Modele Carmana

Dział przeznaczony dla autorów modów, modeli i wszelkich przeróbek.
Wszelka pomoc dot. modelowania, modów itp prosimy umieszczać w dziale nadrzędnym - "Mody"

Modele Carmana

Postautor: Carman » 14 sty 2007, 15:30

Witam!
Poniżej przedstawiam historię mojej twórczości do gry Emergency. Dobrze obrazuje ona wpływ zdobywanego doświadczenia na jakość modeli. Zachęcam do jej przeglądnięcia zwłaszcza osoby zainteresowane tworzeniem modeli. Chcę przez to pokazać, że nie warto dawać za wygraną przy pierwszym nieudanym modelu. Systematyczna praca sprawi, że każde kolejne dzieło będzie coraz lepsze.

Kolejność chronologiczna.

Faza 1 - modyfikacje tekstur, drobne zmiany w modelach.
Mercedes Sprinter W903FL (Ambulans) v1 - Zmiana tekstury standardowego modelu ambulansu z Emergency 3 +małe dodatki. Status: niewydany, zastąpiony przez v2.
Opel Astra G Caravan (Radiowóz) v1 - zmiana tekstury standardowego modelu radiowozu z Emergency 3. Status: niewydany, zastąpiony przez v2.
Ford Focus I Turnier (Radiowóz) v1 - zmiana tekstury standardowego modelu radiowozu z Emergency 3. Status: niewydany, zastąpiony przez v2.
Mitsubishi L200 III (Straż Pożarna) v1 - zmiana tekstury standardowego modelu pojazdu inżyniera z Emergency 3. Status: niewydany, brak kontynuacji.
Mercedes ML W163 (pojazd lekarza) v1 - zmiana tekstury standardowego modelu pojazdu lekarza z Emergency 3. Status: niewydany, brak kontynuacji.
Nissan Pickup D22 (Straż Pożarna) v1 - zmiana tekstury standardowego modelu pojazdu inżyniera z Emergency 3. Status: niewydany, brak kontynuacji.
Fiat Ducato IIFL (Ambulans) v1 - zmiana tekstury standardowego modelu ambulansu z Emergency 3. Status: niewydany, brak kontynuacji.
Opel Movano B (Ambulans) v1 - zmiana tekstury standardowego modelu ambulansu z Emergency 3. Status: niewydany, brak kontynuacji.
Fiat Panda II (Radiowóz) v1 - zmiana tekstury standardowego modelu z Emergency 3. Status: wydany w PL Modzie 0.85b, brak kontynuacji.
BMW X5 E53 (BOR) v1 - zmiana tekstury standardowego modelu z Emergency 3. Status: niewydany, brak kontynuacji.

Faza 2 - pierwsze modele stworzone od podstaw + kontynuacja modyfikacji tekstur.
Opel Astra G Caravan (Radiowóz) v2 - pierwszy model stworzony od podstaw dla Emergency 4. Status: niewydany, brak kontynuacji.
Mercedes Atego I (GBA) v1 - kolejny model stworzony od podstaw dla Emergency 4. Status: niewydany, brak kontynuacji.
Renault Kangoo IFL 4x4 (Pogotowie techniczne) v1 - zmiana tekstury standardowego modelu z Emergency 3. Status: w wersji SoP wydany w PL Modzie 0.85b, cywilny w CCC Modzie, brak kontynuacji.
Mercedes Sprinter W903FL (Ambulans) v2 - zmodyfikowany model i tekstura standardowego modelu ambulansu z Emergency 3. Status: wydany w PL Modzie 0.85b i 0.99b, brak kontynuacji.
Volkswagen Transporter T4 (Bus policyjny) v1 - zmodyfikowany model i tekstura standardowego modelu ambulansu z Emergency 3. Status: wydany w PL Modzie 0.85b i 0.99b, brak kontynuacji.

Faza 3 - dokładniejsze modele tworzone od zera z gładkimi przejściami pomiędzy powierzchniami. Początki modelowania detali.
Iveco Daily III (SLRt + Laweta) v1 - Model stworzony od zera.Status: niewydany, brak kontynuacji.
Ford Transit Mark V (Bus policyjny) v1 - Mocno zmodyfikowany standardowy model ambulansu z Emergency 3. Status: niewydany, brak kontynuacji.
Kia Cee'd SW I (Radiowóz) v1 - Model stworzony od zera. Status: wydany w PL Modzie 0.85b i 0.99b, zastąpiony przez v2.
Opel Vectra C FL (Nieoznakowany radiowóz) v1 - Model stworzony od zera. Status: wydany w PL Modzie 0.85b i 0.99b, brak kontynuacji.
Honker 2000 (Pojazd saperski) v1 - Model stworzony od zera. Status: niewydany, zastąpiony przez v2.
Opel Vivaro (Bus policyjny + ambulans) v1 - Model stworzony od zera. Status: wydany w PL Modzie 0.99b oraz jako cywilny CCC Modzie, brak kontynuacji.
Autosan A1010T Lider (Autobus policyjny) v1 - Model stworzony od zera. Status: wydany w PL Modzie 0.99b, brak kontynuacji.
Ford Focus I Turnier (Radiowóz) v2 - Model stworzony od zera. Status: wydany w PL Modzie 0.99b oraz jako cywilny CCC Modzie, brak kontynuacji.
Renault Kerax (GCBA) v1 - Model stworzony od zera. Status: wydany w PL Modzie 0.99b, zastąpiony przez v2.
Lublin III (SLRt) v1 - Model stworzony od zera. Status: wydany w PL Modzie 0.99b, brak kontynuacji.
Renault Midliner M210 (GBA) v1 - Model stworzony od zera. Status: wydany w PL Modzie 0.85b i 0.99b, brak kontynuacji.
Renault Midlum (GBA) v1 - Model stworzony od zera Status: wydany w PL Modzie 0.99b, zastąpiony przez v2.
Solaris Vacanza (Mobilny punkt medyczny) v1 - Model stworzony od zera. Status: niewydany, brak kontynuacji.
Nissan Pathfinder R51 (Radiowóz) v1 - Model stworzony od zera. Status: wydany na wolnej licencji - Link, brak kontynuacji.
Renault Kerax (GCBA) v2 - Poprawiony zderzak w stosunku do v1. Status: wydany w PL Modzie 0.99b, brak kontynuacji.
Renault Midlum (GBA) v2 - Poprawiony zderzak w stosunku do v1. Status: wydany w PL Modzie 0.99b, brak kontynuacji.
Mercedes Vito (Policja + ambulans + karawan) v1 - Model stworzony od zera. Status: wydany w PL Modzie 0.99b, brak kontynuacji.
PZL Świdnik Mi-2 (LPR) v1 - Model stworzony od zera. Status: niewydany, brak kontynuacji.
MAN/Star LE (GBA) v1 - Model stworzony od zera. Status: wydany w PL Modzie 0.99b, brak kontynuacji.
OT-64 SKOT (GCBM) v1 - Model stworzony od zera. Status: niewydany, brak kontynuacji.
Iveco Daily IV (SLRt) v1 - Model stworzony od zera. Status: niewydany, zastapiony przez v2.
Mercedes-Benz Sprinter W906 (Ambulans) v1 - Model stworzony od zera. Status: wydany w PL Modzie 0.99b, zastąpiony przez v2.

Faza 3.5 - modele tworzone do Los Angeles Modu Hoppah'a.
Jeep Grand Cheerokee ZJ - Model stworzony od zera. Status: wydany w LA Mod, brak kontynuacji.
Chevrolet Express II - Model stworzony od zera. Status: wydany w LA Mod, brak kontynuacji.
Peterbilt 379 - Model stworzony od zera. Status: wydany w LA Mod, brak kontynuacji.
Ford LTD Crown Victoria I - Model stworzony od zera. Status: wydany w LA Mod, brak kontynuacji.
Chevrolet Impala IX - Model stworzony od zera. Status: wydany w LA Mod, brak kontynuacji.
Toyota Prius II (XW20) - Model stworzony od zera. Status: wydany na wolnej licencji - Link, brak kontynuacji.

Faza 4 - coraz większa dbałość o detale modeli.
Mercedes-Benz Atego FL (GBA) v1 - Model stworzony od zera.Status: wydany w PL Modzie 0.99b oraz z modyfikacjami innych Twórców - Link, brak kontynuacji.
ISS Wawrzaszek Tajfun II (Policyjna armatka wodna) v1 - Model stworzony od zera.Status: niewydany, brak kontynuacji.
Kia Cee'd SW I (Radiowóz) v2 - Model stworzony od zera.Status: wydany na wolnej licencji - Link, zastąpiony przez v3.
Fiat 126p 650E '83 v1 - Model stworzony od zera.Status: wydany, zastąpiony przez v2.
Skoda Superb 3T liftback i kombi (Nieoznakowany radiowóz) v1 - Model stworzony od zera.Status: niewydany, brak kontynuacji.
Standardowe koła do samochodów ciężarowych v1 - Modele stworzony od zera.Status: wydany na wolnej licencji - Link, brak kontynuacji.

Faza 5 - duża dbałość o detale, zaawansowane cieniowanie.
Honker 2000 (Pojazd saperski) v2 - Model stworzony od zera.Status: niewydany, brak kontynuacji.
Nissan Primera P10 v1 - Model stworzony od zera.Status: wydany na wolnej licencji - Link, brak kontynuacji.
Fiat 126p 650E '83 v2 - Poprawki w modelu i cieniowaniu w stosunku do v1.Status: wydany na wolnej licencji - Link, brak kontynuacji.
Mercedes-Benz Sprinter W906 (Ambulans, bus policyjny, SLRChem) v2 - Model stworzony od zera.Status: niewydany, brak kontynuacji.
Volkswagen Crafter (Policyjny ambulans sanitarny) v1 - Model stworzony od zera.Status: niewydany, brak kontynuacji.
Kia Cee'd 5d I (nieoznakowany radiowóz) v1 - Model stworzony od zera.Status: niewydany, brak kontynuacji.
Iveco Daily IV (SLRt) v2 - Model stworzony od zera.Status: wydany na wolnej licencji - Link, brak kontynuacji.
Kia Cee'd SW I v3 - Model stworzony od zera.Status: niewydany, brak kontynuacji.


Modele można stosować we własnych modach stosując się do poniższych warunków:
1. W readme moda musi znaleźć się informacja o autorze modelu (Carman).
2. Taki sam podpis należy dołączać do każdego zdjęcia z moda prezentującego ten pojazd.
3. Dobrze by było żeby wysłać mi informacje na temat moda w którym model zostanie użyty. W przypadku przeróbek oczywiście dołączyć zdjęcie.

W przypadku znalezienia martwych/błędnych linków proszę o informacje.

----------------

Pomyślałem, że przyda się umieszczać moje projekty w jednym temacie i z tego właśnie powodu stworzyłem ten.

Mój pierwszy samochód do Emergency 4 czyli ambulans Mercedes Sprinter:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Radiowóz Opel Astra II Caravan:
Obrazek

Radiowóz Ford Focus Turnier:
Obrazek

Mitsubishi L200 Straży Pożarnej (podłączenie dla 2 węży):
Obrazek

Mercedes ML Pogotowia Ratunkowego do przewozu lekarza:
Obrazek

Komentarze mile widziane!!!
Ostatnio zmieniony 14 sie 2008, 10:49 przez Carman, łącznie zmieniany 3 razy
Awatar użytkownika
Carman
Nadbrygadier
Nadbrygadier
 
Posty: 2041
Rejestracja: 18 paź 2006, 15:31
Lokalizacja: Kozy k. Bielska-Białej
Ostrzeżenia: -1
Pochwały: 76

Postautor: zimbul » 14 sty 2007, 15:35

niezłe ale ten mały strażacki jest lipny
Jestem bogiem.... uświadom to sobie.....
zimbul
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 1385
Rejestracja: 18 wrz 2006, 21:19
Lokalizacja: Ciechanów
Pochwały: 12

Postautor: Carman » 14 sty 2007, 16:10

Prawdopodobnie użyjemy modelu stworzonego przez Byku (nie wiem czy ten nick sie odmienia):
http://img111.imageshack.us/my.php?image=image4cz9.png
Awatar użytkownika
Carman
Nadbrygadier
Nadbrygadier
 
Posty: 2041
Rejestracja: 18 paź 2006, 15:31
Lokalizacja: Kozy k. Bielska-Białej
Ostrzeżenia: -1
Pochwały: 76

Postautor: Byku » 14 sty 2007, 20:36

no modele 9,5/10(9,5 dlatego ze zawsze wszystko mozna zrobić lepiej) mi sie bardzo podobaja a i mój nick sie odmienia:D:D:D
SKINER PL MOD TEAM!

gg: 7501611
Awatar użytkownika
Byku
Starszy ogniomistrz
Starszy ogniomistrz
 
Posty: 148
Rejestracja: 19 paź 2006, 10:00
Lokalizacja: Pszczyna

Postautor: GRZEHO » 14 sty 2007, 20:40

Nie modele tylko skiny modele Wyszły z pod klikania mojej myszki :D
Awatar użytkownika
GRZEHO
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 810
Rejestracja: 30 sie 2005, 17:16
Lokalizacja: BIELSKO BIAŁA. . . . . . .

Postautor: Carman » 14 sty 2007, 21:36

GRZEHO pisze:Nie modele tylko skiny modele Wyszły z pod klikania mojej myszki


Nie bardzo rozumiem, ale co do modeli to fakt - większość przerabiał GRZEHO z powodów wiadomych (nie znam się na teksturowaniu w Zmodelerze :( ).
Awatar użytkownika
Carman
Nadbrygadier
Nadbrygadier
 
Posty: 2041
Rejestracja: 18 paź 2006, 15:31
Lokalizacja: Kozy k. Bielska-Białej
Ostrzeżenia: -1
Pochwały: 76

Postautor: Carman » 26 sty 2007, 20:22

Nieoznakowany radiowóz policyjny Opel Vectra:
Obrazek
Tak na marginesie to wzorowany był na słynnej w Bielsku-Białej "Czarnej Vectrze" - postrachu kierowców lubiących raz za czas pogonić wskazówkę prędkościomierza. W ciągu miesiąca zarabia ona około 400 000 zł (nie nie pomyliłem zer :) )

Lekki wóz gaśniczy Nissan Pickup:
Obrazek
Awatar użytkownika
Carman
Nadbrygadier
Nadbrygadier
 
Posty: 2041
Rejestracja: 18 paź 2006, 15:31
Lokalizacja: Kozy k. Bielska-Białej
Ostrzeżenia: -1
Pochwały: 76

Postautor: Carman » 04 mar 2007, 19:33

Ambulans Fiat Ducato:
Obrazek
Pierwsza wersja, więc piszcie co mam poprawić.
Awatar użytkownika
Carman
Nadbrygadier
Nadbrygadier
 
Posty: 2041
Rejestracja: 18 paź 2006, 15:31
Lokalizacja: Kozy k. Bielska-Białej
Ostrzeżenia: -1
Pochwały: 76

Postautor: GRZEHO » 04 mar 2007, 19:45

robi wrażenie 8)
Awatar użytkownika
GRZEHO
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 810
Rejestracja: 30 sie 2005, 17:16
Lokalizacja: BIELSKO BIAŁA. . . . . . .

Postautor: Zari » 04 mar 2007, 19:47

usunąć ten napis na górze ;/
i szyba przednia wygląda na krzywą z boku i tak jakby obok niej się lakier trochę zdarł
emerytowany MODELER
Awatar użytkownika
Zari
Starszy kapitan
Starszy kapitan
 
Posty: 2143
Rejestracja: 04 lut 2006, 14:42
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa
Pochwały: 104

Postautor: Byku » 04 mar 2007, 20:00

Mi sie bardzo podoba jedynie własnie ten napis na dachu... 9.5/10(bo zawsze moze byc lepiej)
SKINER PL MOD TEAM!

gg: 7501611
Awatar użytkownika
Byku
Starszy ogniomistrz
Starszy ogniomistrz
 
Posty: 148
Rejestracja: 19 paź 2006, 10:00
Lokalizacja: Pszczyna

Postautor: Parkour » 04 mar 2007, 21:00

hmm tylko szkoda ,że ten fiat ma malowanie starego autoformu , a autoform nie robi fiatów , tylko amz kutno
marcin5555512@wp.pl
skiner pl mod
Awatar użytkownika
Parkour
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 970
Rejestracja: 23 kwie 2006, 17:14
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 5

Postautor: Carman » 04 mar 2007, 21:06

Parkour pisze:hmm tylko szkoda ,że ten fiat ma malowanie starego autoformu , a autoform nie robi fiatów , tylko amz kutno

To na razie tylko mój Sprinter po przeróbkach. Jeśli to możliwe to pokaż screena Ducato najlepiej z boku.

A tu nowa wersja po drobnych przeróbkach:
Obrazek
Awatar użytkownika
Carman
Nadbrygadier
Nadbrygadier
 
Posty: 2041
Rejestracja: 18 paź 2006, 15:31
Lokalizacja: Kozy k. Bielska-Białej
Ostrzeżenia: -1
Pochwały: 76

Postautor: Zari » 04 mar 2007, 21:46

troche zbyt "jajowaty" ten znaczek fiata z przodu ;/
emerytowany MODELER
Awatar użytkownika
Zari
Starszy kapitan
Starszy kapitan
 
Posty: 2143
Rejestracja: 04 lut 2006, 14:42
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa
Pochwały: 104

Postautor: Parkour » 04 mar 2007, 23:04

Carman pisze:
Parkour pisze:hmm tylko szkoda ,że ten fiat ma malowanie starego autoformu , a autoform nie robi fiatów , tylko amz kutno

WAS
http://www.ratownictwo.org.pl/details.p ... ode=search
PEUGEOT BOXER (to samo)
http://www.ratownictwo.org.pl/details.p ... ode=search

http://www.ratownictwo.org.pl/details.p ... ode=search
marcin5555512@wp.pl
skiner pl mod
Awatar użytkownika
Parkour
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 970
Rejestracja: 23 kwie 2006, 17:14
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 5

Następna

Wróć do Autorskie mody, modele i przeróbki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości