Emergency for free??

Możecie tutaj zadawać pytania w związku z Emergency Fighters For Life.

Emergency for free??

Postautor: terminator » 21 sie 2011, 14:24

Szukając dema Emergency natrafiłem na stronę, która udostępnia stare gry (Wolfenstein 3D, Doom, C&C itp.), znalazłem tam także Emergency. Autor pisze tak:
Prime Bbcode Spoiler Show Prime Bbcode Spoiler:
"Wszystkie stare gry udostępnione w serwisie są grami typu freeware (darmowe) lub abandonware. Z angielskiego abandon znaczy porzucony, a ware - produkt. Tak więc gry abandonware są porzuconymi przez producenta grami. Gdy przestało się je sprzedawać zostały one udostępnione do wolnego "obrotu".
Z wiedzy jaką posiad właściciel strony, wszystkie stare gry zawarte na niej nie są sprzedawane w Polsce w jakiejkolwiek postaci.
Autor serwisu nie ma żadnych korzyści majątkowych z udostępniania zawartych tutaj gier. Oglądana przez ciebie strona jest niekomercyjna."

Czy to znaczy, że Emergency można pobrać już legalnie? Jeśli tak chętnie bym pograł i podzielił się z forumowiczami linkiem.
Proszę adminów o odpowiedź.
Awatar użytkownika
terminator
Sekcyjny
Sekcyjny
 
Posty: 15
Rejestracja: 28 lis 2010, 11:30
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 1

Re: Emergency for free??

Postautor: WojteQ » 21 sie 2011, 18:09

Mi się zdaję że tak. Ale lepiej faktycznie niech Admin coś na to poradzi
" Śubmeś > iśtjudi "
Awatar użytkownika
WojteQ
Starszy brygadier
Starszy brygadier
 
Posty: 1825
Rejestracja: 19 lis 2008, 19:47
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 53

Re: Emergency for free??

Postautor: Zari » 21 sie 2011, 18:29

O ile dobrze pamiętam to aplikacje są objęte prawami autorskimi oraz licencją przez kilkadziesiąt lat od wydania i w tym czasie jeżeli autor nie zmienił licencji na darmową to mimo, że aplikacji nie można dostać(nie ma znaczenia czy na rynku polskim czy za granicą) udostępnianie w ten sposób jest nielegalne. To kwestia formalna a w praktyce właściciel praw autorskich na ogół nie interesuje się dalszymi losami tej aplikacji więc nie ma komu zgłaszać pretensji co do naruszenia licencji choć na ogół po wysłaniu pytania do właściciela licencji odnośnie legalności takiej metody dystrybucji odpowiedź jest jednoznaczna, że jest to nielegalne.
emerytowany MODELER
Awatar użytkownika
Zari
Starszy kapitan
Starszy kapitan
 
Posty: 2143
Rejestracja: 04 lut 2006, 14:42
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa
Pochwały: 104

Re: Emergency for free??

Postautor: terminator » 23 sie 2011, 08:12

Dzięki za odpowiedź.
[EDIT]
Poszukałem trochę na ten temat w internecie o to wyniki:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Abandonware
"W Polsce prawa autorskie do programu komputerowego wygasają po upływie 70 lat od śmierci autora, jeśli on osobiście upowszechniał program, lub 70 lat od daty pierwszego rozpowszechniania, jeśli program był rozpowszechniany przez inną osobę lub firmę."

Musimy jeszcze trochę poczekać :cry:
Awatar użytkownika
terminator
Sekcyjny
Sekcyjny
 
Posty: 15
Rejestracja: 28 lis 2010, 11:30
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 1


Wróć do Emergency 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron