Brak serwerów w ciągu najbliższych 2 tygodni. Kliknij, by dodać swój serwer!
PL-Mod - wywiad z twórcami
W związku z licznymi pytaniami trafiającymi do członków PL-Mod Teamu postanowiliśmy zaspokoić waszą ciekawość i odpowiedzieć na część najbardziej nurtujących was pytań:

Jednym z najczęściej padających pytań jest na pewno oczywista kwestia - Kiedy w końcu wyjdzie PL-Mod ?
- Odkąd gry z serii Emergency umożliwiają graczom wprowadzanie pewnych modyfikacji, wtedy właśnie kilka osób zaangażowanych w budowanie społeczności portalu emergency.gry-online.pl wpadło na pomysł stworzenia w pełni polskiej modyfikacji. Po wielu burzliwych zawirowaniach udało się wspólnymi siłami wydać już dwie w pełni grywalne odsłony - v0.85 oraz v0.99. Wraz z kolejnymi wersjami PL-Moda cały czas wzrastał poziom zaawansowania modelerów, a po v0.99 nastąpił wielki rozkwit talentów modelarskich, co z pewnością wpłynęło na podjęcie decyzji, że kolejna odsłona powstanie od podstaw. Kiedy to nastąpi ? Prace nad nową wersją cały czas trwają i możemy tylko powiedzieć tyle, że już wkrótce nastąpi premiera.

Z ust fanów padło również pytanie - W ilu procentach wykonany jest mod?
- Z całą pewnością możemy powiedzeć że nowa odsłona w wersji testowej na chwilę obecna jest zrobiona w okolo 70%, aczkolwiek w fazie testów okaże się na ile jeszcze będzie wymagała nakładów pracy, aby dopracować ją do perfekcji.

Kluczową sprawą jest również fakt - Czy będzie nowa mapa ? Czy w modzie znajdą się nowe modele budynków, znaków itp? Czy będzie podział baz na szpital, remizę, komisariat?
- Prace nad mapką trwają od dłuższego czasu i są w zaawansowanym stadium. Na chwilę obecną nie chcemy zdradzać, w jakim stopniu zaawansowania zostanie zmodyfikowana mapa, ale możemy obiecać, że będzie zapewniać dużo frajdy i będzie zawierała kilka polskich akcentów.

Jakie nowe modele zobaczymy w nowej wersji i czy pojawia się nowe skrypty np. skrypt na rozdzielacz?
- Większość nowych modeli została przedstawiona w indywidualnych tematach modelerów współpracujących z Teamem. Zobaczycie nowe radiowozy, pojazdy pożarnicze, ambulansy - m.in. nowoczesne Mercedesy Sprintery w Policji, czy śmigłowce EC-135 w barwach Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W ostatnich latach tabor pojazdów ratowniczych w Polsce uległ znaczącej modernizacji, dlatego też ekipa PL-Mod Teamu stanęła na wysokości zadania i większość tych pojazdów zobaczycie w nowej odsłonie. Nasza modyfikacja ma wiernie przedstawiać obraz polskiej rzeczywistości, dlatego też znajdą się w niej także pojazdy policji w starym malowaniu, czy wozy gaśnicze pamiętajace czasy PRL-u, które po dziś dzień znajdują się w podziale bojowym niektórych OSP. Co do skryptów, to możemy zapewnić, że będzie ich dużo więcej niż w poprzedniej odsłonie, więcej nie chcemy na ten moment zdradzać.

Czy w modzie będą jakieś niespodzianki od Zariego?
- Nasza współpraca z Zarim trwa praktycznie od początków istnienia Teamu i jedno co możemy powiedzieć, to tyle, że Zari jest dla nas nieocenioną pomocą i z wersji na wersje PL-Moda wzbogaca ją o coś ciekawego.

Czy wydalibyście Pl moda na licencji by każdy mógł przerobić modele i wydać swojego sub-moda?
- Odpowiedź na to pytanie była już wielokrotnie przedstawiana na forum. Na takie działanie nie damy nikomu akredytacji, ze względu na złe doświadczenia związane z kradzieżą cudzych modeli i nie respektowaniem warunków licencji, zwłaszcza przez użytkowników zagranicznych forów poświęconych serii gier Emergency, aczkolwiek część modeli została wydana na wolnej licencji. Szczegóły znajdą się w pliku Readme.
Czy zamierzacie dodać jakieś nowe pojazdy cywilne oraz nowości w jednostkach inżynieryjnych?
- W tym temacie na pewno mamy jeszcze sporo do zrobienia. Na pewno nasze działania skupimy na zwiększeniu liczby dostępnych lawet, jak również umieszczeniu w grze jednostek pogotowia technicznego z energetyki, gazownictwa, wodociągów, czy sygnalizacji świetlnej. Będziemy starali się zapewnić pełen zasób pozostałych służb ratowniczych, pomimo, że skrypt gry nie pozwolia w pełni wykorzystać ich funkcjonalności.

Czy jest jakaś kompetentna osoba w Teamie, która ma odpowiednią wiedzę n/t oświetlenia i nagłośnienia ostrzegawczego?
- Silnik gry nie pozwala na wiele, dlatego też do oświetlenia ostrzegawczego nie możemy przywiązywać tak dużej wagi jak wiele osób tego oczekuje. Staramy się wykorzystać możliwości edytora do maximum, by w jak największym stopniu odwzorować realistyczne zachowanie oświetlenia pojazdów specjalistycznych.

A mnie ciekawi czy po wyjściu 1.0 będzie prowadzić dalsze prace czy je zawieszacie?
- Pytanie zdaje się być retoryczne, bo cóż można powiedzieć o modyfikacji, który żyje własnym życiem już tyle lat w sercach wielu graczy i zarazem fanów gier serii Emergency.

Wasz PL-Mod Team