z nas w niedługim czasie się tym zajmie.
Awatar użytkownika
Carman
Nadbrygadier
Nadbrygadier
 
Posty: 2041
Rejestracja: 18 paź 2006, 15:31
Lokalizacja: Kozy k. Bielska-Białej
Ostrzeżenia: -1
Pochwały: 76

Re: OFF - top wszędzie...

Postautor: Apollo » 05 gru 2010, 22:28

HatorEM pisze:Oni też są ludźmi, a pilnowanie porządku na portalu nie jest dla nich sprawą życia lub śmierci.


Idziesz w złym kierunku... Nigdy nie miałem pretensji do modów/adminów o to że wolno reagują albo takie klimaty. Co najwyżej że kasowali niektóre posty (które były ewidentnym nabijaniem) i nie dawali warna. To mnie trochę dziwiło że mają taką cierpliwość.

Apollo pisze: A może trzeba zlikwidować rangi?


Prawda jest taka że niektórzy userzy już na tym forum trochę są i oni mają swoje rangi (swoje opinie) o innych. A to czy ktoś ma taką czy inną rangę to już inny sprawa. Bo można mieć starszego aspiranta a Ty czytając jego wypowiedź (czy jest mądra czy nie) i tak możesz go mieć za spamera. Rangi są dobrym urozmaiceniem. Ale z nimi się wiąże OFF-Top który strasznie...użyje ostrego określenia....[cenzura]*a. I co gorsze nie ma na to dobrego rozwiązania.
Kontakt: 41399215
Awatar użytkownika
Apollo
Starszy brygadier
Starszy brygadier
 
Posty: 426
Rejestracja: 25 lut 2009, 12:13
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 22

Re: OFF - top wszędzie...

Postautor: Snook » 05 gru 2010, 23:18

Może dobrym rozwiązaniem, byłoby stworzenie tzw. zasłużonych user'ów. Dawali by warny (max. 3 dziennie), dawali "zakaz pisania" (np. na 3 dni, tydzień itd.), oraz czyścili tematy. Jest tu takich kilku użytkowników, którzy mieliby zaszczyt otrzymania takiej rangi (nie będę konkretnie wymieniał, ale np. Frogger lub HatorEM). Te przykłady co podałem, to tylko na oko, ponieważ nie widziałem ich wszystkich postów, ale odkąd jestem na forum, to widzę, że regulaminu przestrzegają ;)
Stworzenie takiej grupy i skryptu na forum nie byłoby trudne. Przydałoby się trochę dyscypliny i porządku na forum, lecz boję się, że wtedy byłoby duuużo banów :D
Pozdrawiam, Snook.
Snook
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 608
Rejestracja: 21 sie 2010, 14:40
Lokalizacja: Włocławek
Pochwały: 8

Re: OFF - top wszędzie...

Postautor: HatorEM » 06 gru 2010, 00:57

Appollo,
Pisałem ogólnie o tym, iż jeżeli ktoś pisze, że admin/moderator nie reaguje wtedy, kiedy akurat on uważa, że powinien, a znacznie później, to pisze właśnie coś podobnego do Twojej wypowiedzi. Wygląda to tak jak wygląda. Potem najwyżej są sprostowania.
100-procentowej recepty na OT nie ma. Forum mimo, że nie jest małe, nie jest portalem o wszystkim, gdzie ruch jest znacznie większy. Poza Moderatorami są jeszcze na tym forum ludzie, którzy starają się dbać o porządek przynajmniej tam, gdzie się wypowiadają. Ludzie na forum są zróżnicowani wiekiem i charakterem. To też trzeba brać pod uwagę zanim się zdecyduje, czy kogoś wywalić, czy tylko palcem pogrozić. ;-)

Snook, jak Carman napisał, dodatkowych sił do moderacji nie będzie, bo nie ma takiej potrzeby. Nie zawsze mogę być dłużej na forum, żeby wertować posty. Często nawet nie zaglądam do niektórych tematów, mimo, że ikona miga. Regulamin jest od tego, aby go przestrzegać. Większość jego zapisów to podstawy kultury i dobrego wychowania. Nie jestem chyba odpowiednią osobą do tego, by być dodatkowym moderatorem, ale dzięki.
Awatar użytkownika
HatorEM
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1380
Rejestracja: 11 kwie 2009, 21:47
Lokalizacja: Karton Mod :D
Pochwały: 48

Re: OFF - top wszędzie...

Postautor: Frogger » 11 gru 2010, 20:48

Dzięki za te miłe słowa Snook, ale w przypadku łamania Regulaminu Forum każdy z użytkowników powinien próbować powstrzymać takiego łobuza, który nie przestrzega Regulaminu poprzez zwracanie mu uwagi i raportowanie Administracji postów. Niestety tutaj sama Administracja, bez pomocy zwykłych użytkowników nie da rady samemu upilnować porządku i zawsze powinniśmy także my nad tym czuwać - zwykli użytkownicy forum. Przecież forum jest dla Nas, a porządek powinien być byśmy mogli zawsze bez żadnych przeszkód przeglądać jego zasoby i zarazem dyskutować :)

HatorEM - Tutaj z Tobą się zgodzę. Nie ma sposobu, który zadziałałby w 100% sposób. Odniosę się do swoich słów powyżej. My zwykli użytkownicy musimy pomagać Administracji w utrzymaniu porządku dla wspólnego celu jakim jest tutejsze forum ;)

-- Sob Gru 11, 2010 8:43 pm --

Wpadł mi teraz do głowy pomysł w jaki sposób można by było poprawić znajomość Regulaminu Forum szczególnie u "świeżaków" korzystających z forum i notorycznie go łamiącego :)

Można by wstawić takie oto sygnaturki do podpisu np. " :?: CZYTAŁEŚ? :?: "

Kod: Zaznacz cały
:?: [url=http://emergency.gry-online.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=517][b][size=120][color=#FF0000]CZYTAŁEŚ?[/color][/size][/b][/url] :?:


Myślę, że szczególnie Administracja Forum, która zamieściłaby ten podpis u siebie, w ten sposób zachęciłaby "niektórych" do zapoznania się z Regulaminem. Macie jeszcze jakiś inny pomysł by zachęcić młodych do zapoznania się z Regulaminem?
:?: CZYTAŁEŚ TO? :?:
Redaktor Naczelny portalu - http://eLightbars.pl
Awatar użytkownika
Frogger
Młodszy aspirant
Młodszy aspirant
 
Posty: 269
Rejestracja: 03 maja 2009, 20:06
Lokalizacja: Pasłęk k. Elbląga
Pochwały: 22

Re: OFF - top wszędzie...

Postautor: Radek_1 » 11 gru 2010, 23:02

Kwestia jest taka, że po załadowaniu strony ktoś zobaczy "Regulamin" i dużo tekstu do czytania... klik i wyłączone. Mimo iż usilnie staraliśmy się, by regulamin był jak najkrótszy i jak najbardziej zwięzły, ludzie nie chcą tego czytać, bo jest za długi, za dużo tekstu i w ich problemie ten regulamin nie pomoże, nie dostaną tam od razu odpowiedzi... nie wiem czy takie coś pomoże
Master
Of
Discussion

Prosimy używać przycisku do raportowania postów - to ułatwi pracę moderatorom i oszczędzi nie potrzebnych kłótni.
Awatar użytkownika
Radek_1
Generał brygadier
Generał brygadier
 
Posty: 1440
Rejestracja: 07 lis 2003, 23:42
Lokalizacja: Bełchatów
Pochwały: 29

Re: OFF - top wszędzie...

Postautor: Snook » 12 gru 2010, 14:46

A może dawać bany, na dany okres ?
Z tego co wiem, jeśli teraz ktoś zostaje zbanowany, to na zawsze. Czasem są wyjątki, i na próbę owy user otrzymuje pozwolenie do założenia nowego konta. Na forum są (były) raptem 3 takie osoby: GRZEHO, Kain (StrazGranicznaPL), i taki jeden kretyn (mój mały brat).

Proponowałbym stworzyć taki skrypt (jest podobny ale trzeba ulepszyć): Po rejestracji nowego użytkownika, zostaje otwarty regulamin (nie temat z regulaminem, tylko regulamin!), i pojawia się odliczanie. Użytkownik taki, ma 10 minut na przeczytanie regulaminu, lub inaczej zostanie usunięte Jego konto ;)

Pozdrawiam.
Snook
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 608
Rejestracja: 21 sie 2010, 14:40
Lokalizacja: Włocławek
Pochwały: 8

Re: OFF - top wszędzie...

Postautor: COMMANDER » 12 gru 2010, 14:57

czyli co ? odliczanie 10 minut i potem dopiero można się zalogować ?
P.S
Snook odczep się ode Mnie.
Żywa Legenda Tego Forum
Awatar użytkownika
COMMANDER
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 3208
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:47
Lokalizacja: BIELSKO-BIAŁA
Pochwały: 135

Re: OFF - top wszędzie...

Postautor: Kamzik » 12 gru 2010, 15:42

Użytkownik taki, ma 10 minut na przeczytanie regulaminu, lub inaczej zostanie usunięte Jego konto


A jak sprawdzisz czy go przeczytał czy nie?
Awatar użytkownika
Kamzik
Starszy brygadier
Starszy brygadier
 
Posty: 953
Rejestracja: 21 kwie 2009, 18:58
Lokalizacja: Zakopane
Pochwały: 115

Re: OFF - top wszędzie...

Postautor: COMMANDER » 12 gru 2010, 15:51

bez sensu może zostawić włączonego kompa na 10 minut, pójść oglądać telewizję i po 10 minutach wrócić nie przeczytając ani jednego zdania.
Żywa Legenda Tego Forum
Awatar użytkownika
COMMANDER
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 3208
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:47
Lokalizacja: BIELSKO-BIAŁA
Pochwały: 135

Re: OFF - top wszędzie...

Postautor: Snook » 12 gru 2010, 16:52

1. COMMANDER, nie obrażaj się, ponieważ taka jest prawda. Miałeś kilkanaście kont na których masz bana (m.in. GRZEHO, RODRIGEZ), i dostałeś ostatnią szansę teraz. Nie prowadźmy tutaj tej rozmowy, ponieważ to OT.

2. Po skończeniu odliczania, pojawiają się pytania dot. regulaminu. Gdy użytkownik chce otworzyć w innej karcie/oknie regulamin, zostaje przekierowany do strony głównej bez logowania.

Pozdrawiam.
Snook
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 608
Rejestracja: 21 sie 2010, 14:40
Lokalizacja: Włocławek
Pochwały: 8

Re: OFF - top wszędzie...

Postautor: Frogger » 12 gru 2010, 19:07

Pomysł z quizem o Regulaminie jest trafiony jak najbardziej o którym piszesz powyżej Snook. Jednakże wątpię, by komuś chciałoby się pisać specjalny skrypt do tego...

Idąc Twym tropem Snook można zrobić jeszcze prościej... Napisać np. wielkimi, kolorowymi literami na samej górze Regulaminu tego typu komunikat: Po przeczytaniu Regulaminu Forum odbędzie się quiz na jego temat, więc jako Administracja Forum radzimy byś przeczytał go uważnie!. Po zaakceptowaniu regulaminu quiz mógłby po prostu się w ogóle nie pojawić, a jedynie okienko z podziękowaniami od Administracji za zapoznanie się z RF.
:?: CZYTAŁEŚ TO? :?:
Redaktor Naczelny portalu - http://eLightbars.pl
Awatar użytkownika
Frogger
Młodszy aspirant
Młodszy aspirant
 
Posty: 269
Rejestracja: 03 maja 2009, 20:06
Lokalizacja: Pasłęk k. Elbląga
Pochwały: 22

Re: OFF - top wszędzie...

Postautor: Zari » 13 gru 2010, 03:36

Pomysł odpada gdyż:
-Regulamin jest krótki i nikt nie będzie siedział 10 minut gdy przeczytać można znacznie szybciej.
-Nikt tu nie ma zamiaru robić egzaminu ze znajomości regulaminu ani nikt nikogo nie zmusza do znania regulaminu na pamięć.
-Nie wydaje mi się, że po odpowiedzeniu na pytanie "Czy na forum można spamować?" użytkownik zwróci na to uwagę podczas dalszego pobytu na forum.
-Prawda jest taka, że stosuje się różne metody zabezpieczeń i nie ma metody, która była by bez wad. Zwiększając nacisk na zaznajomienie się z regulaminem przez testy spora część potencjalny użytkowników zrezygnuje. Zadawanie pytań szczegółowych z pewnością odstraszy wiele osób, pytania ogólne na ogół wcale nie wymagają znajomości konkretnego regulaminu.
-Gdyby na końcu nie pojawił się quiz na forum pojawiły by się pytania "gdzie znajdę quiz?"
-Utrudnimy życie użytkownikom, którzy nie mają zamiaru nic pisać na forum(Ponad 700 osób aktualnie), a jeżeli ktoś zechce to i tak napisze bezsensownego posta.

Aż dziwne, że osoba, która dostała 2 ostrzeżenia za łamanie jednego punktu regulaminu teraz tak bardzo chce walczyć z osobami naruszającymi ten sam punkt regulaminu
Lepszym pomysłem mogło by być np wprowadzenie pierwszych 5-15 postów moderowanych(pojawią się dopiero po akceptacji przez moderatora).
emerytowany MODELER
Awatar użytkownika
Zari
Starszy kapitan
Starszy kapitan
 
Posty: 2143
Rejestracja: 04 lut 2006, 14:42
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa
Pochwały: 104

PoprzedniaNastępna

Wróć do Forum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości