Winterberg 9.0 - nowe dysponowanie wozami

Podforum dotyczące Winterberg Moda.

Winterberg 9.0 - nowe dysponowanie wozami

Postautor: HatorEM » 15 gru 2014, 22:33

Ktoś z Was grał może w najnowszą wersję WEM? Mod został przebudowany pod względem dysponowania SiS. Trzeba od nowa uczyć się, która ikona odpowiada za dany pojazd. Ikony wszystkich pojazdów są na ekranie. Sterowanie 1-6 nie działa tak samo jak jeszcze w wersji 8.9. Wysyłanie wozów odbywa się też nieco inaczej. Poza tym nie udało mi się znaleźć, jak się wysyła zwykły radiowóz i lawetę. Brak ikon. :shock:
Awatar użytkownika
HatorEM
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1380
Rejestracja: 11 kwie 2009, 21:47
Lokalizacja: Karton Mod :D
Pochwały: 48

Re: Winterberg 9.0 - nowe dysponowanie wozami

Postautor: Elfir » 19 gru 2014, 16:59

Wbrew pozorom nowy sposób dysponowania SiS nie jest trudny, według mnie jest o wiele łatwiejszy :) Żeby cokolwiek wysłać należy kliknąć na 1, wybrać spośród ikon daną jednostkę, w panelu na dole kliknąć drugą ikonę i prawym przyciskiem myszy wysyłamy jednostki w dane miejsce. Jeżeli chodzi o ikony... klikając na obrazek jakiejkolwiek jednostki straży dysponujemy całą jednostkę (pierwsza ikona dysponuje: SDiŁ, GBAx2, SD z miejscowej FF). Jeżeli chcesz zadysponować jeden zastęp GBA z danej FF, zaznacz daną FF i jednocześnie zaznacz ikonę EINZEL (wóz strażacki z takim napisem [lewa strona SiS]). Możemy również jednocześnie zadysponować GBA, radiowóz oraz lekarza. Klikasz jakąś FF i jednocześnie ikona Losezug (czy jakoś tak). Ikona z zestawem hydraulicznym (i jednocześnie zaznaczoną jednostką FF) dysponuje SiS typowe do wypadku, żółta tabliczka rat. chem. a ostatnia ikona pożary lasów. Następnie masz ZRM :) Jeżeli chodzi o ważniejsze to karetka z napisem NAW to 2 ratowników+lekarz, SEG - czerwony krzyż, helikoptry, lekarz dziecięcy, grupa poszukiwawcza. Jeden radiowóz wysyłasz za pomocą ikony POLIZEI, laweta ADAC, białą furgonetka to technicy z Simensu, znaczek eksplozji oznacza pirotechników, karawan, grupa powitania demonstrantów, żandarmi, wezwanie lekarza na SOR i blok operacyjny. Tak z grubsza tyle :) W razie problemów zapraszam na Priv ;)

Autor postu otrzymał pochwałę
Elfir
Młodszy ogniomistrz
Młodszy ogniomistrz
 
Posty: 58
Rejestracja: 14 maja 2012, 21:31
Pochwały: 3

Re: Winterberg 9.0 - nowe dysponowanie wozami

Postautor: HatorEM » 20 gru 2014, 19:01

Toś się rozpisał. :-) Mi tylko chodziło o znalezienie pojedynczego radiowozu i lawety. Resztę ikon rozumiem. Może innym się przyda. ADAC wydawał mi się znajomy, ale dawno nie grałem, więc mi wyparowało z pamięci. Może jak się bardziej ogram to okaże się łatwiejszy. Kiedyś jak pierwszy raz zobaczyłem WEM (chyba coś 6.99) to była czarna magia. :)))

Proszę stosownie polać temu Panu za udzielenie szczegółowej odpowiedzi. ;-)
Awatar użytkownika
HatorEM
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1380
Rejestracja: 11 kwie 2009, 21:47
Lokalizacja: Karton Mod :D
Pochwały: 48

Re: Winterberg 9.0 - nowe dysponowanie wozami

Postautor: mcclay » 06 lut 2017, 23:11

Witam. Właśnie wpadł mi ten mod w ręce. Po uruchomieniu, kompletnie jestem zielony co i jak się tutaj robi i wysyła jednostki. Nie znam niemieckiego i dosłownie ręce mi opadły. Widać, mod ciekawy, jak dla mnie zupełna nowość. Do tej pory Żołynia, Piecki, Norway i French mod. Czy ktoś byłby w stanie wytłumaczyć mi, co i jak ?
mcclay
Sekcyjny
Sekcyjny
 
Posty: 10
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:46


Wróć do Winterberg Mod

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron