Winterberg ---> dane o aktualizacjach

Podforum dotyczące Winterberg Moda.

Re: Winterberg ---> dane o aktualizacjach

Postautor: basti007 » 21 sty 2012, 18:17

pierzchala66 pisze:Mam bardzo ważne dla mnie pytanie: Czy istnieją w Winterbergu inne mapy (w logach pisze o jakiejś mapie WemChem)? I jak dokładnie je włączyć? Próbowałem korzystać z Winterberg Configuratora, ale nic się nie zmieniło


ta mapa jest w Emergency 4 Deluxe :)
basti007
Młodszy ogniomistrz
Młodszy ogniomistrz
 
Posty: 36
Rejestracja: 19 maja 2007, 02:21
Pochwały: 1

Re: Winterberg ---> dane o aktualizacjach

Postautor: HatorEM » 25 sty 2012, 00:01

Czy u kogoś z Was od kilku ostatnich aktualizacji jeżdżą wozy widma? U mnie np. jeden GBA i NEF tak mają, że po wezwaniu przyjeżdżają koła (NEF) albo koła z lewitującym działkiem. Budy wozów brak. Podejrzewam, że to wina WEM Updatera, bo jakimś cudem zaczął traktować moją grę jako wersję Deluxe. W menu wozów mam dodatkowe opcje właśnie do rozszerzonej wersji. Mapy nie próbowałem jeszcze zmieniać na WEMChem. :)))
Awatar użytkownika
HatorEM
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1380
Rejestracja: 11 kwie 2009, 21:47
Lokalizacja: Karton Mod :D
Pochwały: 48

Re: Winterberg ---> dane o aktualizacjach

Postautor: kionio » 25 sty 2012, 23:05

Jak masz problem to sprawdz w Winterberg Configuration ustawienia wersji Delux a wersji Standart.

A odnośnie tych białych samochodów lub remizach czy jakims innych budynkach to sprawa systemu operacyjnego ja mam Windows 7 Home Premium i śmiga mi gra bez rzadnych usterek ani błedów grafika jest jeszcze lepsza niz na systemach XP.
CO trzeba zrobić otóż:
1.Wejść w program Karty graficznej i zaktułalizować kartę graficzną do nowszej wersji
2.Odpal Emergency 4
3.Pojawi ci się czrny ekran,bo intro nie odpala ale po 10 sekundach gra włącza się i możesz już grac
PODSUMOWANIE:
GRA ODPALI TYLKE BEZ INTRA PO SEK.

Pozdrawiam 112KIONIO (niedługo 112 POWIAT TARNOWSKI)
Stworzył Poradniki do ERS Berlin i Wegberg V4.0

Wkrótce Poradnik do Bamberg 2.0 i Manhattan Modification
kionio
Starszy ogniomistrz
Starszy ogniomistrz
 
Posty: 116
Rejestracja: 24 sty 2010, 16:54
Lokalizacja: Tuchów/Tarnów

Re: Winterberg ---> dane o aktualizacjach

Postautor: HatorEM » 28 sty 2012, 21:22

Nie zrozumiałeś chyba tego co napisałem. :D

-- Sob Sty 28, 2012 21:22 pm --

Sprawa się rozwiązała sama. Ostania aktualizacja poprawiła ścieżki do tych dwóch wozów.
Awatar użytkownika
HatorEM
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1380
Rejestracja: 11 kwie 2009, 21:47
Lokalizacja: Karton Mod :D
Pochwały: 48

Re: Winterberg ---> dane o aktualizacjach

Postautor: basti007 » 29 sty 2012, 20:43

Prosze o pomoc co zrobic zeby podczas gaszenia pozaru nie konczyla sie woda w aucie, kiedys podlaczalo sie do hydrantu. Teraz nie mam pojecia...
basti007
Młodszy ogniomistrz
Młodszy ogniomistrz
 
Posty: 36
Rejestracja: 19 maja 2007, 02:21
Pochwały: 1

Re: Winterberg ---> dane o aktualizacjach

Postautor: HatorEM » 29 sty 2012, 21:12

Tak samo się robi. Nic się w tym temacie nie zmieniło.
Awatar użytkownika
HatorEM
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1380
Rejestracja: 11 kwie 2009, 21:47
Lokalizacja: Karton Mod :D
Pochwały: 48

Re: Winterberg ---> dane o aktualizacjach

Postautor: basti007 » 29 sty 2012, 21:21

HatorEM pisze:Tak samo się robi. Nic się w tym temacie nie zmieniło.



tylko ze jak podalcze do hydrantu to nie taknuje wody
basti007
Młodszy ogniomistrz
Młodszy ogniomistrz
 
Posty: 36
Rejestracja: 19 maja 2007, 02:21
Pochwały: 1

Re: Winterberg ---> dane o aktualizacjach

Postautor: HatorEM » 30 sty 2012, 00:09

Po wypakowaniu dowódcy wozu podpinasz wąż do hydrantu i zapominasz o braku wody. Pojawia się komunikat, że zasilanie w wodę włączone. Jak nie podepniesz to woda się skończy po pewnym czasie i przestaną gasić. Nie sprawdzałem na pustym wozie.
Awatar użytkownika
HatorEM
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1380
Rejestracja: 11 kwie 2009, 21:47
Lokalizacja: Karton Mod :D
Pochwały: 48

Re: Winterberg ---> dane o aktualizacjach

Postautor: basti007 » 30 sty 2012, 12:19

HatorEM pisze:Po wypakowaniu dowódcy wozu podpinasz wąż do hydrantu i zapominasz o braku wody. Pojawia się komunikat, że zasilanie w wodę włączone. Jak nie podepniesz to woda się skończy po pewnym czasie i przestaną gasić. Nie sprawdzałem na pustym wozie.



dokladnie tak bylo, ale po zaktualizowaniu moda jakis czas temu juz tak nie ma
basti007
Młodszy ogniomistrz
Młodszy ogniomistrz
 
Posty: 36
Rejestracja: 19 maja 2007, 02:21
Pochwały: 1

Re: Winterberg ---> dane o aktualizacjach

Postautor: Korzeń6666 » 25 gru 2012, 14:13

Witam. Chciałem zaktualizować Winterberga 7.6 do najnowszej wersji, pobrałem więc Winterbergupdater'a tylko tak dawno tego nie robiłem, że nie wiem co kliknąć żeby wszystko się udało :P I jak próbuje coś zdziałać to co chwile wyskakuje mi błąd: " Wystąpił nieobsługiwany wyjątek w aplikacji. Jeśli klikniesz przycisk Kontynuuj, aplikacja zignoruje błąd i podejmie próbę kontynuacji. Jeśli klikniesz przycisk Zamknij, aplikacja zostanie natychmiast zamknięta. Nie można zainicjować systemu konfiguracji" Jeśli wie ktoś co to za błąd i pomoże go rozwiązać to będę bardzo wdzięczny. No i oczywiście co klikać po kolei w updaterze żeby zaczęło pobierać aktualizacje.

EDIT:
Juz problem rozwiazany. Pobrałem całego Winterberga w wersji 8.7
Korzeń6666
Starszy sekcyjny
Starszy sekcyjny
 
Posty: 21
Rejestracja: 02 wrz 2009, 14:53
Lokalizacja: Zbr/Zg

Re: Winterberg ---> dane o aktualizacjach

Postautor: HatorEM » 25 gru 2012, 22:10

Wcale nierozwiązany, bo już jest wersja 8.8 ;p
Jak uruchamiasz updatera to zawsze zaznaczać trzeba na początku [advanced] inaczej, przy automatycznym sposobie aktualizacji aplikacja potrafi się zawiesić i nawet bilioteki Framework mogą nie pomóc.
Awatar użytkownika
HatorEM
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1380
Rejestracja: 11 kwie 2009, 21:47
Lokalizacja: Karton Mod :D
Pochwały: 48

Re: Winterberg ---> dane o aktualizacjach

Postautor: Deeway » 15 cze 2014, 16:53

Ktoś przetłumaczy?

WEM 9 Taikapalo

- Nachbarschaftshilfe RD und die sieben Samurai können wieder alarmiert werden
- Ringfunk und OP Alarmierungen wieder aktiv

- Notarztnachalarmierung funktioniert nun wieder korrekt bzw besser als in der 8er Reihe.
NEF wird nachgerufen, wenn ein NA-pflichtiger Pat von einem allein alarmierten RTW versorgt wird.
Es wird KEIN zusätzliches NEF gerufen, wenn ein oder mehrere RTW gemeinsam mit einem oder mehreren NEF alarmiert
wurden.
Es wird auch KEIN NEF gerufen, wenn bereits ein NEF manuell auf den Patienten bzw das Haus, in dem er liegt, gerufen wurde.

- Alarmtableau endlich komplett mit Fz Icons belegt, jetz macht das Alarmieren wieder Spass.

- InitScript lädt auf Wunsch ein an die jeweilige Map angepasstes Alarmgeber-Layout sowie einen angepassen FZA-Screen
Hierzu müssen ein Object namens alg_xxx auf der Map existieren sowie ein Alarmgeber-Dialog namens alg_xxx.xml und ein
FZA-Dialog namens alg_xxx_fza.xml in UI/Game/WemDlg
Dadurch koennen z.b. die BF-Zieltasten auf der Original Winterberg Map ausgeblendet oder anders belegt werden
Die FZA kann man dadurch problemlos auf die wesentlichen oft benötigten Fz begrenzen bzw diese nach Gusto gruppieren

KmRD Bagger kann wieder abgeladen werden :S

Zur Verbesserung der Übersicht auf der Minimap werden Fz im Status 2 konsequent unsichtbar gemacht.
Da ich nie sicher bin, ob das das ein oder andere versteckte Feature beeinträchtigt, bitte intensiv testen :D

Prof 6 10.5.
- Automatische Alarmeskalation : Durck klicken mit dem Sirenenkommando auf ein FwFz vor Ort wird automatisch
die Gesamte Restliche Wache des Fz in Marsch gesetzt. Dadurch brauch man zur Alarmstufenerhöhung nicht umstaendlich
die Wache auf dem Tableau zu suchen.

- FMS-Statusfenster li unten inegriert, auf welchem die zuletzt gesendeten FMS Telegramm durchrollen

- Die Gruppen LF und TLF werden in der AO in einer Gruppe zusammengefasst. Die Trennung macht taktisch keinen Sinn.
Fz werden in der Reihenfolge LF Gruppe /TLF Staffel / LF Staffel / TLF Trupp ausgewählt und alarmiert

- alarmierte Fz werden nun mit gruen/gelber LED markiert, bis sie ausruecken, um eine versehentliche Doppelalarmierung
zu vermeiden

- Demobelegung Zieltasten Wache1/2

- Sooo und nun funzt auch das Streife fahren wieder, statt dasss ne Personalversammlung vor den Fz entsteht
- Und die Rollos an den Fz funzen auch wieder :S

- und jetz gibts auch wieder Bestatter

23.4.13
- WEM 9 Professional Mode erster Anlauf :
Die neue Oberflächer erlaubt nun prinzipiell JEDES Fz einzeln gezielt zu alarmieren.
Testweise hab ich die Wache 1 der WF in dem Alarmbalken über dem Em-Navigator hinterlegt.
Bitte austesten. Die Belegung der Tasten kann ja jederzeit in der Datei wib_aao.xml verändert werden,
falls jemand experimentieren möchte
- Fz ruecken nicht mehr durch die noch geschlossenen Rolltore der Garagen aus
- Handalarmierte Fz der Wachen 1/2, die in einer Alarmierung zusammen alarmiert werden, bilden nun einen Zug mit
Zugführung
EDIT : BUG in der Alarmierung korrigiert, Fw rücken wieder korrekt aus
A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie ja jestem.
Wolsztyn112
Pomogłem?To daj proszę pochwałę :)
Deeway
Młodszy aspirant
Młodszy aspirant
 
Posty: 231
Rejestracja: 21 paź 2009, 16:31
Pochwały: 9

Re: Winterberg ---> dane o aktualizacjach

Postautor: kryszaleski » 18 cze 2014, 17:12

Przetłumaczyłem jak potrafiłem.
WEM 9 Taikapalo
- Wezwanie pogotowia rat. z zewnątrz (z poza mapy) oraz "siedmiu samurajów" ponownie możliwe,
- Dzwonek alarmu oraz alarm dot. potrzeby operacji ponownie aktywny,
- Wezwanie lekarza do wsparcia funkcjonuje dalej poprawnie - lepiej niż w wersji 8-mej.
NEF(pojazd lekarza) zostanie wezwany automatycznie, gdy pacjent wymaga interwencji lekarskiej, podczas gdy zajmuje się nim już wezwany zespół RTW( polska P),
NEF nie zostanie (automatycznie) wezwany, gdy zawiadomiono już wiele NEF oraz/albo RTW.
NEF nie zostanie (automatycznie ) wezwany, gdy został już manualnie wezwany, np ikoną został naciśnięty dom podczas alarmowania.
-Tabela alarmowania została kompletnie uzupełniona ikonami pojazdów, co sprawia większą radość z alarmowania.

" InitScript lädt auf Wunsch ein an die jeweilige Map angepasstes Alarmgeber-Layout sowie einen angepassen FZA-Screen
Hierzu müssen ein Object namens alg_xxx auf der Map existieren sowie ein Alarmgeber-Dialog namens alg_xxx.xml und ein
FZA-Dialog namens alg_xxx_fza.xml in UI/Game/WemDlg
Dadurch koennen z.b. die BF-Zieltasten auf der Original Winterberg Map ausgeblendet oder anders belegt werden
Die FZA kann man dadurch problemlos auf die wesentlichen oft benötigten Fz begrenzen bzw diese nach Gusto gruppieren"

Tego nie przetłumaczę z sensem, ale z tego co rozumiem to : Skrypt inicjowania ładuje się na życzenie na odpowiedniej mapie z dostosowanym układem alarmowania(layaut) jak i dopasowanym FZA-Sreen (prawdopodobnie alarmowanie pojazdu, tabela),
w tym celu należy umieścić na mapie obiekt o nazwie "jakakolwiek_XXX", jak i dać odpowiedni dialog alarmowania nazwany "jakakolwiek_XXX.xml" i FZA-Dialog nazwany "jakakowiel_XXX_fza.xml w UI/game/WemDlg
Można ukryć przycisk PSP na oryginalnej mapie Winterberga i zastąpić go innym.
FZA można bezproblemowo uzupełnić pojazdami, które są często potrzebne lub pogrupowane według własnego gustu.
- Koparkę THW (KmRD Bagger) można ponownie rozładować,
- Dla ulepszenia widoczności na mini mapie, pojazdy z statusem 2 ( w bazie) są konsekwentnie niewidoczne.
Ponieważ nigdy nie sprawdzam, czy oddziałuje to na inne funkcje, proszę o przetestowanie tego.
Prof 6 10.5.
- Automatyczne eskalowanie alarmu: Proste kliknięcie na komendę syreny "potrzebne wsparcie" ( tak mi się wydaje, że o coś takiego chodzi) sprawia automatyczne alarmowanie z marszu wszystkich pozostałych samochodów z bazy. Przez to nie trzeba urządzać spaceru po tabeli alarmowania.
- Okno statusów pojazdów zintegrowano w dolnej części, gdzie znajdowały się telegramy FMS (odnośnie statusów).
- Grupy LF i TLF zostaną złączone w jeden alarm. Separacja nie ma taktycznego sensu.
Pojazdy będą wybierane w sensowne grupy i alarmowane.
- Zaalarmowane pojazdy będą zaznaczone żółtym / zielonym LEDem, aż do odłączenie, żeby zapobiec podwójnemu alarmowaniu.
- Demobelegung Zieltasten Wache1/2 - [wg. google:] Klucze przeznaczenia obsadzenia pokazu bazy 1/2. - myślę że dot. to liczby osób w pojazdach podczas pokazów.
- Policja może ponowie patrolować ulice, zamiast zbierania personelu w pojazdach,
- Rolety znowu funkcjonują :S
- Ponowie jest karawan.
23.4.13
-WEM 9 profesjonalny mod - pierwsza próba:
Nowy Oberflächer( nie wiem co to jest) pozwala zaalarmować pojedynczo każdy pojazd.
Test przeprowadziłem na straży zakładowej w bazie 1 poprzez kolumnę/okno alarmów znajdującej się powyżej nawigacji EM4. Proszę przetestować.
Przypisanie klawiszy można w każdym momencie zmienić w pliku wib_aao.xml, jeżeli ktoś chce eksperymentować.
- Pojazdy nie będą się poruszać przez zamknięte jeszcze bramy garażowe.
- Ręcznie zaalarmowane pojazdy z bazy 1/2, które zostały zaalarmowane jednym alarmem, pojadą razem z dowódcą.
EDYCJA: Błąd w alarmowaniu naprawiony, pojazdy wracają poprawnie.

Teraz moje pytanie: skąd masz 9 WEM i czy nie był byś w stanie wrzucić jej na jakiś serwer, bo zapomniałem swojego hasła do konta na forum WEM, a próby jakiegokolwiek kontaktu z administracją nie przynoszą efektu :(
EDIT: Już nie trzeba :D
Szanujmy się
Awatar użytkownika
kryszaleski
Starszy ogniomistrz
Starszy ogniomistrz
 
Posty: 127
Rejestracja: 13 lip 2009, 13:42
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 6

Re: Winterberg ---> dane o aktualizacjach

Postautor: basti007 » 19 cze 2014, 14:05

dziala wam wersja 9? bo u mnie po zaladowaniu i wlaczeniu gry wywala do pulpitu po paru sekundach....
basti007
Młodszy ogniomistrz
Młodszy ogniomistrz
 
Posty: 36
Rejestracja: 19 maja 2007, 02:21
Pochwały: 1

Re: Winterberg ---> dane o aktualizacjach

Postautor: Deeway » 28 cze 2014, 12:33

Tak, działa "9" Jednak jest takie wkurzające g*wno. Gdy wyślemy jednostki na miejsce, potem odeślemy je do bazy to na mapie zostaje znacznik. Ten w którym miejscu ma się zatrzymać zadysponowana jednostka.


Edit://

http://forum.winterberg-mod.com/index.p ... &dataID=10
Żeby ściągnąć, trzeba się zarejestrować... za darmo.

Edit2://

WEM 9 Taikapalo

- Update 25.6.
Routing Bug auf der ChemieMap beseitigt
Fz stellen sich beim Zuganmarsch beim Eintreffe an der Estelle aufgereiht auf, nicht komplett verknotet auf dem Anmarschpunkt

- Update 19.6
Alarmstichwort (Löschzug/TH/Waldbrand etc) gilt nur noch für die zuerst alarmierte Wehr, falls mehrere Wehren gleichzeitig auf dem Tableau gewählt werden,
da es z.B. keinen Sinn macht 3 Wehren mit dem Stichwort Waldbrand zu alarmieren :)

Wird ein Fw-Fahrzeug per Zieltaste alarmiert und dabei ein Stichwort gewählt, wird die betreffende Wache komplett gemäß Alarmstichwort alarmiert.
Das erleichtert die Alarmierung z.b der Werkfeuerwehren erheblich

Pulverangriff zeigt jetz auch die zugehörige Pulverwolke beim Löschen ;D

- Fix 18.6.2014

Command-Belegung der Tische/des Disponenten werden nun aus wib_map.xml gelesen, nicht mehr hardcoded zugewiesen
Aktuelle Steuerdatei fuer das FMS Tool im Mod Hauptverzeichnis -> wbl.xml
Rufbereitschaft der Leitstelle rückt wieder korrekt an
Zielmarker am Boden nach Storno-Befehl lösen sich unmittelbar wieder auf

Lüfter Model ist wieder da :)
pre Beta der EM3 Map im Map Verzeichnis
A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie ja jestem.
Wolsztyn112
Pomogłem?To daj proszę pochwałę :)
Deeway
Młodszy aspirant
Młodszy aspirant
 
Posty: 231
Rejestracja: 21 paź 2009, 16:31
Pochwały: 9

PoprzedniaNastępna

Wróć do Winterberg Mod

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron