Benzer Yankee 50

Po prostu... można gadać o wszystkim

Benzer Yankee 50

Postautor: Rudy529 » 03 cze 2014, 12:13

Witajcie. Mam problem z elektryką w swoim yankim. Kupiłem go w 2011 roku, ma 4100 km przebiegu, teraz postanowiłem kupić lepszy silnik, mocniejszy, tak więc zakupiłem silnik nowy 110 ccm3 10 kM, dołączyli mi do tego gaźnik i rozrząd. Wszystko działa pięknie oprócz elektryki. Gdy włączę światła mijania to powoli się zapalają i świecą słabo,ale gdy włączę kierunkowskaz to wszystkie światła palą się na przemiennie, kierunek gaśnie,zapala się światło mijania, po zgaszeniu światła mijania zapala się kierunek i tak w częstotliwości mrugania kierunkowskazu. W dodatku nie ma pobieranej mocy z akumulatora a jest podpięty dobrze, moc pobiera z cewki, cewka nówka sztuka którą kupiłem specjalnie dla tego typu motocykla. Dodam jeszcze że biegi są jak w Ogarze, w dół się je zmienia, tylko że nie wiem które kable przepiąć i jak by mieć bieg neutralny na 0 a nie na 4. Obecnie działa to w ten sposób że na wyświetlaczu mu bieg 4 ( neutralny) jak zmienię bieg na taki by móc ruszyć to muszę wrzucić 3-kę. Schodzę niżej to bieg 1 to bieg 3 a neutralny to 4. Wszystko po prostu odwrotnie. Do silnika nie było instrukcji a pro po podłączenia instalacji elektrycznej ze względu na to że silnik był gotowy od razu do montażu więc może uznali że nie ma w tym wielkiej filozofii i samemu da się radę ....

Niestety, ja elektrykiem nie jestem więc liczę na wasze pomysły co z tym może być nie tam.
Dodam że jest to silnik 4T i nie zmieniałem żadnej instalacji elektrycznej, został wymieniony silnik i cewka zapłonowa.
Awatar użytkownika
Rudy529
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 2028
Rejestracja: 02 lip 2009, 17:36
Lokalizacja: Marki
Pochwały: 94

Re: Benzer Yankee 50

Postautor: jejfan1 » 03 cze 2014, 16:04

1.A przypadkiem silnik może pobierać prąd z akumulatora? 2.Alternator walnięty? 3. Udaj się do elektryka samochodowego!
jejfan1
Aspirant
Aspirant
 
Posty: 326
Rejestracja: 02 kwie 2013, 13:43
Lokalizacja: Hrubieszów
Pochwały: 12

Re: Benzer Yankee 50

Postautor: StormChaser » 05 cze 2014, 23:56

Musisz mieć źle światła podłączone i dochodzi do zwarć, miałem podobny problem i po prostu kabelki były źle pozakładane i taki był efekt. Proponuję udać się do mechanika po poradę albo żeby po prostu się tym zajął bo wygląda na to, że coś źle jest pozakładane.
http://datingsidorsingel.com/
Awatar użytkownika
StormChaser
Aspirant sztabowy
Aspirant sztabowy
 
Posty: 2112
Rejestracja: 17 wrz 2010, 20:26
Lokalizacja: Jaslo
Pochwały: 72


Wróć do O wszystkim

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość