Brak serwerów w ciągu najbliższych 2 tygodni. Kliknij, by dodać swój serwer!
Instalacja modów - Emergency 4
Wielu graczy ma problemy z instalacją modów do Emergency 4. Dlatego właśnie powstał ten poradnik. Mam nadzieję, że będzie on dla każdego zrozumiały. W razie jakichkolwiek problemów proszę o opisanie ich w temacie http://emergency.gry-online.pl/forum/viewtopic.php?t=2390.
Modyfikacje pobieramy z internetu np. http://emergency.gry-online.pl/mody/. Istnieją dwa sposoby instalacji modów. Używa się ich zależnie od tego w jakiej postaci jest pobrany przez nas mod:

1. Instalacja programem Mod-Installer
Zdecydowanie najpopularniejszy sposób instalowania modów. Używamy go gdy pobrany przez nas plik ma rozszerzenie .e4mod (lub .e3mod dla Emergency 3).
Program znajduje się w folderze z grą. Można go uruchomić także przez skrót umieszczony na pasku Start.
Instalacja modow
Okno programu:
Instalacja modow
1) Lista obecnie zainstalowanych modyfikacji
2) Odinstalowanie zaznaczonego moda
3) Pakowanie moda do pliku .e4mod
4) Instalowanie nowego moda
5) Wyjście z programu
Klikamy na Install package i znajdujemy pobrany plik modyfikacji .e4mod. Instalacja moda trochę trwa. Pozytywne zakończenie operacji oznajmia komunikat: Package successfully installed.

2. Instalacja ręczna:
Stosujemy ją tylko w przypadku gdy ściągnięty plik będzie miał postać folderu. Kopiujemy ten folder do X:\Emergency 4\Mods. Upewniamy się także czy w środku znajdują się odpowiednie pliki i foldery takie jak Units, Specs, Models itp. To tylko niektóre z nazw. Są one jednak bardzo charakterystyczne i występują praktycznie we wszystkich modach.

3. Uwagi ogólne:
- Większość modów pobieranych z internetu jest spakowana w formacie .rar lub .zip. Przed instalacją musimy je rozpakować korzystając z odpowiedniego programu (np. WinRAR)
- Niektóre pirackie kopie programu nie zawierają ModInstallera - Aby uruchomić mod w grze klikamy w Menu głównym Emergency 4 zakładkę Mody lub Mods i wybieramy nasz mod. Niektóre mody potrzebują sporo czasu na załadowanie. Nie bądźmy zdziwieni kilkuminutowym pozornym brakiem reakcji komputera.
- Podczas instalacji moda może pojawić się komunikat Mod package is corrupted. W takim wypadku może pomóc reinstalacja gry. Komunikat ten pojawia się również w niektórych pirackich wersjach.

Autor: Carman