A może by tak...

Wypowiadajcie się tutaj na temat strony.

A może by tak...

Postautor: Griszas24 » 12 lut 2006, 16:47

Witajcie,

Skoro strona się już tak rozrosła to może Administratorzy pomyślą o nowym jednym a porządnym wyglądzie strony www. ?

Poza tym proponuje również zmienić nazwy z Nieoficjalnych na Oficjalne, skoro wspiera Was serwis Gry-Online, tak wiec z powodzeniem - możecie korzystać już z nowego adresu. Poza tym co najważniejsze zrezygujcie z tworzenia ramek przy składaniu strony www, strasznie koszmarnie to wyglada klikajac w zewnętrzne linki. Ostatnia sprawa jaka mi przyszła do głowy to Użytkownicy zarejestrowani forum. Może czas już odświeżyć liste owych, bo jak widziałem po Memberlist wielu z nich zakłada konta, a wcale z nich nie korzysta, dzięki temu forum bedzie chodziło stabilniej, a SQL sie trochę odchudzi. Wprowadzcie tez system aktywacji kont, żeby googlebot-y itp nie nabijały Wam statystyk. I proponuje zrobic Update forum, bo Wasze jest strasznie dziurawe pod wzgledem zabezpieczeń. To tyle w chwili obecnej, mam nadzieje, ze skorzystać troche z rad i postaracie sie :)

Powodzenia i Pozdrawiam.
Griszas24
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 5
Rejestracja: 12 lut 2006, 16:41

Postautor: Radek_1 » 12 lut 2006, 20:34

Oficjalne nazwy tzn.? W logo jest jedynie stary adres prv.pl muszę kiedyś to zmienić, jeżeli o to Ci chodzi :) Tworzenie ramek... hmm by pozbyć się ramek trzeba by stworzyć stronę w php, a moja wiedza niestety nie jest wystarczająca by tworzyć w php. Gotowych systemów administracji tj. cms używał nie będę bo to się mija z celem. Wolę mieć jednak tą świadomość, że to ja stworzyłem stronę i ja nią zarządzam. Powoli strona staję się bardziej przyjazna pod względem administracji. Wygląd też jest przyzwoity, tak mi się wydaje. Jedynie muszę zmienić kod na kaskadowe arkusze styli (tj. css) by strona była kompatybilna z wszystkimi przeglądarkami.
Nad forum to ja myślę zrobić poważne zmiany. Aktywacje kont - hmm pomyślę. Aktualizację też miałem zrobić, ale kurcze wciąż brakuje mi na to czasu ;)
Dzięki za wszystkie rady i podpowiedzi:)

Edit:
Aktualizacja forum zrobiona, obecna wersja 2.0.19.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2006, 00:52 przez Radek_1, łącznie zmieniany 1 raz
Master
Of
Discussion

Prosimy używać przycisku do raportowania postów - to ułatwi pracę moderatorom i oszczędzi nie potrzebnych kłótni.
Awatar użytkownika
Radek_1
Generał brygadier
Generał brygadier
 
Posty: 1440
Rejestracja: 07 lis 2003, 23:42
Lokalizacja: Bełchatów
Pochwały: 29

Postautor: Khan34 » 12 lut 2006, 22:18

Wygląd strony mi pasuje, jest fajny, nic bym nie zmieniał. Co do aktywacji kont no nie wiem, u nas na forum TopWare zbytnio by się to nie przyjęło bo nie wszyscy lubią aktywacje, tak samo jeśli byś chciał wprowadzić ograniczenia dla gości, po krótkim czasie nikt nowy na forum by się nie pojawił i forum by upadło dlatego co do tych pomysłów jestem na nie. To chyba tyle.

Pozdrawiam

Khan34
Awatar użytkownika
Khan34
Sekcyjny
Sekcyjny
 
Posty: 15
Rejestracja: 28 gru 2003, 13:07
Lokalizacja: Krzeszowice koło Krakowa

Postautor: bercik » 13 lut 2006, 15:12

co do ramek i php to jakby co ja moge sie wlaczyc i napisac w php skrypt ktoryby to kleil ...
"God, root, what is difference?"

Zapraszam do odwiedzenia mojego serwisu WWW poświęconego szeroko rozumianej "komputerologii" - http://www.opcode.eu.org/ - tam również więcej informacji o mnie.
Awatar użytkownika
bercik
Nadbrygadier
Nadbrygadier
 
Posty: 675
Rejestracja: 11 lis 2003, 20:41
Pochwały: 15

Postautor: Gość » 18 lut 2006, 16:24

Radek_1 pisze:Oficjalne nazwy tzn.? W logo jest jedynie stary adres prv.pl muszę kiedyś to zmienić, jeżeli o to Ci chodzi :) Tworzenie ramek... hmm by pozbyć się ramek trzeba by stworzyć stronę w php, a moja wiedza niestety nie jest wystarczająca by tworzyć w php. Gotowych systemów administracji tj. cms używał nie będę bo to się mija z celem. Wolę mieć jednak tą świadomość, że to ja stworzyłem stronę i ja nią zarządzam. Powoli strona staję się bardziej przyjazna pod względem administracji. Wygląd też jest przyzwoity, tak mi się wydaje. Jedynie muszę zmienić kod na kaskadowe arkusze styli (tj. css) by strona była kompatybilna z wszystkimi przeglądarkami.
Nad forum to ja myślę zrobić poważne zmiany. Aktywacje kont - hmm pomyślę. Aktualizację też miałem zrobić, ale kurcze wciąż brakuje mi na to czasu ;)
Dzięki za wszystkie rady i podpowiedzi:)

Edit:
Aktualizacja forum zrobiona, obecna wersja 2.0.19.


Witaj,

Generalnie nie musisz znac PHP, zeby stworzyc strone bez ramek. Co do aktywacji kont googleboty itp nabijaja tylko ilosc odwiedzin. Poza tym aktywacja kont jest potrzebna bo wielu ludzi rejestruje sie i nie korzysta. Ci, ktorzy naprawde chca uczestniczyc w forum i w zyciu strony beda ja odwiedzac i sie logowac. Wiec nie ma strachu. Chyba ze idziecie na ilosc nie na jakosc. Nad wygladem strony mozna by pomyslec bo osobiscie ta jest fatalna, mozna zrobic cos w pelni profesjonalnego nie mowie tu o CMS tylko o konkretnym projekcie grafiki dla tejze strony. Przede wszystkim zdefragmentowac kod html bo obecnie strona sie nie tyle ze sie nie laduje, ale ma lagi ot zacznie byc nie dlugo powazny problem. W PHP moze ktos napisac tylko system komentarzy do News chyba, ze jest napisany nie zauwazylem bo nie komentuje :)
Gość
 

Postautor: bercik » 18 lut 2006, 22:11

Anonymous pisze:Co do aktywacji kont googleboty itp nabijaja tylko ilosc odwiedzin.

nie bardzo widze zwiazek ... od kontroli dostepu dla googlebotow itp to jest robots.txt ... pozatym nie wiem czy dobrze rozumiem ale chcialbys aby roboty nie indeksowaly zawartosci strony ? ... raczej bez sensu

Anonymous pisze:Ci, ktorzy naprawde chca uczestniczyc w forum i w zyciu strony beda ja odwiedzac i sie logowac.

z wlasnego doswiadczenia (jako uzytkownika roznych stron i forow) powiem ze watpie ...
"God, root, what is difference?"

Zapraszam do odwiedzenia mojego serwisu WWW poświęconego szeroko rozumianej "komputerologii" - http://www.opcode.eu.org/ - tam również więcej informacji o mnie.
Awatar użytkownika
bercik
Nadbrygadier
Nadbrygadier
 
Posty: 675
Rejestracja: 11 lis 2003, 20:41
Pochwały: 15

Postautor: Radek_1 » 19 lut 2006, 02:23

Ja chcę by strona była na google więc robots.txt nie umieszczałem. Wiem z własnego doświadczenia, że aktywacja kont jest denerwująca, przynajmniej dla niektórych(i dla mnie) :) Komentarze do newsów i ogólnie newsy są zrobione i dodaje się je z panelu administracyjnego, jest gotowy skrypt. Wygląd strony to rzecz gustu, tak mi się wydaje. Jedynie, jak już pisałem, musze napisać kod na nowo, ten faktycznie jest fatalny.

Dzięki za sugestie:)
Master
Of
Discussion

Prosimy używać przycisku do raportowania postów - to ułatwi pracę moderatorom i oszczędzi nie potrzebnych kłótni.
Awatar użytkownika
Radek_1
Generał brygadier
Generał brygadier
 
Posty: 1440
Rejestracja: 07 lis 2003, 23:42
Lokalizacja: Bełchatów
Pochwały: 29

Postautor: Griszas24 » 19 lut 2006, 11:59

Radek_1 pisze:Ja chcę by strona była na google więc robots.txt nie umieszczałem. Wiem z własnego doświadczenia, że aktywacja kont jest denerwująca, przynajmniej dla niektórych(i dla mnie) :) Komentarze do newsów i ogólnie newsy są zrobione i dodaje się je z panelu administracyjnego, jest gotowy skrypt. Wygląd strony to rzecz gustu, tak mi się wydaje. Jedynie, jak już pisałem, musze napisać kod na nowo, ten faktycznie jest fatalny.

Dzięki za sugestie:)


Czekaj pomyliem sie nie google boty tylko crawle kurcze to sie tak nazywa chyba... Zapomnialem dokladnej nazwy:)Kiedys dawno temu prowadzac jedno z for mialem od zatrzesienia tego, na forum statystyki pokazywaly ze jest nas okolo 30 a okazalo sie ze 90% to crawle. Co do stworzenia layout moglbym troche pomoc w zwiazku z nowa edycja EM4.

Ide pomeczyc troche te misje z prezydentem bo ni kija jej przejsc nie moge w EM2 ehhhhh
Griszas24
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 5
Rejestracja: 12 lut 2006, 16:41

Postautor: Radek_1 » 19 lut 2006, 18:50

A co konkretnie te crawle robią?
Master
Of
Discussion

Prosimy używać przycisku do raportowania postów - to ułatwi pracę moderatorom i oszczędzi nie potrzebnych kłótni.
Awatar użytkownika
Radek_1
Generał brygadier
Generał brygadier
 
Posty: 1440
Rejestracja: 07 lis 2003, 23:42
Lokalizacja: Bełchatów
Pochwały: 29

Postautor: Griszas24 » 16 wrz 2006, 12:59

Witam,

Generalnie crwal-booty nabijaja statystki, probuja logowac sie na forum i je od wewnatrz niszczyc... jest to ciekawe zjawisko gdy np nie ma autoryzacji forum one sobie "chodza" po forum napelniajac bzdurami sql-a. Mozna to zauwazyc z poziomu administratora gdzie np jakies IP chyba o numerze 62.xxx.xxx.xxx pisze wiadomosc. A co za tym idzie SQL w koncu pada... Sa to inaczej robale. W SQL-u robi sie istny burdel i dalej wiadomo co jest :)

Sorry ze tak dlugo odpowiadalem ale kiedy dopadlem EM4 to sie zapomnialem :>

P.S Wydaje mi sie, ze EM4 jest latwiejsze...

P.S2 Zmiencie na poczatku strony na Oficjalny Serwis o EM4 :)
Griszas24
Starszy strażak
Starszy strażak
 
Posty: 5
Rejestracja: 12 lut 2006, 16:41

Postautor: Radek_1 » 16 wrz 2006, 14:18

Rejestracja użytkowników już wymaga aktywacji od dwóch, albo trzech miesięcy. Postanowiłem ją wprowdzić ponieważ mieliśmy na forum mase spamu, nie było innego wyjścia. Co do dopisku "Oficjalny" to raczej nie mogę tego wprowadzić, bo oficjalna polska strona to będzie ta którą zrobi firma Topware.pl.
Master
Of
Discussion

Prosimy używać przycisku do raportowania postów - to ułatwi pracę moderatorom i oszczędzi nie potrzebnych kłótni.
Awatar użytkownika
Radek_1
Generał brygadier
Generał brygadier
 
Posty: 1440
Rejestracja: 07 lis 2003, 23:42
Lokalizacja: Bełchatów
Pochwały: 29

Postautor: Parkour » 16 wrz 2006, 14:30

a na jakim serverze macie strone i baze danych forum ? bo na prv.pl nie ma chyba MySQL
marcin5555512@wp.pl
skiner pl mod
Awatar użytkownika
Parkour
Starszy aspirant
Starszy aspirant
 
Posty: 970
Rejestracja: 23 kwie 2006, 17:14
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 5

Postautor: _maroko.nine.one » 16 wrz 2006, 15:33

Parkour pisze:a na jakim serverze macie strone i baze danych forum ? bo na prv.pl nie ma chyba MySQL


emergency.gry-online.pl ;)

100mb miejsca, php i zapewne MySQL.
Mów mi maroko, nie Maroko.

25 osób na mojej liście zablokowanych na gg. Chcesz być następny? Pisz do mnie jakieś głupoty.

"Abyśmy nigdy nie zapukali do Twych drzwi" - SPAT
Awatar użytkownika
_maroko.nine.one
Kapitan
Kapitan
 
Posty: 1553
Rejestracja: 04 wrz 2004, 20:38
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 5

Postautor: slave99 » 16 wrz 2006, 17:22

na stronie nic sie nie dzieje, na innych fanowskich stronach o emergency 4 jest mnostwo informacji, newsy pojawiaja sie u was zdecydowanie za rzadko - jezeli nie wiecie gdzie je znalezc wystarczy tylko przetlumaczyc newsy z innych stron. grafika nijak pasuje do serii emergency (oprocz ramek), przydalby sie nowy banner i przyspieszenie dzialania strony, brakujace informacje nie sa uzupelniane, newsy mozna znalezc praktycznie tylko na forum a takze moglibyscie nawiazac wspolprace z topware, kolory nie sa odpowiednie dla strony o serii emergency, strona jest malo przejrzysta a kategoria emergency 4 powinna znajdowac sie na gorze a nie na samym dole, powinien byc takze dzial o emergency 1. ja to bym zrobil porzadek... 8)
Awatar użytkownika
slave99
Nadbrygadier
Nadbrygadier
 
Posty: 284
Rejestracja: 19 mar 2005, 09:47
Lokalizacja: Wadowice / Kraków
Pochwały: 4

Postautor: Radek_1 » 16 wrz 2006, 18:00

slave99, możesz zrobić własną stronę :)
Brakujące informacje to chyba tylko solucje i niektóre opisy pojazdów/sprzętów których do dziś nie wiem do czego slużą :P Grafika jest jaka jest, nie chce mi sie zmieniać, nie wiem dlaczego niby nie pasuje do Emergency - ma być czerwona jak ogień, bez sensu. Chodzi głównie o informacje, a nie o szate graficzną. Co jest nieprzejrzystego w stronie? Menu po lewej stronie, linki po kolei podane w kategoriach. Wszystko ładnie podane jak na tacy. Strona działa wolno ponieważ ostatnio federacja gier online wolno działa, niezależne ode mnie. Kod staram się optymalizować w taki sposób jaki umiem najlepiej. Co mam pisać w newsach, niemieckiego nie umiem :P Nie chcę podawać błędnych lub niepewnych informacji. Współpracy z Topware.pl nie nawiąże - próbowałem kilkukrotnie. Nowy banner? Z tym się zgodze, ale nie mam obecnie pomysłu i czasu na bawienie się tym :roll:

Ty byś zrobił porządek? Zapraszam do współpracy, zawsze chętnie publikujemy informacje od ludzi "z zewnątrz" :) Skontaktuj się na PW i napisz co byś mógł robić, dodawać itp. Może coś z tego wyjdzie.
Master
Of
Discussion

Prosimy używać przycisku do raportowania postów - to ułatwi pracę moderatorom i oszczędzi nie potrzebnych kłótni.
Awatar użytkownika
Radek_1
Generał brygadier
Generał brygadier
 
Posty: 1440
Rejestracja: 07 lis 2003, 23:42
Lokalizacja: Bełchatów
Pochwały: 29

Następna

Wróć do Strona

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron